PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=394009}

Odbicie zła

The Brøken
5,4 5 725
ocen
5,4 10 1 5725
Odbicie zła
powrót do forum filmu Odbicie zła

i nie bardzo zrozumiałem końcówką. O co chodziło w tym filmie?

bartehz

Dałam 7/10 bo ten film ma klimat, a rzadko we współczesnym kinie grozy poza flakami i lejącą się strumieniami krwią, można znaleźć naprawdę klimatyczne obrazy. Interpretacja? Ciężko o spójną i wyjaśniającą wszystko, bo zło i świat "po drugiej stronie lustra" nie są do końca poznawalne. Ja myślę, że tutaj po prostu chodzi o dwoistość ludzkiej natury, o dobro i zło i ciągłą walkę między nimi, która przechodzi na zwykłych śmiertelników. Po prostu, w jednym filmie mamy do czynienia z niewidzialną siłą nieczystą, w innym mamy demona w innym ludzi o nadprzyrodzonych cechach, a tutaj mamy zło, które wciela się w zwykłych ludzi, którzy niekoniecznie są negatywnymi bohaterami. A "odczuwający" sobowtór Giny? Może dość naiwnie zostało to przedstawione, ale w "Odbiciu zła" zło nie jest pozbawione emocji, tyle że te emocje są negatywne. Wszystko zostało tu przedstawione na zasadzie silnych przeciwieństw, włącznie z odwrotnością narządów wewnętrznych. Wypadek Giny, czyli jakiś silny wstrząs, zanik pamięci, powoduje że te dwie sprzeczności, nagle w jakimś tam punkcie się łączą, co pokazuje, że mimo iż są to światy wykluczające się, jako przeciwstawne, łączą się w człowieku. Zło nie jest złe do końca i na zawsze, tak jak na zawsze ktoś nie musi pozostać człowiekiem dobrym.

bartehz

Nikt do tej pory nie podał najprostszego wyjaśnienia jakie ostatnio jest typowe dla kina amerykańskiego i naśladowców. Twórcy filmu mieli w dupie ciągłość logiczną filmu i widzów. W pierwszej części filmu robili wszystko abyśmy uwierzyli że oglądamy oryginał (przerażony widokiem sobowtóra i próbujący się dowiedzieć co jest grane) a na końcu odwrócili kota ogonem i zwalili na widza ciężar dopasowania elementów układanki której ułożyć się nie da bo nie pasuje. "Kombinujcie, mamy Was gdzieś".
Kiedy przyszła do szpitala i kolega powiedział, że przed chwilą wyszła to była zdziwiona i zaprzeczała z wyrazem twarzy "co tu się dzieje?", nawet kiedy kolega wyszedł. Kiedy zobaczyła oryginał w samochodzie, kiedy za nią biegła, i już w mieszkaniu miała zmarszczone czoło "co do kur... tu się dzieje, kim jest ta laska?" a nie twarz mordercy. Wyraz twarzy tej złej nabrała dopiero na końcu filmu.
Widz został wprowadzony w maliny ale to typowe w obecnych filmach. Nikt nie zadaje sobie trudu aby scenariusz i ciągłość akcji była logiczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones