Alien: Covenant

plakat - Obcy: Przymierze (2017)

recenzje Redakcji

(1)
  • "Przymierze" – w równym stopniu nostalgiczna podróż, co część wieloletniego ekonomicznego planu – to dzieło będące owocem resentymentu reżysera, nieudana próba przepisania sagi językiem popfilozofii, a jednocześnie utrzymania jej w gatunkowych ryzach. Zaś Obcy – szczerzący zęby i plujący kwasem marketingowy wabik – jest w tej podróży jedynie piątym kołem u wozu.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 56%

recenzje Użytkowników

(6)
  • Obcy: Zawiedzenie

autor: Fiyo zaufany recenzent

"Obcy: Przymierze" jest wspaniałym dziełem marketingowców. Obiecuje kolejną część "Obcego" w istocie będąc raczej "Prometeuszem 2". Samego monstrum jest tu bowiem niewiele, a kiedy już się w jakiejś formie pojawia, to trudno uznać obcowanie z nim za satysfakcjonujące. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 81%
  • Profanacja serii

autor: kulak4 zaufany recenzent

Nakreślenie genezy obcego to jeden z najbardziej rozczarowujących momentów całej serii przynoszący hańbę kultowym poprzednikom. Jakby tego było mało, "Przymierze" sili się na kiczowate próby wprowadzenia wątków filozoficznych do miałkiej fabuły, co dodatkowo spowalnia i tak niezbyt wciągającą narrację (...). Na szczęście poza pseudointelektualnymi mieliznami produkcja ma parę niezłych scen akcji i napięcia, które odrobinę ratują obraz przed kompletną klapą (...). Czułem w kościach, iż "Przymierze" będzie złym filmem, ale rzeczywistość i tak przerosła moje skromne oczekiwania (...). czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 78%
  • "Obcy: Przymierze" to film, który zdecydowanie przeraża. Niestety nie dlatego, że jest świetnym horrorem science fiction, ale ze względu na słabą historię, masę absurdalnych scen i kiepskie efekty specjalne.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 77%
  • W "Obcym: Przymierzu" mamy do czynienia nie tyle z kiepskim scenariuszem, co właściwie z jego brakiem. Fabułę zastąpiono tu serią totalnie losowych zdarzeń, jakby twórcy tworzyli historię w trakcie kręcenia filmu, oraz fabularnymi chwytami, które działały w poprzednich częściach cyklu, tu wykorzystane w możliwie najbardziej leniwy sposób. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 73%
  • Wygląda na to, że Ridley Scott nadal jest święcie przekonany o geniuszu swoich pomysłów i nie przyjmuje do wiadomości, że nie wszystkim przypadają one do gustu tak jak jemu samemu.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 70%
  • "Wielki" kreator

autor: Aragorn88 zaufany recenzent

Groza, tajemnica i krwawa łaźnia. To właśnie te podstawowe elementy napędzały fabułę i budowały klimat serii o najbardziej przerażającym, fascynującym kosmicznym potworze w historii kina. Niestety, w oczekiwanym (raczej przez najwierniejszych fanów) sequelu "Prometeusza" i jednocześnie prequelu "Obcego – 8. pasażera Nostromo" najwięcej jest tego trzeciego – tryskającej litrami na lewo i prawo posoki. A wspomniana groza i enigmatyczność dość szybko rozpływają się w próżni… czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 64%