PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=265563}

Odwrócić przeznaczenie

The Air I Breathe
6,7 10 076
ocen
6,7 10 1 10076
Odwrócić przeznaczenie
powrót do forum filmu Odwrócić przeznaczenie

Jak na tak dobrą obsadę, spodziewałem się bardzo dobrego filmu... Niestety po rozpoczęciu seansu z każdą minutą moja ocena dla tegoż dzieła tragicznie spadała. Jak można przez taki splot niedorzecznych zdarzeń stawiać za kręgosłup filmu.
Cóż do gry aktorów nie moża się czepiać: Hirsch, Whitaker, S.M Gellar - naprawdę bardzo dobrze, należą się pochwały.. szkoda tylko, że za tak beznadziejne postacie, jakby zabrano im mózg i wystrzelono w kosmos.
Sytuacje w 'odwrócić przeznaczenie' przypominają amerykańskie seriale typu heroes czy prison break. Nie wiem co scenarzysci chcieli przez to pokazać?
Film bez wyrazu, bez morału, jeśli ktoś widzi - może nie zrozumiałem - to proszę napiszcie. Typowy film dla amerykańskiej młodzieży - która na pytanie - Kim jest Fidel Castro?, odpowiada - Piosenkarzem?
A więc podsumowując i nie pastwiąc się juz nad beznadziejnym scenariuszem to całkiem kontrastowo wypadaja zdjęcia oraz muzyka w tym filmie.
Są one na najwyższym poziomie.
Dobra gra aktorów - ale struktura postaci jest tak nadęta, niedorzeczna, bajkowa i durna.. że bez dwóch zdań ten film to typowa amerykańska miernota.
Ja także lubię motyle, ale żeby stawiać na niego 50 tys usd? Znajde conajmniej 10 momentow totalnej głupoty bohaterow tego filmu.

tjcrash

Całkowicie się zgadzam. Nic dodać, nic ująć.

ocenił(a) film na 6
tjcrash

wszystko już napisane. dodać należy tylko że nie wszyscy aktorzy grali dobrze. forest i garcia grali na swoim poziomie, reszta cienko. nawet ten cały bekon grał słabo a wiem że świenty z niego aktor.

ocenił(a) film na 9
tjcrash

Doczepie się wątku z motylem, bo chyba nieuważnie oglądałeś. Koleś postawił na motyla, bo w jednej z wcześniejszych scen wleciał do jego pokoju motyl, co go bardzo zdziwiło. Później w toalecie słysząc rozmowę o wyścigach i nazwę wygrywającego konia czyli motyl, uznał to jako cudowny znak i swoją szanse na szczęście - przynajmniej ja to tak zrozumiałam.
Jak dla mnie film super!!

użytkownik usunięty
tjcrash

Ocena 2/10 ale w twoich ulubionych---rozumiem że masz problem. FILM REWELACJA 10/10 genialna gra aktorów i niesamowity klimat

ocenił(a) film na 5

Serduszko przy ocenie nie oznacza, że film został przez użytkownika dodany do ulubionych. A dając 10/10 tak kiepskiej pozycji to jednak Ty masz problem. Zgadzam się w całej rozciągłości z opinią tjcrash'a, bardzo się zawiodłem.

użytkownik usunięty
amfre

serduszko przy ocenie oznacza, że został dodany do ulubionych więc nie rozumiem po co głupoty wypisujesz, po drugie film jak na ten gatunek to arcydzieło, znakomity dramat

arcydzielo????
leżę i kwiczę xD

tjcrash

Ja wam powiem tak...ja widzę tutaj takie zakończenie...smutek jest w stanie odmienić/odwrócić właśnie miłość przyjemność i szczęście...każdy z tych kolesi coś jej ofiarował. Przyjemność-dzieciaka, Miłość-życie, a Szczęście-kasę (za którą mogła rozpocząć nowe życie np. spłacając Fingersa). Widać że się odmieniła chociażby po tym że przez cały film była smutna, zgorzkniała, niezadowolona, a na końcu idzie radosna i uśmiechnięta. Film ogółem b.dobry i dający do myślenia.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Cekol

Myślę, że to co powiedział CEKOL, wyjaśnia wszystko. Ja tak samo to zrozumiałem. Scenarzysta miał łeb, żeby stworzyć tak piękną układankę.
Wkurza mnie tylko to, że ktoś nie zrozumiał filmu i go tak nisko ocenia. To trochę taki strzał w stopę. No, a jeszcze obok oceny 2/10 dawać serduszko...bez komentarza :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones