PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139}

Okup

Ransom
7,3 47 912
ocen
7,3 10 1 47912
6,4 11
ocen krytyków
Okup
powrót do forum filmu Okup

Lepszy nawet od "PIĘKNEGO UMYSŁU". Film imponuje logiką, wiarygodnością postaci, porządkiem przyczynowo-skutkowym, zachwyca aktorstwem absolutnie całej obsady (ze wskazaniem na
MELA GIBSONA,
RENE RUSSO,
GARY'ego SINESE'a,
BRAWLEYA NOLTE,
LILI TAYLOR,
LIEVA SCHREIBERA,
DONNIEGO WAHLBERGA
a nawet DANA HEDAYI.).

Film brutalny, przy tym czaruje urodą zdjęć PIOTRA SOBOCIŃSKIEGO (skok do basenu!).
Kino braku kompromisu.
Aż trudno uwierzyć, że wszystkie te gremia doceniały inne filmy Howarda (APOLLO 13, PIĘKNY UMYSŁ, FROST/NIXON), a nie dostrzegły powagi i rzetelności tego filmu.

Trzeba znać.

ocenił(a) film na 5
AutorAutor

Dobry film, ale do genialnego "Pięknego umysłu" mu daleko:)
7/10

ocenił(a) film na 8
Il_cattivo

extra filmik trzyma w napieciu

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Ja rowniez sie zgadzam z autorem. Film jak dla mnie z kina akcji zdecydowany TOP. Wszystko co potrzebne do dobrej, acz nie taniej rozrywki.

Naprawde jak na amerykanski, to zadziwil dopracowaniem, a ten motyw z odwroceniem rol genialny i niepowtarzalny.

ocenił(a) film na 8
efc_2

Zdecydowanie tak

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Bardzo dobry film, ale "Apollo 13" i "Piękny Umysł" lepsze :).

ocenił(a) film na 5
AutorAutor

Logiką?? Błagam.
Porywacz, który ma wszystkie atuty daje się wodzić za nos jakiemu tatuśkowi. Wystarczyłoby aby porywacz powiedział "ok, nie chcesz płacić to ja tego łebka nie zabiję, ale zacznę ci go wysyłać w kawałkach. Dziś pierwszy palec, jutro drugi, potem ucho, nos etc" Ciekawe czy Gibson by się dalej targował?
Pewnie spasowałby po drugim palcu, ale wtedy cała koncepcja tego "logicznego" filmu by się zawaliła.

Naiwny, nierealny, grubymi nićmi szyty, ocena zawyżona ze względu na Gibsona, którego bardzo lubię.

Logan_123

Tylko że wysłanie palca daje służbom więcej czasu i więcej danych na odnalezienie dzieciaka. Ale podziwiam że nie zrozumiałeś filmu i masz zerowe pojęcie z kryminalistyki a mimo to się wypowiadasz.

ocenił(a) film na 5
Bartus0077

Na całe szczęście ty jesteś specyaliztom z zakresu kryminalistyki i nam wszystkim błądzącym w mroku wyjaśniłeś.
"Więcej czasu i więcej danych"... jeśli zakładasz, że każdy bandzior jest tak inteligentny jak ty i pójdzie z tym palcem na pełną kamer pocztę na liście przewozowym wpisując zawartość przesyłki to zapewne masz rację. Panie zrozumiałem fszystko i swoje wim.

Logan_123

ale jesteś gamoń, dałem ci szansę się wycofać a ty nadal nie ogarniasz.

ocenił(a) film na 5
Bartus0077

Po prostu nie ogarniasz, że jesteś głupkiem, więc co ja ci poradzę? Masz problemy z podstawową logiką, nie dostrzegasz błędów a jak ktoś je wytknął to dostałeś rozwolnienia... jak na głupka przystało. Nie ty pierwszy. Nie ostatni.

AutorAutor

Wreszcie jakiś zajeb*sty komentarz! :)

ocenił(a) film na 10
rysiu_wieczorek

Dawno i nieprawda:-)
Zatem teraz coś na Sylwestra (jaki by on nie był niepełnosprawny:-)
https://www.youtube.com/watch?v=Z0eflYLkI4A
i za przyszły 2021 Rok!
https://www.youtube.com/watch?v=Mt9FG9YjBMM
Pozdrowienia:-)

AutorAutor

Gdybym był na miejscu bohatera granego przez Gibsona i gdyby porywacz groził mi wysłaniem palca albo ucha mojego porwanego syna, to ja bym dał 2 razy większą nagrodę za tak samo zdekompletowanego. A gdyby już przysłał, wystawiłbym nagrodę TYLKO za martwego. I podwajałbym ją co drugi dzień. Porywacz nie skończyłby bez odpowiedniej nagrody.

ocenił(a) film na 10
DaRBonD_1990

Polecam "WYROK W NORYMBERDZE" Stanleya Kramera ze Spencerem Tracy, Burtem Lancasterem, Montgomery Cliftem, Judy Garland i Maximilianem Schellem
https://www.filmweb.pl/film/Wyrok+w+Norymberdze-1961-35820

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones