PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137}
6,9 130 760
ocen
6,9 10 1 130760
5,7 18
ocen krytyków
Ogniem i mieczem
powrót do forum filmu Ogniem i mieczem

Moim zdaniem zarówno Skrzetuski jak i Bohun są nieprzeciętnego uroku! ;)Trudno wybrać...Każdy inny na swój sposób. Skrzetuski honorowy, spokojny, dostojny. Bohun porywczy, oddany, zazdrosny. Ale wszystkie te cechy to na swój sposób pozytywy.

wera551

To ja bym zamowila sam smalczyk z chlebem! tylko potem musiałąbym sobie kupić nowe ciuchy ;) albo musialabym tam pjsc z kims kto by mnei od smalczyku oderwal.... ale musi być ze skwareczkami!... a jeszcze jakby bigos podali... ojejku... (Wtedy to bym pewnie limit wagowy windy przekroczyła ;))

ocenił(a) film na 8
Tari

Smalczyk jest ze skwareczkami, a jakże :) Ale taki fajny - takie chude skwareczki, jeden z najlepszych jakie w życiu jadłam ;D No i bigos też na pewno mają, tylko go nie kosztowałam ;) Ale z doświadczeń po placku zbójnickim i tych grulach z kotletem, to uważam że żarcie tam mają dobre :) I w lato jak się trafi, to można o zachodzie słońca zjeść na zewnątrz w jakieś cieplejsze wieczory, no i Boćki sobie siedzą na słupie :D
Super motyw xD
Dobra, koniec reklamowania świętokrzyskich knajp, wróćmy do tematu xD

ocenił(a) film na 10
wera551

Reklamować można jak zapłacą za to xD!
A co do Rozłogów moja wszechwiedząca pani od geografii( zna nawet pytania na mutrę hahah) o nich nie słyszała xD Ale może też tak być iż kiedyś takowa wieś istniała,a do czasów obecnych po prostu nie przetrwała lub też pod inną nazwą ;)

ocenił(a) film na 8
madzik1593

To ta co wszystko na Rosjan zrzuca ? xD Dobrze kojarzę ? xD
No mówię, zobaczymy :D Fejsbuk powiedział mi wczoraj że wygram 7 milionów totolotka, więc będzie za co jechać :D
A co do bigosiku to dziś moja mama zrobiła taki że mucha nie siada <3

ocenił(a) film na 10
wera551

Tak to ona ! xD chodzi po lasie i woła "ludzie na maturze będzie takie pytanie(tu dyktuje pytanie)" hahahah ... mmm zjadła bym se taki bigosik :D a mój tata zrobił smalczyk ... mistrzostwo świata :D

ocenił(a) film na 8
madzik1593

Hahahahaha xD
Bigosik mniam, mniam, potwierdzam :D
A smalczyk mamuśka wczoraj robiła, będzie do pierożków :D W ogóle u mnie jest tydzień polskiego jedzenia xD Bigos, żurek, pierogi... Mniam !!! :)

ocenił(a) film na 10
wera551

Ja też maiłam pirogi... nawet sama je robiłam xd
To chyba z okazji 11 listopada ;)

ocenił(a) film na 8
madzik1593

Oł mniam <3 Pierożki <3 Zwłaszcza ruskie kocham ;P
11 listopada to ja polowałam na Domogarowa :D Ale go w Warszawie nie było :< Bo w Muzeum Wojska Polskiego organizowali konferencje z aktorami itp. "Bitwy Warszawskiej". Więc miałam cichą nadzieję że on też tam będzie :D
Ale był tylko Olbrychski :<

ocenił(a) film na 10
wera551

Nom widziałam w DD TVN
TAK !! Pierożki Ruskie robiłam hahahahh

ocenił(a) film na 8
madzik1593

xD
Leciał film dokumentalny na temat "Bitwy Warszawskiej" na TVP Kultura w czwartek i tam był wywiad krótki z Saszą !!!!! I jedna babka go wychwalała za rolę Bohuna :D

ocenił(a) film na 10
wera551

Kisiel w gaciach :D
A kto go za nią nie chwalił ;D??

ocenił(a) film na 8
madzik1593

No chyba nie ma takiej osoby xD
A wczoraj dorwałam jakiś świeżo wstawiony filmik na YT i normalnie szczena po kolana (znowu) przy pierwszym kadrze xD Ten uśmiech Saszy, te oczy.... Mrauh... :)

ocenił(a) film na 10
wera551

Link ! W ogóle dziś o godzinie 6 byłam na lotnisku i był sobie taki taki pan od nie wiem czego, bo raz siedział w informacji raz w kasie biletowej, no i jak zmieniał miejsce posiedzenia ja taka zaspana wleciałam na niego troszkę (jej xD) i jak na moje'przepraszam najmocniej' odpowiedział mi uśmiechem odpłynęłam.... Szasza... wypisz wymaluj Szaszeńka... aż moja mama jak wróciła z fajki zapytała się mnie czy ducha zobaczyłam.... koleś miał odraz +500 do uroku XD

ocenił(a) film na 8
madzik1593

http://www.youtube.com/watch?v=9rF6wFbu6zI
Mrauuhh... To mój kolega ma usta dosłownie jak Sasza :D I też się fajnie uśmiecha :D xD
Hahahaha xD Oglądałam ostatnio sobie Świat Według Kiepskich i tam ucharakteryzowany Walduś był strasznie do Domogarowa podobny xD To był ten odcinek co Waldek wpadł w lustro do innego wymiaru i był światowej sławy skrzypkiem :D xD

ocenił(a) film na 10
maestro_czaja

Piękne! :D
O jej... z takim kolegą bym ni wyczymała xD
Poszukam na necie hahaha xD

ocenił(a) film na 8
madzik1593

No właśnie w tym kurde problem że on ma już swoje lata xD Ale te usta... Mrauhhh xD

wera551

EJ ALE CO TO BYŁO? JA A PROPOS TEGO WYWIADU. Przepraszam, że krzyczę :D jaki to był program? jaki film dokumentalny? kiedy gdzie jak i jak śmiałaś nie nagrać? :D

http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/19159/uwaga-11-listopada-acirc-acircbitwa -warszawska-1920.html Etot film?

ocenił(a) film na 8
Tari

Tak, ten link to do tego ;)
Co prawda wywiad był krótki, mój aparat ledwo sprawny, a telefon w drugim pokoju, więc stwierdziłam że wolę chyba obejrzeć co Sasza ma do powiedzenia niż gnać i stracić xd Hmm... Może jak by była tego powtórka czy coś to jak babka charakteryzatorka zacznie mówić jak Domogarow wchodził w strój Bohuna i się nim stawał, to aparaty/kamery/telefony na baczność ;)

wera551

Raczej nie będzie powtórki :( A chociaż opowiedz ładnie co tam było tak dokładniej ;D?

ocenił(a) film na 7
maestro_czaja

BOHUN!!! Porywczy, nieobliczalny, impulsywny, bezgranicznie zakochany... achh i to spojrzenie! Mimo, że dokonał strasznych czynów moje serce należy do niego :P A Skrzetuskiego nie lubię. Taki bez wyrazu, trochę nudny... i nie ma "tego czegoś".

Larisa_

Tak, a "to coś" jest bardzo ważne ;)

ocenił(a) film na 7
Tari

Bohun! Bohun! Bohun!

ocenił(a) film na 8
pokrzywa_19

Pięknie spojrzenie to ma Domogarow ;) Dziewczyny, nie zapominajcie o tym ;P Zresztą uśmiech też niczego sobie !! Ale jak dla mnie uśmiech to numer jeden każdego Aleksandra ^^
A w wywiadzie - wiesz że już nawet nie pamiętam ? xD Może dlatego że jest 7 rano, a muszę iść do szkoły. Ja sobie przypomnę tylko później, bo teraz mój mozg jeszcze nie pracuje :P

ocenił(a) film na 10
wera551

Ostatnio rozprawiałam z koleżanką na temat' Co to jest ' to coś' '. Doszłyśmy do wniosku, że kryje się ono w oczach i uśmiechu faceta ><. Saszka ma to w 100% :D

ocenił(a) film na 8
madzik1593

W 100 % ? Ja bym powiedziała że 100 % to za mało by to wyrazić ;)

ocenił(a) film na 10
wera551

Oukej. niech będzie n%+1 ^^

ocenił(a) film na 7
maestro_czaja

Bohun:))

ocenił(a) film na 8
maestro_czaja

Bohun :D

ocenił(a) film na 8
Kasiek_haz

Czy potrzebny jest jeszcze jakiś komentarz ? xD
Drogie Dziewczęta, jeśli Wam też Jurko zakręcił w głowie, to zapraszamy na forum:
http://www.nachlani-sarmaci.pun.pl/forums.php
:)

ocenił(a) film na 9
Kasiek_haz

Bohun, bo Domogarow jest boski. I ma hipnotyzujące oczy.

ocenił(a) film na 9
ania20s

Jurko ;D Swoją drogą, ale ta Helena była sztywna ..

ocenił(a) film na 9
niepokorna_ja.

Jakoś Helena mało mnie interesowała... A u Horpyny Jurko, tak pięknie miłość jej wyznawał... :)

ocenił(a) film na 9
ania20s

"Coś ty mi zrobiła ? Ja nie znaju ;) " - a Skrzetuski zostawił ją, bo wojna była ważniejsza.
"Ty tu pani". .

ocenił(a) film na 9
niepokorna_ja.

Gdyby taki mężczyzna taki pęknie wyznał mi miłość nie wahałabym się ani minuty. Skrzetuski w porównaniu z Bohunem był tak jałowy, że można go przykładać na otwarte rany. Jurko trochę szalony, ale taki wspaniały że jestem mu w stanie wybaczyć. A Sasza Domogarow ma chyba najpiękniejsze oczy świata. Patrzą tak przejmująco, że już ust nie musi otwierać.

ocenił(a) film na 9
ania20s

Dokładnie ! Dokładnie ! Wspaniałego bohatera wziął Hoffman do roli Bohuna. Zgadza się z pierwowzorem w książce. Np. że Bohun miał oczy jak wilk, takie magnetyczne i w ogóle.

ocenił(a) film na 9
niepokorna_ja.

Saszka magnetyzuje kobiety od lat 5 do 105. Mojej koleżanki siostrzenica jak pierwszy raz zobaczyła Domogarowa to miała może z 1,5 roczku. Prześmieszne jest jak taka mała panienka wpatruje się w telewizor jak zahipnotyzowana. :D

ocenił(a) film na 9
ania20s

*pięknie

ocenił(a) film na 8
ania20s

Ech dziewczyny... Fakt, Domogarow jest bardzo przystojnym mężczyzną i utalentowanym aktorem, a Bohun to dla mnie najbarwniejsza i najciekawsza psychologicznie postać z całej Trylogii, ale każdy rok życia i egzystowania na tym świecie, uzmysławia mi czemu jednak Helena naszego kraśnego Jurka nie wybrała... Faceta bardzo trudno zmienić, oj bardzo... Helcia to taka ciepła klucha, on by się zamęczyła z naszym Kozakiem, nie wytrzymała by z nim, nie ma się co oszukiwać, nie było by takiej sielanki jak ze Skrzetuskim, co można przeczytać w Potopie ;p Do tego dochodzą różnice stanowe - Bohun choć wychowany dwornie i jak to opisał Sienkiewicz, umiał się dostosować do każdej sytuacji, to jednak szlachcicem, nie był, zwłaszcza że Kurcewiczówna z zacnego rodu pochodziła. Poza tym to odrzucenie Jurka robi z niego bohatera typowo romantycznego, cierpiącego dla miłości co tym bardziej pociąga Nas wszystkie do jego postaci, bo po prostu takich bohaterów się kocha :D A już w aranżacji Saszy Domogarowa... Ach... Wierzcie mi, 2 lata temu też nie mogłam zrozumiem czemu Helena wybrała Jana, teraz dochodzę do wniosku że jednak dobrze się stało, Bohun romantyczny to ciekawszy Bohun!

ocenił(a) film na 7
wera551

Chyba książki nie czytałaś, skoro nazywasz Helenę ciepłą kluchą. Sienkiewicz pisał, że Kuncewiczównie płynęła gorąca, ukraińska krew i dziewczę również było szalone, choć oczywiście nie w tym stopniu, co dziki Kozak.

ocenił(a) film na 8
Offca125

Czytałam książkę i to nie raz, nie dwa:)
Owszem, pamiętam ten moment, ale nie przypominam sobie żeby Henio jakoś szerzej opisywał jej odwagę etc... Jakby Helena była naprawdę szalona i odważna, prawdziwie gorącej krwi a nie takiej że tylko oczami złowrogo łypała na Bohuna w Czortowym Jarze, to nie dała by się zdominować tak bardzo Kniahini no i sam Bohun jeszcze większy respekt by do niej czuł... Takie moje zdanie, dla mnie Helena wcale silną kobietą nie była;P

ocenił(a) film na 10
ania20s

Uwierz mi, wahałabyś się bo nie zakochasz się w facecie bo Ci pięknie wyznał miłość P A Helena nie kochała Bohuna. Trudno się mówi. W książce lepiej to wszystko zostało przedstawione dlaczego Kniaziówna nie chciała Bohuna ^^

ocenił(a) film na 8
madzik1593

Dokładnie, dokładnie... Warto się mocno wczytać w kawałki o Bohunie!

ocenił(a) film na 9
madzik1593

Wiem, że się nie zakocham, bo film to film... Zycie, życiem... A o Bohunie możemy sobie porozmawiać czysto teoretycznie i pomarzyć. Myślę, że on ma tyle fanek dlatego, że to właśnie Domogarow go zagrał. Z wielkim wdziękiem...
Bohaterowie filmowi są po to żeby oderwać się od szarej nudnej rzeczywistości, bo to miłe i nikomu nie szkodzi.

ocenił(a) film na 8
ania20s

Ano przez kreację Domogarowa Bohun jest tak rozchwytywany :) Ale cóż się dziwić, po wielu serialach, zarówno rosyjskich jak i polskich, filmach i spektaklach z Saszą które miałam szczęście obejrzeć stwierdzam że to najlepszy aktor "Na Wschodzie" :P Świetnie umie się wpasować w każdą kreację, żałowałam ostatnio bardzo że w Bitwie Warszawskiej go tak mało było, zagrał Sotnika genialnie...

ocenił(a) film na 9
wera551

muszę ją obejrzeć. ;)
ale masz rację Sienkiewicz przypasował Helenę do Skrzetuskiego. Ona nie pasowała do dzikiego kozaka.. Dom, dzieci - to była jej rola.

ocenił(a) film na 9
niepokorna_ja.

U Sienkiewicza, kobiety to grają rolę paprotek. Mają pięknie wyglądać, no i od czasu do czasu trzeba je ratować.

ocenił(a) film na 7
ania20s

nie tylko paprotek, Basia Wołodyjowska czy Jagienka z Krzyżaków nie były paprotkami.

ocenił(a) film na 6
ania20s

no właśnie - co on w niej widział. Przecież jest w książce napisane (co prawda nie wprost, ale jest), że lubił dziewczyny z charakterem. Sami sobie poszukajcie ;) Może myślał, że się rozkręci, ale się mylił.

ocenił(a) film na 7
maestro_czaja

Zdecydowanie Bohun;) za tą porywczość i bezgraniczna miłość :)

ocenił(a) film na 9
czarymary_zmleka

Porywczość to nie zaleta. Porywczość to nie jest coś co spaja związek dwojga ludzi. Taka osoba jest nieobliczalna i wiele razy pod wpływem emocji nie potrafi się kontrolować. Później niejedna siedzi z rozkwaszoną kichawą i szlocha... a na pytanie czy to już ostatni raz odpowiada "tak, bo obiecał że się zmieni" :) Tacy jak Bohun sa dobrzy, ale na ekranie TV a nie w prawdziwym życiu. Druga sprawa to czym innym jest krótki romans a czym innym jest małżeństwo związek na całe życie. Uroda to kwestia gustu i niestety przemija.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones