PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627100}

Obecność

The Conjuring
7,4 232 086
ocen
7,4 10 1 232086
6,5 24
oceny krytyków
Obecność
powrót do forum filmu Obecność

Być może nieuważnie oglądałam film ale przecież ta lalka nie była powiązana z tym domem, w którym odprawiono egzorcyzmy. Wiec po co wątek z ta lalką? Męczy mnie wciąż ta myśl a filmu nie chcę obejrzeć po raz drugi.

ocenił(a) film na 8
sadflair

Mysle, ze warto obejrzec go jeszcze nie raz.. Poza tym mam dziwne wrazenie, że ta lalka, własciwie, że ten duch, który zamieszkał w lalce, był wczesniej, no nie wiem... córką, którą zabiła matką, że te wątki się w ten sposób wiąrzą, ta lalka jakby wraca i straszy córkę Warrenów, nie bez przyczyny.. Myslę ze lalka jest powiązana z domem i nie chce aby Warrenowie baddali ten dom.

ciach_ciach

Jak zapewne wiesz, Warrenowie żyli naprawdę, lalka Anabelle była jedną z najsławniejszych spraw jaką prowadzili zaraz za Amityville, więc wydaję mi się, że to jedyny powód pojawienia się jej w filmie.

ocenił(a) film na 8
LordMrok1

a wiec dlaczego lalka zareagowała tak jak zareagowała ? Jaki miała by powód nękać ich córkę ? Jak mniemam powodem było to ze Warrenowie zaangazowali się w badanie tego domu, nie sądzisz ? A jesli tak, to musiala miec ku temu powód.

ciach_ciach

Wątpię w pojawienie się tej lalki w tej historii poza filmem, jak już pisałem wcześniej , lalka Anabelle była jedną z najsławniejszych spraw jaką prowadzili więc to dodatkowy atut dodania jej do filmu, to wszystko. Czytałem że Warrenowie napisali książkę przeczytam, może coś będzie na ten temat to się wypowiem.

ocenił(a) film na 8
LordMrok1

A jak ten film się nazywa i gdzie go znaleźć?

ocenił(a) film na 9
ciach_ciach

Ja to widzę w ten sposób.

Teoretycznie lalka nie miała z "nawiedzonym domem" nic wspólnego.
Ale Pani Warren zostawiła przez przypadek w piwnicy nawiedzonego domu swój wisiorek, który był częścią wisiorka córki ( jakiś rodzaj transmisji był między jednym wisiorkiem a drugim).
Demon z "nawiedzonego domu" wykorzystał tę transmisję by podręczyć dom Warrenów.
A że demon demonowi kumplem to demon Bathsheba styknęła się z demonem Annabelle.
To były dwa różne demony, ale łączył je to, że wszystkie demony to słudzy diabła.

ocenił(a) film na 8
lynna

To ma sens :)

ocenił(a) film na 10
Archterror

teraz w kinach masz film o tej lalce "annabelle" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones