Obietnica (2001)

The Pledge

plakat - Obietnica (2001)

opisy filmu

(4)
  • Detektyw Jerry Black prowadzi ostatnią sprawę w swojej karierze w policji. Ściganym jest zabójca dziecka. Detektyw składa przysięgę, że schwyta zabójcę, zanim na zawsze przejdzie na emeryturę...

  • Jerry Black (Jack Nicholson), zasłużony detektyw policyjny w małym miasteczku na środkowym zachodzie ma właśnie odejść na emeryturę. Tymczasem w lasach niedaleko miasteczka odnaleziono zwłoki małej brutalnie zgwałconej i zamordowanej blond-włosej dziewczynki, a Jerry okazuje się być tym, który ma poinformować jej rodziców o tragedii. Daje matce dziewczynki przysięgę, że złapie zabójców jej córki.
    Dwaj farmerzy zauważają mężczyznę opuszczającego okolice miejsca zbrodni, a później identyfikują Indianina (Benicio del Toro), który jak się okazuje, jest już notowany za gwałty. Policja zatrzymuje mężczyznę wierząc, że mają swojego podejrzanego, a on zostaje zmuszony do przyznania się do zabójstwa dziewczynki. W następstwie tej pomyłki Indianin kradnie broń policjantowi i popełnia samobójstwo. Jerry nie jest przekonany, że został schwytany właściwy człowiek, ale właśnie nadszedł jego ostatni dzień na służbie. Dlatego też opuszcza biuro, myśląc o swojej wymarzonej wyprawie na ryby do Meksyku, którą podarowali mu koledzy z pracy jako pożegnalny prezent.
    Jednak coś w całej sprawie nie daje mu spokoju, a zeznania psychicznie chorego mężczyzny nie przekonują go, postanawia więc kontynuować dochodzenie na własną rękę.

  • Jerry Black jest detektywem, który wkrótce ma przejść na emeryturę. Tymczasem odnaleziono zwłoki zgwałconej i zamordowanej dziewczynki. Jerry obiecuje jej matce, że odnajdzie brutalnego mordercę. Rozpoczyna poszukiwania ... Policjantom udaje się schwytać podejrzanego Indianina, któremu zarzucają ten czyn. Ten jednak nie przyznaje się i popełnia samobójstwo. Sprawa wydaje się być zamknięta. Jednak Jerry cały czas o tym myśli. Dlatego postanawia dalej prowadzić swoje śledztwo. Podczas śledztwa poznaje młodą barmankę, z którą zaprzyjaźnia się. Tymczasem Jerry nie może rozwiązać sprawy morderstwa. Ale Jerry nie podda się łatwo ... Cały czas bowiem pamięta o złożonej tajemnicy.

  • Detektyw Jerry Black (Jack Nicholson) wkrótce ma przejść na zasłużoną emeryturę. Musi jeszcze spełnić smutny obowiązek i poinformować matkę, że jej córeczkę zgwałcono i zamordowano. Zrozpaczona kobieta wymusza na nim obietnicę, że Jerry odnajdzie mordercę. Sprawa z pozoru prosta - policja zatrzymuje winnego (Benicio Del Toro) - ale Jerry'emu coś nie daje spokoju. Podejmuje własne śledztwo, w którym jedyną poszlaką jest narysowany przez inną dziewczynkę, również ofiarę gwałciciela, portret tajemniczego olbrzyma.