PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8335}

Omen

The Omen
7,4 104 146
ocen
7,4 10 1 104146
7,3 20
ocen krytyków
Omen
powrót do forum filmu Omen

TV4

ocenił(a) film na 8

Wczoraj TV4 puściło oryginalnego "Omena" z Peckiem, w dodatku była to stara wersja, którą kiedyś nadawał Polsat (ostatnio chyba 2005r.). Czyta Jacek Brzostyński i format obrazu to 4:3, warto nagrać, bo to cenne nagranie.

A sam film uważam za świetny, nie zestarzał się niemal w ogóle, dalej jest przerażający i powoduje ciarki (muzyka Goldsmitha to arcydzieło!). Niezwykle jest odkrywać z bohaterami prawdę na temat ich synka. Finał trzymający w napięciu, a takie sceny jak śmierć księdza, czy atak psów na cmentarzu, to aż wstać z wrażenia można. Super film, oceniam na mocne 7/10.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

To nie jest stara wersja. Pierwszą wersję przed laty czytał Łukomski. A tak w ogóle w porównaniu z tłumaczeniem Macieja Knapika, tłumaczenie na Polsacie jest strasznie zubożone (podobnie ma się sytuacja z kontynuacjami, zwłaszcza z "dwójką").

ocenił(a) film na 8
Shiloh

A kiedy leciała wersja z Łukomskim? Z tego co wiem, wersja z Brzostyńskim jest od lat 90 powtarzana i w sumie wszystko wskazuje na to, no, ale nie wiem, odkąd pamiętam to "Omena" czytał Jacuś.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

Łukomski czytał gdzieś w 1998/99 roku. Pamiętam, bo w 1998 obejrzałem go VHS z Knapikiem, a kilka miesięcy później wyświetlił go Polsat i czytał Łukomski.

ocenił(a) film na 8
Shiloh

To możliwe, że z Brzostyńskim później nagrali, jakoś nie specjalnie chce mi wierzyć się, ale skoro mówisz, to pewnie wiesz. Ja pierwszy raz w 2005 oglądałem i właśnie Jacuś był i jakieś były powtórki na czwórce i też on.

ocenił(a) film na 9
Shiloh

Zgadza się ,ja sam oglądałem po raz pierwszy Omena w Polsacie gdzieś właśnie na przełomie 1998/99 .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones