PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658833}

Olimp w ogniu

Olympus Has Fallen
6,5 74 914
ocen
6,5 10 1 74914
5,3 11
ocen krytyków
Olimp w ogniu
powrót do forum filmu Olimp w ogniu

4/10

ocenił(a) film na 4

to bardzo uczciwa ocena. Film skierowamy zdecydowanie do młodszego widza tak do 16 lat max.
Naiwny infantylny ... taki dla dzieci dorosły widz raczej się wynudzi ale nie zaśnie ;)

ocenił(a) film na 10
malone_lu

Rozumiem że według ciebie młodzi widzowie powini takie sceny oglądać : http://www.youtube.com/watch?v=Pkoq7rVciOI

ocenił(a) film na 2
bradock

W grach nie takie rzeczy widziały, a sceny są na pewno mniej szokujące niż egzekucje w Wajdowskim ''Katyniu'', a na sali kinowej w 2007 widziałem gimnazjalne wycieczki. Więc?

Finalny_Odbiorca

Tylko, że ,,Katyń" miał miejsce w rzeczywistości i została ukazana prawda. Co do filmu ,,Olimp w ogniu" - raczej nie nadaje się dla osoby poniżej 16 roku życia. No wybacz, żeby powiedzmy 12-latek oglądał takie filmy. A gry ze strzelankami chyba też mają kategorię wiekową, bodajże od 16 roku życia. Więc raczej, rodzice za namową dziecka im kupują te gry. Sama 12-latkowi nie pozwoliłabym oglądnąć takiego filmu (sama ja ,,Szklaną pułapkę" czy inne takie oglądałam jak skończyłam 16 lat). Dawniej przynajmniej rodzice pilnowali co dziecko ogląda albo w co gra, a teraz wolna amerykanka, hulaj dusza itp.

ocenił(a) film na 8
jkarolina20

Ten pseudo dorosły jest tak zblazowany kinem akcji, że nie zdaje sobie sprawy z tego co pisze i po co. Niewykluczone, że prostata zarosła mu umysł. Tacy istnieją na Filmowanie tylko po to, aby zbliżać oceny całkiem dobrym filmom.

ocenił(a) film na 2
CES7

Po co ta wymuszona agresja? Po tym reżyserze spodziewałem się czegoś znacznie lepszego, widziałem jego wszystkie filmy, olimp w ogniu oglądałem przemykając oczy z zażenowania, z dobrym kinem akcji nie ma ten film nic wspólnego. To jest po prostu bardzo złe kino.

ocenił(a) film na 9
Finalny_Odbiorca

Ciekawe co rozumiesz przez "dobre kino akcji. Bo ja uważam że ten film jest jednym z lepszych jakie wyszły w ostatnich latach, a oglądam takiego kina na prawdę dużo. Film ma fajną fabułę, pomysł z zdemolowaniem białego domu jest wręcz genialnie wykorzystany. Co źle się bawiłeś na tym filmie, nudziłeś się przy nim? Ja nie wiem jak można się przy takim kinie nudzić.

ocenił(a) film na 4
frycek49

Boże, naprawdę to jest jeden z lepszych filmów akcji ostatnich lat ?
Fajnie że Leonidas znowu kręci się w okolicach Olimpu, ale jakie ten filmy ma plusy ?
Fabuła - naiwna i przewidywalna do granic możliwości
Humor - śladowy, parę fajnych haseł głównego bohatera
Dialogi - kretyńskie
Akcja - trochę się dzieje, jest to jakiś plus
Do tego całkiem sporo brutalnych scen nijak pasujących, jak dla mnie, do tego typu filmu.
Początek (z żoną prezydenta) nie specjalnie w ogóle potrzebny
I na koniec - dlaczego Morgan Freeman godzi się grać w czymś takim ? Przegrał jakiś zakład czy co? podobnie Radha Mitchell i Ashley Judd

ocenił(a) film na 9
cb11

"Boże, naprawdę to jest jeden z lepszych filmów akcji ostatnich lat ?"

Tak

"Fajnie że Leonidas znowu kręci się w okolicach Olimpu, ale jakie ten filmy ma plusy ?
Fabuła - naiwna i przewidywalna do granic możliwości
Humor - śladowy, parę fajnych haseł głównego bohatera
Dialogi - kretyńskie
Akcja - trochę się dzieje, jest to jakiś plus"

Fabuła w filmach akcji ma być, prosta, dialogi też. Humoru nie ma za dużo. Za to akcja. Kwintesencja gatunku i o to chodziło by tą właśnie kwintesencję gatunku pokazać.

"Do tego całkiem sporo brutalnych scen nijak pasujących, jak dla mnie, do tego typu filmu."

Brutalność jak najbardziej pasuje do takich filmów. Filmy z Chuckiem, Stallonym, Arniem też były brutalne. Może Ci to nie pasować ale to jest właśnie urok takich filmów

Film jest dobry w swoim gatunku, Twórcy chcieli nawiązać do starych filmów z lat 80-90 i to im się udało. Film na prawdę ma klimat klasyki kina akcji jednocześnie nie żadnym typowym pastiszem jak Niezniszczalni czy Maczeta. Nie wiem może ciebie nie jara klimat lat 80-90, ale ja jak inni którym się film podobał (myślę że z nich mogę się wypowiedzieć) tęsknimy do tamtych czasów. Obecne kino akcji jest bez wyrazu.

ocenił(a) film na 10
frycek49

Właśnie to jest najlepsze w ,,Olimpie w ogniu ,, że on nawiązuje do klasyki kina akcji lat 80 i ma ten wspaniały klimat kina akcji , powiem szczerze że nie spodziewałem się że jeszcze taki film powstanie po 2000 roku .A jakie filmy według ciebie po 2000 roku mają ten staromodny klimat kina akcji lat 80 -90 ? Napewno ,,Kula w łeb ,, ,,Elita Zabójców ,, ,,The Marine ,, ,,12 rund ,, ? Nie wiencej mi nie przychodzi do głowy ? No jeszcze ,,Niezniszczalni ,, ,,Uprowadzona ,, i ,,Strzelec ,, .

ocenił(a) film na 9
bradock

Jeszcze Bourne i nowe Bondy też nawiązują trochę do starego kina akcji.

ocenił(a) film na 10
frycek49

O właśnie ,zapomniałem o tych filmach .Dzięki za przypomnienie .Oglądałeś ,,Skyfall ,, ? Zwiastuny ,,Skyfall ,, idealnie wizualnie przypominają staromodne kino sensacyjne lat 80-90 : http://www.youtube.com/watch?v=Y_PAQR6uEcs

ocenił(a) film na 9
bradock

Skyfall jeszcze nie. ale 2 wcześniejsze tak. Fajne klimatyczne kino.

ocenił(a) film na 7
frycek49

Do Skyfall raczej porównać tego nie mogę ale od tego filmu także dostałem to co chciałem :)
http://maritrafilms.blogspot.com/2016/03/olimp-w-ogniu-2013.html

ocenił(a) film na 6
Finalny_Odbiorca

Złe? To jakaś parodia filmów akcji. Nieudolne naśladownictwo lat 80. czy 90. Najbardziej dupiasty prezydent USA w historii kinematografii plus samotny bohater z zerową charyzmą - że o heroizmie nie wspomnę... Chyba czas odświeżyć "Die Hard" i parę schwarzeneggerów...

ocenił(a) film na 7
jkarolina20

Praktycznie wszystkie gry strzelanki z górnej półki maja kategorie wiekową pegi-18+
A to że rodzice to kupują swoim pociechom już w gimnazjum to inna sprawa.

malone_lu

Do 16?! Człowieku, czy ty oglądałeś/łaś ten film? Wbijanie komuś noża w mózg, bicie kobiety, krwawa jatka podczas przejmowania białego domu, egzekucje... To wszystko twoim zdaniem nadaje się do oglądania przez dzieci i młodzież?
Jak dla mnie film zdecydowanie dla osób pełnoletnich, a przynajmniej dla tych, którzy skończyli 16 lat. Poziom brutalności jest zdecydowanie za wysoki dla młodszych osób.
Sam film oceniłam na 7. Aktorstwo na przyzwoitym poziomie, świetne efekty specjalne, niezłe zdjęcia, wartka akcja, która nie traci na tempie. Duży plus za to, że terroryści nie dostali w swoje ręce syna prezydenta, oraz nie porwali żony Mike'a. Bałam się, że "zaskoczą" mnie czymś takim. Podobała mi się pani sekretarz obrony. Kobieta, ale z jajami, których niestety zabrakło prezydentowi. Najcieńszy cienias jakiego wykreowało kino na tym stanowisku. Do mojego ulubieńca Harrisona Forda z Air Force One bardzo dużo mu brakuje. Miałam ochotę mu łeb urwać za każdym razem, gdy kazał podawać te kody.
Nie wnikam w to, czy wszystko w tym filmie trzyma się kupy (raczej nie), ważne jest dla mnie to, że dobrze się bawiłam oglądając go. Cała reszta ma mniejsze znaczenie.

ocenił(a) film na 1
malone_lu

malone_lu - Twoja ocena nie jest uczciwa. Moja jest ;).
Pozrawiam !

Iwi_3

Wiesz, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Salt dostało od ciebie 5 to chyba raczej nie. Przy Salt Olimp w ogniu jest filmem wartym Oscara

ocenił(a) film na 1
Raven_86

wiesz, jeśli weźmiemy pod uwagę, że "W ciemność. Star Trek" dostało od Ciebie 9, mało tego, jest Twoim ulubionym filmem, to raczej nie powinieneś ze mną polemizować - bo swoją drogą, to nie było do Ciebie.


Iwi_3

A Pani jakiego wyznania?
Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 4
malone_lu

zasnęłam:) masz rację film dla dzieciaków, jak miałam 10 lat, to faktycznie takie filmy mnie kręciły, teraz oglądam tylko po to, żeby być na bieżąco , co ogląda mój 8 letni syn - wielki fan Szklanej pułapki, co to podobno też tylko dla dorosłych:)

ocenił(a) film na 3
malone_lu

Film nudny,przewidywalny,niespójny i nielogiczny. Gniot-prawdopodobnie świetny hit dla Amerykanów.

ocenił(a) film na 7
tomket

Zgadzam się...O wiele lepszy "Pokaż kotku, co masz w środku"(7-ha,haa)

ocenił(a) film na 8
malone_lu

stary uwierz mi na słowo ze zasmiałem sie jak przeczytałem pierwsze dwa zdania kurde nie wiem czemu ehehhe

ocenił(a) film na 8
malone_lu

De gustibus non est disputandum, acz z pewnością nie jest to film dla dzieci. A ja jestem całkiem dorosła, podobnie jak mój mąż. Uważamy, że to naprawdę fajny film.

ocenił(a) film na 8
malone_lu

Najlepszy film akcji ostatnich lat!

ocenił(a) film na 7
malone_lu

No nie sądzę aby był skierowany dla młodszego widza. Jest to film dla widzów którzy lubią obejrzeć coś z niezłą rozwałką :)
http://maritrafilms.blogspot.com/2016/03/olimp-w-ogniu-2013.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones