PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627100}

Obecność

The Conjuring
7,4 232 003
oceny
7,4 10 1 232003
6,5 24
oceny krytyków
Obecność
powrót do forum filmu Obecność

...mnie przestraszy. I który mi się spodoba. Zrobiony świetnie, niestety nie obyło się bez kilku kiczowatych scen ale można na to oko przymknąć ;)
Poczułem klimat, ''Podskoczyłem w fotelu'' boję się Annabelle - jestem zachwycony! Straszyć zawsze straszyły mnie tak naprawdę tylko horrory książkowe, filmy albo były naciągane, albo były to gnioty z flakami, hektolitrami krwi opakowane w intrygujące ''straszące pudełko'' jakim był zwiastun.
Podoba mi się historia tych łowców duchów, są strasznie sympatyczni. A pokój ze wszystkimi opętanymi, poddanymi rytuałom przedmiotów jakie zebrali Warrenowie jest urzekający. Nie wiem czemu, po prostu urzeka klimatem, sposobem w jakim to zostało przedstawione. A może to demony i duchy są powodem mojego urzeczenia? Pogłębia to, zapewne świadomość że
takowe siły nieczyste istnieją naprawdę.
Ponadto w scenie kiedy Warrenowie udzielali wykładu (ten na który przyszła Carolyn) z przodu sieci prawdziwa Lorraine Warren :D
Film jest świetny, pierwszy raz od bardzo bardzo dawna nie żałuję 30 zł za płytę dvd z ''horrorkiem'' To Horror przez duże H, nie jest makabrycznie straszny, po prostu jest straszny. I ma klimat - a to jest najważniejsze.

użytkownik usunięty
OptimusPrimefilmaniak

Obecność jest świetna to prawda. Ale jeśli czujesz lekki strach przed Annabelle to nie wybieraj się na horror którego tytuł to właśnie jej imię. Jest on bardzo bardzo słaby. Przewidywalny, miejscami nielogiczny i skrajnie głupkowaty. Zwyczajnie nie warto tego oglądać ani w kinie ani tym bardziej kupować płytki. No chyba że będzie w przecenie za 9,99 zł

ocenił(a) film na 9

Oj :/ A chciałem wybrać się do kina na ,,Annabelle'' ...właśnie po obejrzeniu Obbecności - dłuższa przygoda z tą lalką zapowiadała się znakomicie. Może nawet, na nieprzespaną noc? Tyle, że jeszcze nawet trailera nie widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones