PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627100}

Obecność

The Conjuring
7,4 232 086
ocen
7,4 10 1 232086
6,5 24
oceny krytyków
Obecność
powrót do forum filmu Obecność

Oglądając ten film przecierałem oczy ze zdumienia - jak dalece może posunąć się reżyser kompilując wątki i ograne chwyty kina grozy? Gdyby zapytano mnie co w tym filmie uważam za oryginalne odpowiedziałby: scenografię. To jedyny element, który odbiega od sztampy Hollywoodu. A był cień nadziei - scena w sypialni, w której o obecności "bytu" dowiadujemy się za pośrednictwem dzieci, sami widząc jedynie ciemny kąt za drzwiami. Niestety, w juesej takie numery nie przejdą. Widz nie może zostać pozbawionym przyjemności oglądania fruwających, warczących, czających się i wyskakujących z za rogu zjaw. Po obejrzeniu Obecności miałem ochotę dodać gwiazdkę Naznaczonemu, którego oceniłem nisko ponieważ na kilometr trącił Poltergeistem, ale który zawierał mimo wszystko jakiś element autorski- chociażby groteskową w swej formie przestrzeń zaświatów.

ocenił(a) film na 4
cyryl72

Naznaczony czeka(ł) w kolejce, ślepo wybrany po wielu pozytywnych komentarzach na temat "obecności" ale po seansie z tym właśnie tytułem entuzjazm do naznaczonego jak i dead silence gdzieś przepadł...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones