PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343872}

Ocean strachu 2

Open Water 2: Adrift
5,3 12 835
ocen
5,3 10 1 12835
Ocean strachu 2
powrót do forum filmu Ocean strachu 2

Głupotą tego filmu jest tak że w trakcie jego oglądania ja sam wpadłem na co najmniej 7
pomysłów jak ta grupka ludzi mogła by się dostać z powrotem na pokład do tej płaczącej dzidzi -
po pierwsze czemu żadne z obecnych tam facetów nie wziął jakiejś dziewczyny na barana ,
wystarczyło zanurkować i wpłynąć pod nią by ją unieść wyżej lub ją podrzucić , dwa czemu nikt nie
stanął na barkach kogoś innego lub na skrzyżowanych rękach innych osób , na formie platformy
jaką robią cheerleaderki w Ameryce, było ich tam wy starczając dużo by kogo kol wiek unieść
wyżej , ale nie oni robią linę z gatek .... głupota , a końcówka - jaka matka poświeci dziecko by
ratować męża ? Głupota Głupota i Głupotaaaaaaa

ocenił(a) film na 7
StargardX

Na barkach w wodzie ?
Serio ?...
Zrób tak i powiedz czy udało wam się utworzyć 3-osobową drabine jestem straszcie ciekaw. Przez fale w wodzie było to praktycznie nie mozliwe .Głupotą by było gdyby wpadli na taki pomysł jaki nam zaprezentowałeś. pozdr.

coolerss

To podrzucić kogoś wziąć na barana ... serio lepsze było platanie gaci w linę choć wiadomo było ze im się zerwie ? sam pomyśl tyle osób nie dało by rady podrzucić jednej ?

ocenił(a) film na 7
StargardX

z tego co pamietam musieli sięgnąć dość wysoko wiec nie powiem ci.Na pewno masz troche racji...ale film naprawde nieprzewidywalny i interesujący który nie zasługuje na ocene ponizej 5 bo z tym na pewno sie nie zgodze(są gorsze)

coolerss

Ja myślę ze każdy ma prawo rozumieć ten film tak jak mówi mu gust a tych się nie dyskutuje :) ja rozumiem ze było dość wysoko ale sądzę ze w tym co piszę jest trochę racji ... a nikt z obecnych w wodzie nie padł na taki pomysł by kogoś podsadzić by chociaż za stopę gdy się ktoś zaczepił o pokład podeprzeć - nie oni robią linę z gatek a kolejna genialna wierzy ze dopłynie po pomoc ....
ale już głupotą było dla mnie to co wydarzyło się na końcu , bo jaka matka porzuci płaczące dziecko podczas sztormu na środku morza i wskoczy by ratować tonącego męża ( czy kim on tam dla niej był :P) to wbrew instynktom macierzyńskim .... i zdrowemu rozsądkowi :)

ocenił(a) film na 5
StargardX

uważam tak samo, przez cały film przeżywałam że nie wpadli na pomysł podrzucenie którejś z kobiet albo właśnie wspinaniu się po sobie

ocenił(a) film na 7
Rozalia12

żeby mogli ją podrzucić albo wziąć na barana musieli by dotykać dna bo tak by się podtapiali tak samo jak do ''piramidy'' musieliby mieć grunt pod nogami ...ludzie trochę wyobraźni :)

coolerss

Serio uważasz, że ten film jest nieprzewidywalny?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
TorcidaTiger

ludzie pomyślcie logicznie tyle osób nie dało by rady podrzucić jednej panny w górę by złapała pokład .... może jestem bez mózgiem ale jak dla mnie to dość oczywiste

StargardX

proponuje spróbować a potem się mądralić czy jest to w ogóle możliwe do zrobienia ;)

ocenił(a) film na 6
StargardX

Oczywiście. Nie mówiąc już o tym, że mieli kapok - nie pływam zbyt często, jednak nawet stanięcie na ramionach osoby, która jest w kapoku chyba znacznie zwiększyłoby szansę, że taka osoba da radę na pokład wskoczyć. Na komentarz powyżej nie patrz. Nie spodziewałabym się inteligentnego posta od osoby, która nie zna podstaw kultury.

StargardX

skoro na końcu dali rade w dwie osoby, to na poczatku byloby im jeszcze latwiej kogos wepchnac. Albo chociaz by udawali, ze probuja...a koncowka to juz w ogole masakra jakas xD Oni w koncu sie utopili czy przezyli?

StargardX

skoro na końcu dali rade w dwie osoby, to na poczatku byloby im jeszcze latwiej kogos wepchnac. Albo chociaz by udawali, ze probuja...a koncowka to juz w ogole masakra jakas xD Oni w koncu sie utopili czy przezyli?

ocenił(a) film na 5
asiek1990

haha, ja sama się nad tym zastanawiam ;)

ocenił(a) film na 5
TorcidaTiger

hahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahah jakos na koncu udalo sie lasce wejsc na faceta wiec nie wiem co haha to chyba ty jestes malo madry i bezmozgiem hahaha

stasikmalgorzata

1. Ratować byłego męża, a nie męża (co do pierwszego postu)
2.Stasikmalg za dużo 'hahahahaha' (blokada klawiatury? ) . Oglądałeś ten film w ogóle? Czemu udało jej sie wejśc? bo koleś miał się na czym zaprzeć ( kawałek plastiki wbity w dziury wyrządzone przez nóż).. pomyśl trochę.. aha i dorośnij kochanie

ocenił(a) film na 5
rybazmarsa88

No wlasnie kochanie nie mogli tego zrobic wczesniej jak bylo ich wiecej , a pozaty ogladalam film wczoraj i najpierw laska kolesiowi stanela na ramionach pozniej wspiela sie na rece chyba ze umiala latac i odrazu wskoczyla mu na dlonie ktorymi trzymal plastik , to jak jest taka zwinna mogla zrobic to wczesniej a nie na koncu , wiec ty pomysl i dorosnij albo lepiej obejzyj dokladnie film a pozniej sie wypowiadaj hahaha

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
TorcidaTiger

Po pierwsze nie durniu po drugie nie debil jak nie umiesz odrozniac plci to twoj problem , , ty sie osmieszasz bo nie bylo to szklo a pozatym szpara byla bo wsadzil plastik w szpare od wypuszczanych schodow

stasikmalgorzata

Ty sie osmieszasz znowu!Co za paranoik....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Pelastius

''bez mózg'' haha teraz to żeś dowalił xD

ocenił(a) film na 5
Pelastius

to po co w trakcie trwania filmu, zamiast się skupić na oglądaniu, to czytasz komentarze na temat tego filmu...?

StargardX

Pogromcy mitów powinni się tym zająć :)

mmaakkss

To jest myśl ;)

ocenił(a) film na 6
StargardX

Nie ma to jak wytykać innym głupotę, a samemu pisać głupoty. A gdy już brak argumentów, to - starym internetowym zwyczajem - zaczyna się wytykanie błędów ortograficznych itp. Piszę do wszystkich, nie tylko do autora tego wątku.

Następnym razem starajcie się na filmie choć trochę dobrze bawić. Pozdrawiam wszystkich!.



StargardX

Masz racje, powinni próbować najdziwniejszych rzeczy jeśli chodzi o życie :P pewnie przez panikę ciężko im było myśleć. Najlepsze jak wyje*ali telefon po 5 sekundach :D

ocenił(a) film na 8
baciey

Żeby kogoś podrzucić, reszta musiałaby mieć jakiś punkt odbicia, wybicia. Zgodzisz się chyba, że w wodzie mogłoby być to nieco problematyczne..

detta_odetta

Ważne, żeby osoba skacząca miała punkt odbicia, np z barków innej osoby albo z rąk całej grupy. Oczywiste jest to, że poszli by trochę na dno w czasie wyskoku, ale 4 osoby stawiają jednak jakiś opór i tak łatwo by się nie zatopili, a dla osoby skaczącej wydaje mi sie że by sporo pomogło : ) przyszło mi też do głowy, że mogli by się położyć na brzuchach lub plecach, jeden obok drugiego albo na kanapke i jak wszyscy będą na pełnym wdechu to dodatkowo ich wypiera na powierzchnie + kapok mieli, i z takiej "wyskoczni" też można by próbować skakać, ale tak jak mówisz, w stresie trochę problematyczne mogło by to być.

ocenił(a) film na 7
StargardX

Były już założone co najmniej 3 tematy związane z omawianiem sposobów wydostania się z wody. Oto jeden z nich http://www.filmweb.pl/film/Ocean+strachu+2-2006-343872/discussion/Sposoby+na+dos tanie+sie+na+%C5%82%C3%B3d%C5%BA.....sory+jacht,708376

StargardX

"6 idiotów na morzu" - tak bym to nazwał :D

Ale mnie i tak najbardziej w takich filmach wkurzają błędy w pokazywaniu płynącego jachtu.
Np. dlaczego pływali wciąż tylko na samym grocie ? Tego typu jacht na samym grocie jest bardzo nawietrzny (czyli sam chce skręcić pod wiatr) i trzeba nieźle walczyć ze sterem by go na kursie utrzymać. A tu jachcik sobie płynie prościutko, czasem nawet nikt nie steruje, a i samosteru też jakoś nie widać, autopilot zaś może utrzymać jacht na kursie, ale na zmianę kierunku wiatru nie zareaguje prawidłowo.
Albo sytuacja z w/w grotem wybranym na blachę (bom niemal w osi symetrii), a jacht i tak całkiem żwawo płynie, no cud jakiś po prostu :D

To już mogli tylko na silniku pływać, skoro i tak ciągle się nim wspomagali kręcąc film.

A najprostszy sposób wyjścia z wody ? Moim skromnym zdaniem gdy już upletli tę niby linkę to powinni byli zarzucić ją na kotwicę wiszącą na dziobie, a to dlatego że dużo łatwiej ją tam zahaczyć i mając dwa końce w garści wysłać najlżejszą osobę by się po niej wspięła.

No ale wtedy nie byłoby dramatu :D

ocenił(a) film na 8
StargardX

dla mnie to i tak bdb film bo taki inny niż wszystkie coś podobnego do cebe'a . Zero wybuchów ,jakiś bezsensownych animacji komputerowych itd ,a w dobie dzisiejszych gniotów i braków filmów to aż przyjemnie się takie coś ogląda.
Daje mu 7/10 i to jest uczciwe. Mogli trochę doszlifować niektóre akcje ale i tak trzyma w napięciu bo nie wiadomo co się stanie czy rekiny ich zeżrą i co się stanie z dzidzią . Końcówka mnie zaskoczyła bo nie wiadomo czy tylko dzidzia przeżyła czy oni też.
Film ogólnie fajnie nakręcony , gra aktorska dobra jak na te lata. no i sam pomysł na fabułę , daje dużo do myślenia żeby się nie zadawać z idiotami .

mszaf

Drogi Mszaf ja pomysłu na film nie kwestionuje
to świetny pomysł na trzymający w napięciu thriller
ale mnie osobiście bardziej podobała się pierwsza część o taj parze , albo małżeństwie które zostało porzucone albo zapomniane podczas nurkowania , druga cześć jest jak dla mnie wymuszona byle coś zrobić i mieć z tego zysk , a fabuła nie wiele się różni , dodano więcej osób do uśmiercenia i płaczącego bobasa który pobudza empatię widza by udało im się wrócić na pokład
ale jak dla mnie więcej jest tam minusów niż plusów ale to tylko moje odczucie nikt nie musi się z nim zgadzać :)

StargardX

Przypominam, że cały film jest oparty na faktach, podobno...

ocenił(a) film na 6
StargardX

Moim zdaniem jak już zarzucili tą ''linę'' to powinni od dołu podtrzymywać za stopy osobę która się po niej wspina,żeby maksymalnie ją odciążyć i powinna to być osoba najlżejsza.

ocenił(a) film na 7
ktotojest

nie mogli tak zrobić bo kobiet nie wolno pytać o wagę i wiek. Zawsze jak kobieta mówi, że waży np. 60 kilo to zazwyczaj spokojnie jeszcze 10 możesz dodać. Jak nie lepiej.

StargardX

Jak niby? Przecież oni sami nie mieli tam gruntu ;) To jest niemożliwe żeby kogoś podtrzymywać czy np podrzucać nie mając samemu żadnego oparcia.

ocenił(a) film na 7
patunia_droz



Przestańcie z tym w rzucaniem z wody. To jest niemożiwe jak nie ma sie z czego wybic ,wiem bo próbowałem . Jedyne do czego sie moge przyczepic to to że nie w padli na owaki pomysł i tyle.
LUDZIE !

ocenił(a) film na 4
coolerss

Kamizelka ratunkowa uniesie spokojnie dwie osoby, więc jak ktoś w kamizelce weźmie kogoś na barki to idąc choćby całym ciałem pod wodą ta druga na barkach będzie dużo wyżej, wystarczająco by złapać się pokładu.

ocenił(a) film na 7
Jaszczur1985

Z tym sie zgodze tylko że ja mowiłem o samym wyrzucaniu.

ocenił(a) film na 2
coolerss

Nie masz racji, wiesz co to jest bezwładność? Jeśli nie masz podparcia to nie wybijesz się wysoko ale jeśli jako podparcie masz drugiego człowieka to odbijając się od niego odbijesz się wykorzystując chociażby bezwładność jego ciała. To znaczy: jeśli waży tyle co Ty to Ty pójdziesz pół metra w górę, on w dół, ale jeśli są 4 takie osoby wtedy Ty pół metra w górę oni 12 cm w dół i tak dalej...

ocenił(a) film na 8
StargardX

W wielu filmach rezygnuje się z mądrych pomysłów na rzecz głupoty, bo inaczej film by nie zaistniał. Fakt czasem jest to bardzo irytujące gdy ogląda się jakikolwiek film.

StargardX

Ja się zastanawiałam dlaczego kiedy próbowali się wspiąć po linie ze strojów kąpielowych, nie dali kobiety, która jest lżejsza, i która byc może by weszła? Dlaczego nikt mu nie podstawił rak, by go choć na moment i na niewielką wysokość, ale unieść... swoją drogą- ciekawy motyw :)

PER22

Poruszyłem ten sam wątek co Ty PER22 tyle osób w wodzie a oni jak by celowo chcieli w niej zostać :)

ocenił(a) film na 4
StargardX

Dokładnie jak mówisz, żadna matka w dobie zagrozenia dziecka swojego nie pozostawi go samego. Zawsze dla matki dziecko jest najważniejsze i dlaniego poświęci wszystko.

ocenił(a) film na 6
StargardX

Ona nie ratowała męża tylko tego gościa od jachtu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones