PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8265}
6,5 21 592
oceny
6,5 10 1 21592
4,2 5
ocen krytyków
Och, Karol
powrót do forum filmu Och, Karol

BŁAGAM.
Nie jest to komedia, tylko fantasy, żeby o takiego mega ciecia się baby zabijałyXD
Zero uroku, charyzmy. Nic.
Żeby taka postać była choć odrobinę wiarygodna, musi go grać ktoś pokroju Hugh Granta.
I nie dyskryminuję polskich aktorów, żeby nie było;)
Po prostu do tego potrzebny jest warsztat. I duża doza uroku osobistego.
Hugh piękny nie jest po prawdzie, ale na ekranie zawsze mają te jego postacie w sobie TO COŚ, tak zwane;) Ten nienazwany sexapil. A tu tylko babki o tym pieją, że Karol taki siaki sraki, a w istocie? To bardzo bezbarwny bohater.
Z całym szacunkiem dla Piechocińskiego, jego Karol ma w sobie sexu zero. Ani ciekawej osobowości, ani charyzmy, ani głosu, ani stylu, ani urody. Żeby to jeszcze jakoś usprawiedliwić ten szał na niego chociaż częściowo. Inna rzecz, że ja nie znoszę gdy próbuje mi się wmówić że dany bohater jest sexowny właśnie.
Normalnie oglądając Karolka w "akcji" to jakbym widziała Jasia Fasolę.
Bezbawr, bezpłciowy że aż strach.
Jaki urok Karola? No memuła do potęgi entej. To było żałosne jak się nad nim rozpływały.
No dobra, mnie na świecie nie było kiedy kręcili film, może kiedyś taki styl na kobity działał.

Serio, chciałabym cofnąć się do tamtych czasów i poznać tego kolesia który posłużył za wzór Karolka, jakby mu ze mną poszło. Bo jeśli był taki jak w "Och, Karol" i "Och, Karol2" to śmiechu warte.
Jako kobieta czuje się dotknięta, czy naprawdę większość z nas jest taka łatwa do zdobycia???
;)

ocenił(a) film na 6
WhiteDemon

W rzeczywistości temat filmu jest dramatem : mąż wielokrotnie zdradzający żonę z kilkoma kochankami. Powinno dojść do tragedii. A zrobić z tego komedię, to trzeba naprawdę umieć. I moim zdaniem to się udało. To jest dobre, bo polskie. Jak ktoś lubi lata 80te, to zrozumie. TO JEST KOMEDIA I NIE NALEŻY TEGO BRAĆ NA SERIO:)
I nie każdy musi być Bondem, żeby podrywać laski.

ocenił(a) film na 2
qqryqu

Ech, nie załamuj mnie.
"Dobre, bo polskie"? No niestety ja potrzebuję znacznie więcej;) A lata 80 lubię. I również na serio tego nie brałam. Naprawdę szczerze chciałam się na tym czymś dobrze bawić i zaśmiać niejeden raz. Nie dało się.
I nie chciałam tu Bonda, tylko faceta który jest wiarygodny jako polski Don Juan. To co tutaj zobaczyłam przyprawia o śmiech, ale tylko z zażenowania...

ocenił(a) film na 6
WhiteDemon

W latach 80 istniały po prostu inne kanony piękna-dla mnie filmowy Karol również jest paskudny,raczej żadna by się nie obejrzała,ale te 25-30 lat temu faktycznie mógł uchodzić za przystojniaczka :)

ocenił(a) film na 2
Olcia990

Wiesz, mi tu już nawet o wygląd nie chodzi;) Taki przykładowo Vincent Cassel ma niezbyt ujmującą powierzchowność, nawet nazywa się go brzydalem, a mimo to gościu potrafi być niesamowicie pociągający...To znaczy wg mnie;) A ten tu nasz Karolek czy Adamczyk w tej samej roli to no jakby to powiedzieć...nietrafion ;)

ocenił(a) film na 1
WhiteDemon

Zgadzam się z tym co napisałaś. Dodam tylko, że moim zdaniem największą bolączką tego filmu nie jest nawet tytułowy bohater w wykonaniu Piechocińskiego, ale brak zabawnych scen czy dialogów; gdyby to była chociaż przyzwoita, niezła komedia, to bezbarwność głównego bohatera mogłaby się jakoś schować na dalszy plan.
Co do Twojego pytania na końcu pierwszej wypowiedzi - nie masz się czym przejmować :) Ten film jest tak przerysowany i karykaturalny, że w żaden sposób nie można go zestawiać z rzeczywistością.

ocenił(a) film na 6
WhiteDemon

To i tak jest lepszy wybór niż Adamczyk w Och Karol 2

ocenił(a) film na 2
chemas

No w sumie racja ;)

ocenił(a) film na 5
chemas

Nie zgadzam się z tobą - Nikt tak zaje... nie potrafi zagrać kontaktów z kobietami jak Adamczyk (patrz również inne role). W tej kategorii facet powinien mieć Oscara. Debeściak!

ocenił(a) film na 6
MrJUVE

Mi on jakoś nie pasuje do takich ról. W innych jak najbardziej. Może inaczej, pewnie pasowałby (to bardzo dobry aktor), ale nie w takich scenariuszach, jakie ostatnio pisze się do polskich komedii. Nie uważam Och Karol 2 za pastiż starego Och Karol, raczej jest to nieudana próba powtórzenia tamtej komedii w nowoczesnych realiach. Bardzo bardzo nieudana i tylko szkoda mi Adamczyka, że w niej zagrał. Aktorek nie, bo te, może poza Gosią Foremniak, zupełnie się nie popisały. Ale to tylko moje zdanie, zdaje się jednak, że nie osamotnione.

ocenił(a) film na 5
WhiteDemon

Jaki kraj (PRL), taki "Hugh Grant" i tyle ;-) (jasne, że masz rację). Szaro, brudno i do dupy!

W tym filmie tylko piersi się naoglądałem, nic więcej. Zero akcji.

Do Och Karol 2 się nie odwołuj, bo to inna bajka, to był raczej pastisz tego dziadostwa w nowocześniejszych realiach.

@ chemas nie zgadzam się z tobą - Nikt tak zaje... nie potrafi zagrać kontaktów z kobietami jak Adamczyk (patrz również inne role).

ocenił(a) film na 6
MrJUVE

No widzisz, co człowiek to inaczej. Ja sie akurat nie zgadzam z tym co Ty napisałeś. Pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones