PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=994}
7,6 207 542
oceny
7,6 10 1 207542
8,1 30
ocen krytyków
Obcy decydujące starcie
powrót do forum filmu Obcy - decydujące starcie

kultowy!

ocenił(a) film na 10

Najlepsza z części!

major_xx

noo...

ocenił(a) film na 10
cezarywi

Pzdr:)

ocenił(a) film na 8
major_xx

Nie zgadzam się. Nie podobał mi się wątek z dziewczynką. Wojskowych już dawno Obcy by rozszarpali, a nawet jeśli nie to nikt by się nimi nie przejmował i ich zostawił.
Po za tym momentami to, że bohaterowie przeżyli było dużo bardziej naciągane niż w pierwszej części.

ocenił(a) film na 10
Zakrza

hehe masz może i rację że to naciągane, ale to nie życie, to nie chodzi o historie dramatyczne z "ekspresu reporterów" wzięte, tylko o to żeby film wyzwolil w Tobie jak najwięcej jak najsilniejszych emocji a myślę że sam przyznasz że scena w której obcy wynurza się z wody za dziewczynką wzbudzila w Tobie jakieś emocje. Ot kino to nie życie i o to glównie chodzi.

ocenił(a) film na 8
Hasan_

No tak, ale naciągane sceny mogą wywołać u mnie jedynie dezaprobatę. Film oceniam wysoko, ale to zdecydowanie nie jest najlepsza część. Jedynka Scotta wymiata.

ocenił(a) film na 10
Zakrza

Masz w pelni rację. Jedyneczka byla znacznie bardziej hmm klimatyczna - klaustrofobuczne zamknięte pomieszczenia, wąskie korytarze, ot parafrazując do wspolczesnych gier wideo SURVIVAL HORRO a deojka - ot akcja, akcja i jeszcze raz akcja, Co kto woli - bać się każdego szmeru i brzęku lańcucha na Nostromo czy zacieszać na widok rozpruwanych obcych z jarabinu pulsacyjnego ! To kwestia gustu i osobistych upodobań

ocenił(a) film na 8
Hasan_

E, jeśli chodzi o akcję to czwórka wymiatała. Z tym, że miała sporo głupot.

ocenił(a) film na 10
Zakrza

Które wyeliminowaly je z mojej "listy obcych" jak dla mnie jest to tylko trulogia - bo jeszcze nie widzialem "Prometeusza"

Hasan_

A może warto w każdej części znaleźc pozytywy i cieszyc się każdą z nich. Nie wiem czy byłoby dobre gdyby powstała dwójka podobna do jedynki , zrobiona tak samo, na tą samą modłę. Może dzieki temu seria jest tak ponadczasowa że łączy różne gatunki w obrębie SF - jedynka horror SF a dwójka akcja SF

ocenił(a) film na 10
Hasan_

Kolego, idealne podsumowanie!!!!!

ocenił(a) film na 10
Zakrza

Ale ja nawet do detali tak dużej uwagi nie przywiązywałem, bo sama akcja, klimat, napięcie były świetne i bardzo wciągały, był większy rozmach niż w jedynce, no a w pozostałych częściach coś nowego trudno już było wymyślić

Zakrza

https://podroze.onet.pl/ciekawe/katastrofa-lotu-lansa-508-przezyla-ja-jedna-osob a-10-dni-spedzila-w-dzungli/j573pkq

Czasami aby przeżyć wystarczy sama wola przetrwania, nie trzeba być przeszkolonym żołnierzem z elitarnych jednostek.

major_xx

Tak, ale wersja (krótsza) kinowa. Wersja DVD zawiera niepotrzebne sceny, które niszczą napięcie i klimat w tym filmie. Ale faktem jest że film kultowym jest.

impaler1

No co ty? Automatyczne karabiny były super no i scena pokazująca kolonię przed obcymi też robiła dobry klimat

Turkisz80

No właśnie, ta scena dla osób oglądających po raz pierwszy (są tacy??) została zgwałcona. Brak elementu zaskoczenia. W oryginale komandosi przybywają i widz jest trzymany w napięciu, co się stało, a tu bęc wszystko rozrysowane czarno na białym. Natomiast scena Ripley gdy dowiaduje się co się stało z rodziną jest spoko. Ot tak sobie marudzę. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
impaler1

Tej na dvd nie widziałem, pewnie masz rację, że kinowa lepsza i tę pewnie znam

ocenił(a) film na 10
major_xx

W ogóle jedna z lepszych kontynuacji w historii.

ocenił(a) film na 10
polneri

Rzeczywiście, masz racje. bo rzadko się to udaje - zobacz choćby kultowego Nieśmiertelnego i to co potem z tym zrobiono

ocenił(a) film na 6
major_xx

Film kultowy a i owszem jednak jest to wg mnie najsłabsza odsłona Obcego. Za dużo pirotechniki , strzelania wybuchów i latexu czytaj :' Camerona.) Jednak ostatnie 20 min z królową i bishop'em w roli głównej naprawia na szczęście wybuchowy klimat produkcji;)

ocenił(a) film na 10
scricxovan

Dla mnie kurcze najlepsza, bo w kolejnych to wiadomo było, że trudno będzie coś zaskakującego wymyślić, a jedynka dopiero rozpoczynała temat. ale to już kwestia gustu

ocenił(a) film na 8
major_xx

kolejne czesci to już podrobki decydujacego starcia ale 8 pasazer nostromo jest innym filmem najmniej w nim obcego ma najlepszy klimat i jest najstraszniejszy.

ocenił(a) film na 10
YourMind

Ogólnie to to są ciut inne filmy w sensie nawet gatunku - dwójka to połączenie horroru z kinem akcji i tutaj każdy ma swoje upodobania

ocenił(a) film na 8
major_xx

Aliens jest kultowy ale Alien jeszcze bardziej :P
W Decydującym Starciu jest sporo scen podchodzącymi pod absurd.

ocenił(a) film na 10
Anthrax91

Możliwe, ale wciąga mnie sam klimat, akcja, napięcie, to lepsze niż większość horrorów

ocenił(a) film na 3
major_xx

Trochę naiwna łupanina... ale jak kto woli. Dla mnie jedynka zdecydowanie lepsza.

ocenił(a) film na 10
czarnomerdin

Jedynka dla mnie trochę za bardzo "kameralna", w dwójce był większy rozmach

ocenił(a) film na 9
major_xx

Masz rację najlepsza część mogę ją oglądać na okrągło.

ocenił(a) film na 10
tomek1973_2

Ja też i cholera za każdym razem są momenty, w których tak samo się denerwuję:)

ocenił(a) film na 10
major_xx

Ja w ogóle uważam, że 3 pierwsze części są po prostu cudowne, każda bardzo inna. Pierwsza tajemnicza, dryga bardzo dynamiczna, trzecia powolna ale trzymająca w napięciu. Czwórka nieco kuleje, ale i tak jest niezła, za to te 3 pierwsze, to po prostu arcydzieło s-f zasługujące jedynie na 10/10. Koniec i kropka.

ocenił(a) film na 10
Aldirien

I tak trzymać! Kultowe filmy i niesamowita Sigourney! Czwórkę zrobili pewnie dla kasy i w sumie nic w tym złego, każdy na ich miejscu zrobiłby to samo - widzieli, że pomysł się podoba, wiec kontynuowali, a wiadomo, że temat z czasem się wyczerpuje i coraz trudniej czymś zaskoczyć

ocenił(a) film na 10
major_xx

Ale i tak powiedzmy sobie szczerze, że czwarta część trzyma klimat! Tylko po prostu nie dałbym jej 10/10 D:

ocenił(a) film na 10
Aldirien

ja też nie, chociaż gdyby powstała jako pierwsza ocenę dałoby się wyższą za nowy pomysł, Ale i tak trzeba przyznać, że nieźle udało im się pojechać tak długo na jednym temacie

ocenił(a) film na 10
major_xx

dokładnie :) ! a kto tak nie uważa niech spier :) i tyle

ocenił(a) film na 10
odrzutowewrotki

:) też prawda

ocenił(a) film na 10
major_xx

Data premiery w Polsce to jakiś żart, mój ojciec zabrał mnie kiedyś do kina na to jak jeszcze nie chodziłem do szkoły, dobrze to pamiętam, nie miałem siedmiu lat, ale w tamtym roku poszedłem do szkoły, więc premiera musiała być w granicach 1988 r.

ocenił(a) film na 10
Aldirien

Ba, analizowałem sobie dalej to, kiedy byłem na tym filmie i przypomniało mi się, że ojciec dał mi do wyboru iść na Aliens (tak wiem, trochę chore, bo byłem jeszcze dzieciakiem, ale teraz jestem mu za to wdzięczny;p ) lub na Bolka i Lolka na dzikim zachodzie, sprawdzam datę premiery Bolka a tu 1986 r... Teraz jestem przekonany, że na Obcych byłem w kinie w 1987 r lub nawet 1986, choć prędzej obstawiam 1987. 1990 to jakiś śmiech na sali.

Aldirien

Witaj w klubie starszych panów z sentymentem do kina SF z lat 80-tych :-P

ocenił(a) film na 10
armarange

A witaj :)

Aldirien

Wczoraj przypomniałem sobie jedynkę Obcego.... nie spodziewałem się że znów mnie ten film tak zauroczy a nmoże nawet bardziej niż kiedyś . Teraz czas na dwójkę i może trójkę też.

ocenił(a) film na 10
Aldirien

Kurcze nie pamiętam, ale bardzo możliwe

ocenił(a) film na 10
major_xx

zgadzam się!

ocenił(a) film na 10
space_for_movies

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
major_xx

dzięki!

major_xx

Dokładnie!!!

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
bestia_po_tuningu

Tez jest to moja ulubiona część!

użytkownik usunięty
major_xx

Wg mnie 1sza część była lepsza. W dwójce brakowało mi tego odludnego klimatu z kilkoma aktorami w rolach głównych, z kolei tutaj jest to bardziej film akcji w szacie sci-fi i horroru. Do tego finał tej części jest niewiarygodnie głupi i nieprzemyślany. Co nie zmienia faktu, że i tak "dwójka" też jest świetna.

ocenił(a) film na 10

Mnie się to napięcie w dwójce bardzo podobało, jak chodzili z tymi wykrywaczami ruchu, za każdym razem się spinam jak to widzę, chociaż widziałem już z 20 razy

major_xx

Dla mnie to arcydzieło kina s-f. To moja ulubiona część. :)

ocenił(a) film na 10
Nuno33

Tak jak moja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones