PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343872}

Ocean strachu 2

Open Water 2: Adrift
5,3 12 837
ocen
5,3 10 1 12837
Ocean strachu 2
powrót do forum filmu Ocean strachu 2

Typowy schemat wykorzystywany w horrorach i thrillerach: grupka przyjaciół rzucona w jakieś niesprzyjające warunki musi przetrwać. Zwykle zostaje facet i kobieta. Tym razem tymi warunkami była GŁUPOTA zjadaczy hamburgerów, pomijając już to niedopatrzenie i nie spuszczenie drabinki.
Naprawdę, żeby kilkoro dorosłych ludzi nie było w stanie wymyślić kilku rozwiązań na dostanie się do tego głupiego jachtu. Ja od razu wymyśliłem kilka, które to później bohaterowie wykorzystywali co kilka godzin: zrobienie sznura z ubrań, wykorzystanie noża jako podpory, podsadzenie kogoś.
Tylko dlaczego wspinał się największy? Oczywiście w ostatniej chwili o ciut, ciut nie udało mi się wspiąć. A mogli też wykorzystać włosy dziewczyn.
Do tego jakieś urojone konflikty i zabójstwa oraz samobójstwa.

sebogothic

Rozbawiłeś mnie tym postem :D
Ekrenizacja simsów , wpuścić do wody usunąć drabinkę :D
O to w filmach tego typu chodzi , żeby każdy mógł poczuć się chmmm... mądry , spostrzegawczy , sprytny :)
Ja też wymyśliłam kilka rozwiązań , ale tak naprawdę w praktyce to jest trudniejsze niż może się wydawać , mimo wszytsko oglądając ma się wrażenie że mogli by się bardziej postarać , w końcu tutaj chodzi o ich życie.
I zupełnie nie rozumiem postawy bohaterki na końcu , zamiast zostać z dzieckiem na jachcie to ryzykuje życie swoje i swojego dziecka , żeby uratować życie faceta który jest winien śmierci jej męża i przyjaciół , i który postanowił się zabić.

ocenił(a) film na 8
__Madeleine__

Włosy dziewczyn? Pomyśl odrobinkę. Jak to sobie wizualizujesz?
Oglądając ten film również przyszły mi na myśl Simsy :d Niepozorna kąpiel w basenie.. kradzież drabinki... bezkuteczne wołania Sima o pomoc.. eh, nostalgia ;-)
Od razu wiedziałam, że 'sprawca' tej całej tragedii nie zdecyduje się na wejście do łajby. I w sumie był to bardzo dobry pomysł ze strony scenarzystów. Pełen dramatyzmu.

ocenił(a) film na 4
detta_odetta

Jak sobie wizualizuję wykorzystanie włosów dziewczyn? Bardzo prosto. Zaplatają w warkocz, ucinają i mają kilkadziesiąt centymetrów, może nawet metr, więcej tego sznura z ubrań. Gdyby na dodatek wspinał się ktoś lżejszy, to dostałby się na ten jacht bez problemu. A oni zamiast myśleć o tym, jak się tam dostać to się jeszcze zarzynali ;P

ocenił(a) film na 8
__Madeleine__

ona po niego plynela pewnie po to aby on uruchomil jacht i doplynal do brzegu bo cos mi sie wydaje ze ona by nie umiala

ocenił(a) film na 6
sebogothic

haha ekranizacja simsow bez kitu:D

sebogothic

simsy - pierwsze co mi przyszło na myśl czytając opis filmu :)

ocenił(a) film na 7
fioleczek3

Hahaha ekranizacja simsów! Świetne :D to już wiem dlaczego film mi się podobał, bo przypominał moją ulubiona gre ;)

sebogothic

ja też pomyślałam o Simsach, haha a myślałam, że tylko ja mam takie dziwne pomysły

TikiBar

A przepraszam moze sie z choinki urwalam ale co to sa simsy??

ocenił(a) film na 7
lyndal_filmaniak

Gra-symulator życia. Popularną zabawą w tej grze jest wybudowanie basenu i w momencie, gdy ktoś się w nim kąpie, usunięcie drabinki. W rezultacie ta osoba nie może się wydostać i umiera. Stąd nawiązanie do "The Sims" w kontekście tego filmu.

ocenił(a) film na 6
sebogothic

haha idealnie to porównałeś :D ciekawe czy jest taki film, pożar w pokoju i ktoś usunął drzwi :D

sebogothic

Pierwszy raz oglądam ten film na stopklatka teraz leci. Nie mogę uwierzyć w to co widzę.Gdy zaczęli się bić o nóż to już ze śmiechu padłem. Powinni to zaliczyć jako Czarna Komedia , albo parodia gier o przetrwaniu (jest taka gra RAFT).
Ocena strasznie wysoka jak na tak pogiętą fabułę.

sebogothic

Ciekawe czemu Amy jak już dostała się na jacht miała na sobie majtki skoro wcześniej robili z nich sznur ?:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones