PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114999}
6,6 28 025
ocen
6,6 10 1 28025
5,4 11
ocen krytyków
Oliver Twist
powrót do forum filmu Oliver Twist

Po 15 minutach

ocenił(a) film na 5

filmu już widziałem że dubbing jest tragiczny. Potem usłyszałem, że Artful Dodger to Sprytny Krętacz... chyba sobie daruję ten seans.

ocenił(a) film na 5
13Gniewny

Właśnie usłyszałem Krzysztofa Globisza wołającego "Bulaj" na Bull's Eye'a. Proszę, ratunku...

ocenił(a) film na 7
13Gniewny

Ha. Globisz dobrany genialnie do dubbingu, bo aktor który gra Billa wygląda jak on;) Ale mówiąc szczerze naprawdę niezłe głosy i Pszoniak świetny jako Fagin. Niestety słaba synchronizacja dialogów psuje ten efekt. Oczywiście film traci, jako że w Anglii, szczególnie w XIX w akcent od razu definiował człowieka. No ale tego nie przeskoczymy, bo w Polsce oprócz lokalnych gwar nie ma tego rozróżnienia.
A bulaj to mistrzowskiej tłumaczenie. W tym wypadku nie można tego przetłumaczyć bo nie ma odpowiednika Bull`s Eye w języku polskim. Mówi się "strzał w dziesiątkę" ale to nie do końca jest to i nie nazwiesz tak psa. A bulaj to też jedno ze znaczeń Bull`s Eye na określenie okna w kokpicie. Fonetycznie świetnie pasuje, a znaczenie nie ma tu takiego nomen open znaczenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones