PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665400}

Obcy: Przymierze

Alien: Covenant
5,7 78 919
ocen
5,7 10 1 78919
4,8 32
oceny krytyków
Obcy: Przymierze
powrót do forum filmu Obcy: Przymierze

Oglądałem 4 części obcego wydane w latach 79-97, Promoteusza nie oglądałem.

Moje pytanko - jak ma się Promoteusz do tych 4 czesci obcego? Dzieje się przed "Ósmym pasażerem Nostromo" czy po "Przebudzenie"?

A ta najnowsza część Przymierze to kontynuacja Promoteusza?

Rales

Akcja Prometeusza dzieje się przed Ósmym pasażerem Nostromo, a Obcy Przymierze to kontynuacja Prometeusza.

bartoszcyc8

czyli Przymierze również dzieje się przed Ósmym pasażerem?

bartoszcyc8

Zatem rozumiem, że filmy wg kolejności zdarzeń są takie:

1. Prometeusz
2. Obcy - Przymierze
3. Obcy - Ósmy pasażer
4. Obcy - Decydujące starcie
5. Obcy 3
6. Obcy - Przebudzenie

??

użytkownik usunięty
Rales

Tak w tej.

ocenił(a) film na 9
Rales

Jeszcze dodatkowo między filmy "Obcy - Ósmy pasażer" i "Obcy - Decydujące starcie" można by włożyć akcję gry "Obcy - Izolacja"

użytkownik usunięty
Rales

Powinni jakos skonczyc lub rozbudowac wątek inzynierow. A nie dawac nudna nawalanke ktora NIC NIE WNOSI DO UNIVERSUM.
Prometeusz byl bardzo dobry pod tym wzgledem.

ocenił(a) film na 2

szczególnie podobała mi się pokazana w filmie osobowość inżyniera obudzonego ze snu...
Coś jakby, skrzyżowanie jihadysty i kibola na sterydach.

użytkownik usunięty
nawieczor

A tam zobaczymy co zrobią z tym wątkiem.

Rales

odkopuje temat :)

Ripley urodziła się w 2092 roku,
w 2093 Prometeusz dociera na LV-223
a Przymierze ląduje na nieznanej planecie w 2099,
w 2122 roku ma miejsce akcja z 8. pasażera.

źródło: http://pl.alien.wikia.com/wiki/Chronologia

aconitum666

No tak, w tej chronologii śmiesznie oglądać. Czyli w 8 pasażer Nostromo technologia powinna być bardziej rozwinięta lub na tym samym poziomie co w Prometeuszu. Tymczasem Ripley odczytuje informacje z komputera Comodore 64 i zamiast rozmawiać z SI (Matką), to pisze na klawiaturze.

ocenił(a) film na 4
bingerster

Moje wytłumaczenie na technologię:
Nostromo jest frachtowcem, który został zbudowany przed akcją z Prometeusza.
Może ma z 50 lat.

ocenił(a) film na 8
Tillig

Dokładnie to jedyne wytłumaczenie technologi-tez takie wrażenie odniosłem że to stary przemysłowy kapeć :)

ocenił(a) film na 10
Tillig

USCSS Nostromo powstał w roku ok 2101, więc po wydarzeniach w Prometeuszu, ale przecież posiadał komputer "matkę"

ocenił(a) film na 4
UpadIy_Widz

Rzeczywiście, Nostromo został skonstruowany w 2101... a technologicznie wysiada przy Prometeuszu.
No to może kolejna teoria: Nostromo był budowany przez 50 lat, został oddany do użytku dopiero w 2101 roku - już jako technologiczny antyk :)
Tak naprawdę, to powinni przemyśleć dokładnie te lata.
Przecież nie jest możliwe, żebyśmy za 100 lat latali pomiędzy innymi układami słonecznymi.
Mogli wymyślić jakiś rok 4089.

ocenił(a) film na 10
Tillig

Teoretycznie ? Latanie między układami słoneczniki może być możliwe nawet jutro... kwestia opracowania odpowiednich technologii do twego, a tak na serio to naprawdę nie wiesz co będzie jutro, a więc możliwe, że będziemy podróżowali między układami za rok lub 10 lat, lub 100 lat lub wcale...

Co do samego Nostromo to chyba wiesz w którym roku powstał film gdzie użyto owego statku ? I co reżyser miał w 2017r. użyć na pokładzie prometeusza amige i czarnobiałe wyświetlacze kineskopowe ?

ocenił(a) film na 4
UpadIy_Widz

"Latanie między układami słoneczniki może być możliwe nawet jutro... "
Póki co, nie potrafimy wybrać się nawet na marsa.
Żeby latać między układami słonecznymi, wymagana jest technologia umożliwiająca latać z prędkością światła.
Może nie wiem co będzie jutro, ale wiem czego na pewno nie będzie :)

"Co do samego Nostromo to chyba wiesz w którym roku powstał film gdzie użyto owego statku ? I co reżyser miał w 2017r. użyć na pokładzie prometeusza amige i czarnobiałe wyświetlacze kineskopowe ?"
Przecież to tylko luźne dyskusje, nie szukamy w tym głębokiej logiki.
Film jest sci-fi więc można dyskutować w dowolny sposób.

użytkownik usunięty
Tillig

Tak, tak powinien był zrobić.

ocenił(a) film na 3
UpadIy_Widz

Reżyser powinien się zastanowić czy ma starego widza w dupie czy nie. Jeśli nie i jeśli koniecznie chciał prequel to powinien to zrobić tak, byśmy nie rozdziawiali co rusz otworów gębowych ze zdumienia. Może załoga Nostromo bazowała na C64 ale zachowywała się rozumnie (kombinezony, procedury, rozwaga). Ich poprzednicy mieli w ch... sprzętu, ale za grosz mózgu i oglądaliśmy popisy bandy debili w wypasionym statku. Głupotą tych załóg zamordowali i Prometeusza i Przymierze.

Tillig

"2116 − USCSS Nostromo zostaje przebudowany jako handlowy statek holowniczy (Podręcznik Techniczny Piechoty Kolonialnej)."

Przebudowali go na dość prosty statek handlowy wiec byl ubogi w funkcje wzgledem Prometeusza.

Tillig

"2116 − USCSS Nostromo zostaje przebudowany jako handlowy statek holowniczy (Podręcznik Techniczny Piechoty Kolonialnej)."

aconitum666

Błąd... Akcja Covenant zaczyna sie 5 grudnia 2104 roku... "parę" tygodni później lądują na plnaecie... nie żaden 2099...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones