PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300636}

Obcy kontra Predator 2

AVPR: Aliens vs Predator - Requiem
5,2 44 822
oceny
5,2 10 1 44822
3,9 10
ocen krytyków
Obcy kontra Predator 2
powrót do forum filmu Obcy kontra Predator 2

zamiast coca coli i pop cornu. Film jest zrealizowany tak że osoby ze słabszym wzrokiem mogą mieć problemy.

Aktorsko film leży na łopatkach bo takiej amatorszczyzny nie widziałem już dawno. Jako kino gore ( bo raczej nie jest to SF/akcja tylko bardziej horror) film jakoś tam się sprawdza chociaż do takiej martwicy mózgu to mu daleko. Są sceny drastyczne i obrzydliwe, twórcy nie oszczędzają nikogo , dzieci, ciężarnych kobiet itd. więc jak ktoś lubuje się w krwawych filmach to może mu się spodoba. Całość jest bardzo chaotyczna a jakiekolwiek klimatotwórcze scenki z Predatorem czy Obcym na początku przerywane są słabymi scenkami rodzajowymi z życia mieszkańców i niestety... ale nikt tu nie odgrywa głównej roli z prawdziwego zdarzenia i chyba z nikim się nie utożsamimy. Po to by pokazać kilka ujęć "potworów" i kilka oderwanych głów , stworzono tu NIBY-fabułę a tak w zasadzie to prawie jej nie ma.

Co na plus? Ano w porównaniu z fatalnym Predators ten film ma wartką akcję
( na poziomie serialików telewizyjnych ) i dość dobrą muzykę. Jest tu więcej "mięska" niż w Predators i sam film nie nudził mnie aż tak jak "dzieło" z 2010 roku pomimo że tam grał Adrian Broda który teoretycznie powinien zapewnić wyższej klasy doznania .

Dlaczego współczesne kino tak słabo sobie radzi z tematyką Obcych i Predatorów ? Jest kasa, jest technologia tylko brakuje chyba na prawdę dobrego reżysera i scenarzysty.

Alien vs Predator 2 i Predators to filmy już na prawdę z klasy niższej i chociaż oceniłem je z korzyścią jednej gwiazdki dla pierwszego to generalnie traktuję je w miarę równo jako dwie porażki kina SF.

ocenił(a) film na 3
armarange

I do tego wiele scen "strasznych" jest przerywanych i staje się to prawdziwą rutyną . Tam gdzie można by scenę wydłużyć pokazać coś więcej scena jest urywana i tak wkoło macieju. No na prawdę słabo. Ale na PLUS trzeba uznać cyniczny koniec i to jak zachowuje się wojsko. Nie zdradzę o co chodzi by nie psuć tej i tak kiepskiej zabawy.

ocenił(a) film na 2
armarange

Myślałem, że to u mnie coś z telewizorem jest nie tak. Włączyłem jasność na 100 a i tak nic nie widziałem. Nie wiem kto się z kim w danym momencie tłukł bo nic w tym filmie nie było widać.

ocenił(a) film na 3
Major_Mandella

Mało widać to prawda. Może to i lepiej bo widocznie nie mieli co pokazać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones