PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231336}

Omen

The Omen
6,1 40 727
ocen
6,1 10 1 40727
4,2 4
oceny krytyków
Omen
powrót do forum filmu Omen

Uwielbiam "Omen" z 1976 roku. Doskonały, nieustannie trzymający w napięciu. Damien w tamtej wersji był przerażający.
W nowszej wersji Damien jest przez większą częśc filmu ładnym dzieckiem z naburmuszoną miną. To co przerażało w starszej wersji, tu wywołuje lekki uśmiech.
Jedynym mocnym punktem jest Mia Farrow.

Być może osobom, które nie widziały pierwowzoru ten film wyda się fantastyczny, ale dla wielbicieli "prawdziwego" Omena to będzie raczej gorsza podróba.
I jednych i drugich pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
agnieszka532

Zgadzam się w 100% Sam klimat panujący w pierwowzorze... Ta muzyka, aktorzy - majstersztyk. Tutaj niestety zabrakło mi "tego czegoś". Nie rozumiem po co w ogóle zabierali się za ponowne nagrywanie tej samej historii, przecież wersja z lat 70. jest świetna. A co do pani Farrow - rewelacyjnie się spisała, ten demoniczny błysk w oku...

ocenił(a) film na 5

Gregory Peck - i ten laluś z nowszej wersji, przecież tego nawet nie można porównywać....

użytkownik usunięty
agnieszka532

A dla mnie właśnie jest na odwrót, w oryginale nie zapamiętałem praktycznie roli granej przez ojca, tak samo Damien dla mnie w oryginale był śmieszny . Ostatnio odświeżyłem sobie obydwie wersje i według mnie oryginał w ogóle nie ma porównania do wersji z roku 2006 . W tej wersji jest klimat i można się przestraszyć a oryginał był długi, nudny i przegadany, zero klimatu.

użytkownik usunięty
agnieszka532

Znacznie lepiej zagrał ten aktor w nowszej części, Gregory Peck zagrał zupełnie bez emocji, tak samo jak ten chłopiec grający Damiana . W starszej wersji jedynie muzyka była dobra .

użytkownik usunięty

Chyba sobie jaja robisz?

użytkownik usunięty

Nie. Zawsze piszę to co myślę .

ocenił(a) film na 5

myślę to złe słowo w tym wypadku...

agnieszka532

Podpisuję się pod tym.
Szczerzę,bardziej śmiałam się w remaku, z tej miny Damien'a......
Normalnie jakby ktoś zabrał mu cukierka,czy co.Co to miało być?._.'
W niczym nie przerażał,śmieszył,nie to co ten pyzaty,z uroczym (z pozoru) niewinnym uśmiechem ale
o dość podejrzliwym spojrzeniu, Damien z oryginału.Swoją drogą,dobrze zrobili wybierając
małego Harvey'a do tej roli.Jako 4-latek wtedy pokazał swój talent .Inny dzieciak nie wzbudziłby
tyle grozy,więc wybierając Go,z pewnością nie pomylili się skoro miał 'coś' w sobie.;D
Gregory w roli pana Thorn'a,zagrał niesamowicie i naprawdę wiarygodnie
spisał się w tej roli! Emocje jakie ukazywał były dla mnie bardziej wiarygodniejsze
niż tego z remaku.Przynajmniej ja tak sądze.To samo z innymi postaciami,chociażby
piekielną panią Baylock (która w oryginale baardziej mi wbiła się w pamięć,brr,barwo dla Billie) to
samo urocza i sympatyczna Kate,matka Damien'a,zagrana przez Lee.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones