PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627100}

Obecność

The Conjuring
7,4 231 981
ocen
7,4 10 1 231981
6,5 24
oceny krytyków
Obecność
powrót do forum filmu Obecność

Pokusiłem się w końcu o obejrzenie tego "najstraszniejszego filmu ostatnich lat" i wiecie co? Dawno mi się tak spać nie chciało. W sumie film "nie kupił mnie" od pierwszych już sekund. Mamy raptem logo wytwórni i producentów a już załączają straszną muzykę, czego mam się bać? Warner Bros czy New Line Cinema? Owszem wyprodukowano tam sporo słabych filmów ale to chyba nie powód by straszyć ludzi ich logami. No nic, nagle pojawia się ta historia z tą lalką i już na starcie twórcy chcą na siłę straszyć widza a ja miałem takie: "Lalka ? Doprawdy? Laleczka Chucky może? I im dalej w las tym gorzej. Klisza na kliszy, schemat goni schemat. Takimi rozwiązaniami szczycił się Steven Spielberg ale to było ponad 30 lat temu. "Obecność" jest filmem mocno spóźnionym. Gdyby powstała bezpośrednio po "Szczękach" może i by dziś uchodziła za klasyk gatunku a teraz? Teraz wygląda jak typowy postmodernistyczny produkt utkany z zapożyczeń, cytatów do tego przeraźliwie nudny.

ocenił(a) film na 7
Bronson87

Mam podobne wrażenie, wyłącznie ograne schematy, ale całość warsztatowo zrealizowana bardzo sprawnie, więc mimo wszystko daję 7 -solidna produkcja bez rewelacji.

ocenił(a) film na 7
Bronson87

Trochę się zawiodłem, zastanawiałem się nawet nad oceną niżej. Po obejrzeniu 2 części z zachwytami w kinie, byłem naprawdę pełen nadziei co do 1, ale jak to często bywa kiedy podchodzimy do jakiegoś filmu z entuzjazmem...powiem krótko, nie było tego wuala.

ocenił(a) film na 7
Bronson87

Zauważyłeś jeden szczegół. Klisze i schematy lat 70 i 80. Ogólnie rzecz biorąc fani gatunku doceniają film właśnie za to. To jest dobrze skonstruowany powrót do przeszłości.
Masz warsztatowo najwyższy poziom, a fabularnie klasyczną historię. Nie jest to film oryginalny, nowoczesny, specjalnie straszny.

Przeciętni "znafcy" gatunku zachwycają się filmem, bo ich wiedza o gatunku nigdy nie wykroczyła za te 2-3 horrory które są w ciagu roku pokazywane w kinie + klasyki i gnioty sprzed przynajmniej 20 lat trafiające się na halloween w telewizji :p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones