PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8299}
7,4 3 392
oceny
7,4 10 1 3392
5,2 5
ocen krytyków
Ogniomistrz Kaleń
powrót do forum filmu Ogniomistrz Kaleń

Tą scenę dedykuje ministrowi spraw zagranicznych Radkowi Sikorskiemu i tym wszystkim partiom polskim, którzy tak bardzo chcą Ukrainę do UE.
Moi dziadkowie pochodzą z kresów i trochę widzieli, szkoda, że tylko jeden film jest o tych wydarzeniach.
A ludobójstwo na Wołyniu nie jest ludobójstwem, jak w Rwandzie gdzie doszło do "aktów ludobójstwa", ale nie ludobójstwa, jakiś dziennikarz pytał oficera ONZ "ile aktów ludobójstwa stanowi ludobójstwo ?", no właśnie, to samo pytanie w kwestii Wołynia.
O organizacji WIN się nie wypowiadam, interesował mnie temat UPA.

ocenił(a) film na 9
Irish_Americ

Niestety UPA jest w polskim rządzie jako posłowie... Poczytaj sobie na necie. moich to wybili jak wracali z koscioła po mszy a pradziadka w nocy podczas pacyfikacji wioski.

Irish_Americ

Ale to cały naród trzeba skreślać od razu? Może nie wszyscy są źli? Może większość lub mniejszość, ale nie wszyscy. Co było, to było, teraz są nowe pokolenia, nie trzeba żyć historią, można zrobić grubą linię i próbować budować coś nowego. Wiem, że ciężko, ale po co co krok wytykać zło i błędy sprzed lat? W ten sposób cały czas będzie trwała niechęć, nienawiść.

malolmalol

Polecam film
http://www.filmweb.pl/film/Ludob%C3%B3jstwo-2016-762529
(https://openload.co/f/D0B43YGjrzo/Ludob%C3%B3jstwo.%282016%29.WebRip.avi)

malolmalol

dalej tak uważasz ?

Irish_Americ

"którzy tak bardzo chcą Ukrainę do UE" no tak w Ukrainie żyją ci sami ludzie i dalej Polaków mordują, a za naszą zachodnią granicą są hitlerowskie Niemcy, nie ma to jak XXI wiek

ocenił(a) film na 9
Irish_Americ

W której miejscowości zostali zamordowani ??, gdzie was przesiedlono ??.

ocenił(a) film na 7
Irish_Americ

Czyli Niemcy, Hiszpania, Anglia, Francja nie powinny być w UE? Też mają zbrodnie na sumieniu,większe niż Ukraina. Ba, jeśli weźmiemy mordy na ludziach ze wschodu nabijanych przez Polaków na pal, to Polska też w UE nie powinna być.

ocenił(a) film na 5
Hildefix

Nabijanych na pal? Źródło, proszę.

Krzypur

Sorry ale pełno jest źródeł które opisują palowniczą działalnoś jaśnie oświeconego Jeremiego Wiśniowieckiego Polaka właśnie.

tisoc

Wiśniowiecki był z pochodzenia Rusinem, ruskim księciem.

BOB_76

spolonizowany rusin

Irish_Americ

No popatrz cholera - a Niemcy w UE są...
Tak jak parę innych narodów, w przeszłości urządzających rzezie innym narodom.
Polaków natomiast musieliby nie wpuścić za Jedwabne i parę innych "ekscesów" z mojżeszowymi.
Tak że argument sobie wybrałeś raczej z ....

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

albo za dużo ogladasz tv albo masz problemy z niezaleznym myśleniem. Wszystkie narody mordowały sąsiadów przez całe stulecia, ale w UE nikt nie stawia im pomników. A na Ukrainie UPA to bohaterska armia, Bandera bohater narodowy a pomysłodawca wymordowania Polaków Szuchewycz ma nowy stadion swojego imienia. Ze o braku przeprosin ze strony władz za Wołyń i banderowskich flagach na każdym kroku nie wspomnę.

ronin29

Jak ja lubię te forumowe teksty o "problemach z niezależnym [ew. samodzielnym myśleniem"]. Oszczędza mi to czasu na dyskusję, bo widzę, że ktoś taki wszystko wie lepiej ode mnie - nawet jak nie zrozumiał, co napisałem.

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

jak masz problemy z formułowaniem swoich myśli, to już twój problem.

ronin29

Nie. To nie jest mój problem, że nie rozumiesz, co czytasz.

jan_niezbedny0

A w Niemczech czci się Himmlera Goebelsa i innych?

jan_niezbedny0

Rzecz w tym że zbrodni nazistów i banderowców nie sposób zanegować, ale jeżeli chodzi o polaków to cholernie z tych dobre dusze są skoro tak bardzo trzeba się starać ich oczernić że trzeba ich zbrodnie z obsranego palca wysysać

,,Efektem zgody prokuratora Kuleszy, stało się stopniowe przejęcie nadzoru nad procesem ekshumacji przez kilku Żydów, którym przewodził rabin Schudrich."
,,Sam rabin Schudrich, 14 lat później zdradził co wtedy zaszło: "Polscy przedstawiciele uznali, że muszą być wrażliwi na to, co się mówi w Polsce, i tak wpadłem na pomysł, który nazwałem częściową ekshumacją. Oczywiście nie ma czegoś takiego jak częściowa ekshumacja. Albo się ekshumuje, albo nie. (...) Kiedy się coś załatwia z urzędnikami i politykami, bardzo ważne żeby oni myśleli, że to jest w gruncie rzeczy ich pomysł. I ja tak do nich podszedłem, i okazało się, że prawie we wszystkim odnieśliśmy sukces."
,,Zdjęcia z przebiegu ekshumacji dowodzą, że ekshumację po prostu... sfingowano. A obecni w jej trakcie żydowscy przedstawiciele rabina Schudricha robili sobie żarty, używając na miejscu różdżek i paląc papierosy nad kośćmi tak rzekomo świętych dla nich rodaków."
,,Prymal Glemp nie zdecydował się na modły przebłagalne w Jedwabnem. Przeprowadził jednak uroczystość ekspiacyjną w warszawskim kościele. Zaproponował polskim rabinom, by też wzięli udział w tej uroczystości, i przeprosili Polaków za żydowskie zbrodnie, jednak rabini odmówili takich przeprosin."
- - -
film dokumentalny ,,Jedwabne. Historia prawdziwa"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones