PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613320}

Ocalony

Lone Survivor
7,5 84 679
ocen
7,5 10 1 84679
5,9 11
ocen krytyków
Ocalony
powrót do forum filmu Ocalony

Nie wiem na ile ten film wiernie oddaje przedstawione zajścia ale trzeba sobie zdać sprawę że to nie dokument tylko produkcja na faktach. Później może sobie gdzieś przeczytam o tej misji ale nie wpłynie to na ocenę "Ocalonego".

Film jest rzeźnicko mocny i świetnie pokazuje że wojna to nie zabawa ale przede wszystkim cierpienie.
[SPOILER]Jedna z najlepszych scen "ucieczki" ze skał. Wstrząsające.[/SPOILER]
Świetną pracę odwalił moim zdaniem charakteryzator.

Choć nie jestem fanem Wahlberga to muszę uczciwie przyznać, że w tym filmie zagrał bardzo dobrze. Choć gdybym miał wskazać postacie które bardziej mną wstrząsnęły to wybrałbym Murphyego i Axelsona.

Co ciekawe udało się nawet uniknąć zbyt dużego patosu (choć jakiś tam parę razy się pojawia to jak na tego typu film i tak wyszła rozsądna dawka).

Ogółem o filmie wcześniej nie słyszałem, obejrzałem i polecam jeśli ktoś lubi wojenne kino akcji.

ocenił(a) film na 8
_MAX_

Film bardzo fajny. Jedyna scena z wylewającym się patosem, to chyba ta z śmiercią jednego z żołnierzy. Ale ogólnie wyszło bardzo fajnie. To chyba mój ulubiony film opowiadający o nowoczesnych konfliktach zbrojnych. Spokojnie przebił Black Hawk Down. Choć może po prostu już mi się ten film znudził. A nie zanosiło się na to. Pierwszy raz Lone Survivor oglądałem z doskoku. Dopiero przy potyczce zawiesiłem oko i trochę się tym zachwyciłem. Skończyłem oglądać raz i odpaliłem od razu ponownie. Teraz czekam na książkę. Jak przeczytam powinienem na forum zamieścić krótką notkę dotyczącą moich spostrzeżeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones