PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11275}

Oczy szatana

Due occhi diabolici
6,1 502
oceny
6,1 10 1 502
Oczy szatana
powrót do forum filmu Oczy szatana

Dwa oblicza zła

ocenił(a) film na 6

W sumie udana kooperacja dwóch legend horroru. Zarówno Romero jak i Argento uwspółcześnili i znacznie zmienili zarys fabuły względem pierwowzorów Poe'go, dzięki czemu zaskoczyli mnie kilka razy zwrotami akcji. Pierwsza nowela średnia, bardzo przypominała klimaty serialu "Tales From The Darkside", ale bardzo powoli się rozkręcała. Podobało mi się głównie zakończenie. Argento tymczasem nie dość że świetnie obsadził Keitela, to jeszcze stworzył niezwykły klimat. I to jego nowela jest tutaj główną atrakcją. Dużo w niej nawiązań do opowiadań Poe'go (nazwisko głównego bohatera, albo sposób w jaki zabito tą dziewczynę na początku), świetne zakończenie (na prawdę mnie zaskoczyło) oraz kilka surrealistycznych scen (sny, motyw szubienicy i białej plamki na szyi kota). Nie jest to co prawda szczyt możliwości Dario, ale moim zdaniem poradził sobie dobrze. Jak zresztą Keitel, który tylko pod koniec trochę przesadza z gestykulacją, ale przez cały film daje radę.

Lucky_luke

Czy to jest ten film w którym na koniec jednej z historii kot wchodzi przez usta do żołądka martwego faceta ,a w innej facet w kościele widzi diabła ,który daruje mu życie pod warunkiem ,że ten nigdy o tym spotkaniu nikomu nie powie? Potem wiele lat później facet się wygadał żonie i chyba dzieci mu się zamieniły w małe szatany hehe. Szukam tego filmu i szukam ,widziałem ,go jako dziecko kilka razy i pokochałem.

ocenił(a) film na 6
Ottiss14

Tales from the Darkside: The Movie:)

Lucky_luke

tak już znalazłem ,ale dzięki.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Moim zdaniem te nowele lepiej były zrobione jednak w wersji trochę krótszej w
"Tales of Terror" 1962 z V.Price. W "Oczy szatana" dłużyły się, ale zmiany mnie zaskoczyły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones