PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500497}

Oddział

The Ward
5,4 14 312
ocen
5,4 10 1 14312
3,3 3
oceny krytyków
Oddział
powrót do forum filmu Oddział

taka skamielina

ocenił(a) film na 6

Mamy tu totalnie staroszkolny horror gdzie elementem straszącym jest robiące co chwilę głośne "bu!" dziwadło w gumowej masce. Aktorsko jest całkiem w porządku, fajny klimat i nawet z ciekawością obejrzałem, ale patrząc na nazwisko reżysera to jednak spore rozczarowanie.

ocenił(a) film na 6
Jahmaican

Wrażenie jak po horrorze małe,ale fabuła zaskakująca ogląda się bardziej jak dramat ale nie było tak źle.

TrefnaPanna

taki juz urok carpentera ze oscyluje miedzy kiczem a swietnym klimatem. Szkoda ze raz bardziej w ejdna strone a raz druga

ocenił(a) film na 8
Jahmaican

Dla odwiedzających temat - "dziwadło w masce" to jedno z "wcieleń/osobowość" głównej bohaterki. Film ma więcej sensu niż by się wydawało, pokazane jest podręcznikowe rozszczepienie jaźni

ocenił(a) film na 6
JustynOryg

Jestem pewien że masz rację, ale zupełnie rozminęłaś się z meritum mojej wypowiedzi. Nie zarzucam filmowi niezgodności z podręcznikami, bo to ostatnia rzecz na jaką powinniśmy zwracać uwagę; film fabularny to z definicji fantazja scenarzysty a nie prawdziwe życie. Wydaje mi się jednak, że dobry horror, przynajmniej na tyle współczesny, powinien straszyć widza atmosferą, a nie audiowizualną dyskoteką - a Carpenter przecież wielokrotnie w historii swojej twórczości udowodnił że to potrafi, tymczasem "Oddział" to trzy kroki wstecz.

ocenił(a) film na 8
Jahmaican

Oczywiście zgadzam się z Tobą co do "metod straszenia" i nie zamierzałem Cię atakować ;) Skomentowałem tylko bo ludzie często sugerują się tematami przy wystawianiu oceny i jak zobaczą dziwadło w masce to mogą obniżyć a to jednak było całkiem sensowne ;) Sądzę, że największą wadą filmu jest po prostu jego klasyfikacja bo jako horrorowi to daję max 4/10 ale traktując to jako thriller to ciężko dać niżej niż 6 a ja wystawiłem 8 ;) Jest sporo filmów źle sklasyfikowanych, taka np "Martwica mózgu" w kategorii horror posiada wszystko czego nienawidzę, czyli tandetne hektolitry sztucznej krwi i flaków, zero klimatu ale już jako komedia spisuje się nieźle bo widać że to wszystko pastisz i czarny humor ;)

ocenił(a) film na 5
Jahmaican

już miałem dość tego dziwadła i oglądałem tylko żeby z lekkim sercem wystawić druzgocącą notę, ale końcówka poniekąd uzasadniła to dziwadło i rzuciła nowe światło na całą sprawę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones