PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115059}

Oldboy

Oldeuboi
7,7 89 391
ocen
7,7 10 1 89391
8,1 28
ocen krytyków
Oldboy
powrót do forum filmu Oldboy

Mam pytanie

ocenił(a) film na 9

Nie widziałem ani orginału, ani reamaku, który polecacie obejrzeć w pierwszej kolejności?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
UPADLY_WIDZ

Dzięki, pytam bo nie zawsze ale zazwyczaj orginał jest lepszy, a sęk w tym że nie przepadam za kinem azjatyckim, wszystkie twarze takie same :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
UPADLY_WIDZ

Jeżeli chodzi o divx jak ma w miare duży rozmiar to jest znośne, ale rmvb i TvRipy to faktycznie porażka straszna:D

ocenił(a) film na 10
panciowojcik

dokładnie :)

panciowojcik

Akurat w Oldboy koreańskim nie będziesz miał z tym problemu- postacie wyglądają na tyle charakterystycznie, że bez problemu je rozróżnisz.
PS Zacznij od koreańskiej wersji, koniecznie. Amerykańska jest płytsza i uboższa, a później koreańska wersja przestanie być już taka zaskakująca.

ocenił(a) film na 9
szmyrgiel

Dzięki
I tak też zamierzam uczynić:)

ocenił(a) film na 9
panciowojcik

W 99% wypadkach oryginał jest lepszy od remake'u więc jak masz wątpliwość w którym wypadku to na ślepo wybieraj oryginał.

ocenił(a) film na 9
Dealric

Jak narazie tylko jeden remake był lepszy od orginału moim zdaniem, a tak to zawsze wygrywa orginał.

ocenił(a) film na 10
panciowojcik

Jeśli będziesz pił dużo różnych rodzajów wina, w końcu zaczniesz odróżniać różne walory smakowe, tak samo jest z twarzami Azjatów, po pewnym czasie, zaczniesz dostrzegać różnice w ich twarzach.

ocenił(a) film na 9
UPADLY_WIDZ

Jestem świeżo po seansie i mówie WOW! Mocne kino, kopara opada, chociaż na poczatku byłem zmieszany, ale po chwili przemyślenia uważam film za bardzo dobry. Teraz pora na remake, ale to już tylko dla porównania.

panciowojcik

Remake to kupa i bez porównywania

ocenił(a) film na 9
Gyp

Już widziałem oba filmy, originał rewelka, remake? hmm kto co woli;-)

panciowojcik

ja oglądałem remake. Ale nie widziałem oryginału. Jest sens obejrzeć teraz remake po oryginale?

ocenił(a) film na 9
Tom_Excited

Warto, oglądaj.

panciowojcik

hehehe, zrobilem blad w pytaniu. Chodzi o to czy warto obejrzec oryginal jak juz sie obejrzalo remake?

ocenił(a) film na 9
Tom_Excited

No mówie ci oglądaj bo jest dużo lepszy, wiadomo że już nie zrobi takiego wrażenia jak gdybyś nie widział remake'a, ale i tak warto, choćby dla porównania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones