PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757770}

Odkrycie

The Discovery
6,1 17 927
ocen
6,1 10 1 17927
5,2 10
ocen krytyków
Odkrycie
powrót do forum filmu Odkrycie

Opinia

ocenił(a) film na 7

Film jest dobry. Co prawda nie jest to arcydzieło kinematografii, ale do kiepskich produkcji również bym go nie zaliczył. Poruszono ciekawą, ale trudną tematykę.
Film ma specyficzną konstrukcję, tak jak ktoś wcześniej napisał "powolną" i taka konstrukcja może nie każdemu przypaść do gustu, jednak nudnym bym go nie nazwał. Moim zdaniem warto zapoznać się z tą produkcją. Warto również przed włączeniem filmu, mieć na uwadze fakt, że nie jest to produkcja typowo na relaks czy też "wybuchowa", film zaliczyłbym bardziej do kategorii filmu psychologicznego, dlatego trzeba wybrać odpowiedni moment i nastrój na zapoznanie się z tą produkcją.
Moja ocena to 7

ocenił(a) film na 6
TadeStach

Czasami mam ochotę na takie kino. Film nie porywa akcja ale jest ciekawy. Wątek nagrania dosyć intrygujący. Co do gry aktorów Redford dla mnie dobra rola. Segel zagrał jakaś dramatyczna rolę bo koleś idzie przez życie z rolami komediowymi. Zgadzam się że nie jest to film na tzw zmęczony łeb.

użytkownik usunięty
TadeStach

Na stronie Netflixa jest podana informacja, że napisy można pobrać. Trzeba się tam zarejestrować, aby uzyskać dostęp do pliku?

użytkownik usunięty

Byłbym wdzięczny jakby ktoś mógł podesłać te napisy i wstawił np na OpenSubtitles.
Nie zamierzam tego oglądać z lektorem.

TadeStach

Chyba nawet nie miał ambicji być arcydziełem, bo to produkcja telewizyjna

użytkownik usunięty
TadeStach

Sam sobie poradziłem :P
Napisy już wrzuciłem na OpenSubtitles.

TadeStach

ciekawa fabuła, momentami irytuje niespójnością i brakiem logiki, jednak broni się konsekwentnym dążeniem do puenty. Zgadzam się, że rozwija się bardzo powoli, nawet wartka końcówka jest mocno kontrolowana. Fajnie rozegrana historia, dobrze rozłożone emocje i przemyślany koncept. Trochę skandynawski styl, dużo pustego krajobrazu, mało ludzi i atmosfera oszalałego świata gdzieś tam daleko. Film bardzo psychologiczny, na pograniczu SF i dramatu. Polecam!

meliana_6

Gdzie zauważyłaś brak logiki?

meliana_6

MI się ten styl kojarzył z australijskim

TadeStach

Polecam film, bardzo ciekawy klimat i wciągające przedstawianie oryginalnego tematu. Oceniam film na 9.

TadeStach

Film silnie skojarzył mi się z filmem Obłęd

kaktus_kn

A mi z "Burzą mózgów" Z Ch. Walkenem.

ocenił(a) film na 7
TadeStach

Wlasnie z poczatku wydawalo sie, ze film bedzie o powaznej tematyce a okazalo sie ze sceariusz prawdopodbnie byl napisany od konca czyli "zrobmy tak zeby widz byl zaskoczony ze ogladal alternatywna rzeczywistosc przez caly film". Potem powciskali sceny jak ta ze znajomym pokojem, dolozyli 4mln samobojcow i film skonczony.

ocenił(a) film na 9
TadeStach

Film jest świetny i co najważniejsze nie daje widzowi jasnej odpowiedzi, a jedynie pewne poszlaki do interpretacji. Sporo symboliki no i właśnie taki trochę skandynawski klimat, jak to już ktoś wyżej napisał. Dziwi mnie tak niska ocena, bo to naprawdę bardzo ciekawy i dobrze wykonany film.

ocenił(a) film na 7
TadeStach

W fabułę wkrada się trochę monotonii, ale z pewnością nie jest on nudny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones