PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36675}

Ono

6,3 6 268
ocen
6,3 10 1 6268
4,8 6
ocen krytyków
Ono
powrót do forum filmu Ono

MOje wrażenia

ocenił(a) film na 4

nie były najlepsze. Może przede wszyskim dlatego, że zanim obejrzałam film, byłam po lekturze rewelacyjnej xiążki Doroty Terakowskiej pod tym samym tytułem. Paradox polega na tym, że to autorka filmu, córka Doroty Terakowskiej, namówiła pisarkę (niestety, już nie żyjącą)na napisanie tej powieści. No i powieść podobała mi się dużo, dużo bardziej, Atutem zaś filmu jest Małgosia Bela i świetny Marek Walczewski w roli chorego na alzheimera ojca (w xiążce było zupelnie inaczej, naprawdę szczerze polecam tę lekturę i inne powieści Doroty Terakowskiej!). A reżyserkę ONO przepraszam, że więcej napisałam o jej matce, niż filmie, który nie jest zły.

ocenił(a) film na 1
Vena_Poetica

Jezu jakie to było beznadziejne.gorszego filmu juz chyba napewno nie widziałem. nic sie nie wyjaśniło, przybity film jak gwóżdz do dechy.
po co ja to wogóle ogladałem.

ocenił(a) film na 9
menczester1

w filmie wyjaśnione jest moim zdaniem wszystko , choć być może zakończenie nie jest jednoznaczne .moim zdaniem Oni są po prostu w Niebie ...
świetny film , oglądałem wczoraj drugi raz . poszczególne obrazy i muzyka - bardzo poetyckie . to prawda , że książka znacznie odbiega od filmu , ale obydwa dzieła uzupełniają się ; książka była genialna , zmieniła moje spojrzenie na problem aborcji , polecam jedno i drugie.

Vena_Poetica

Ja nie widziałam filmu, ale po recenzjach i obsadzie moge się domyślić, że książka jest zupełnie inna. W książce było napisane, że Ewa została zgwałcona przez Wojtka przy udziale Artura i Andrzeja. Gdzie oni są w obsadzie ? Może jestem ślepa i gdzieś tam są...

Przeczytałam jeszcze 'Tam gdzie Anioły spdają' autorstwa Doroty Terakowskiej. Też niezłe.

Vena_Poetica

Ja nie widziałam filmu, ale po recenzjach i obsadzie moge się domyślić, że książka jest zupełnie inna. W książce było napisane, że Ewa została zgwałcona przez Wojtka przy udziale Artura i Andrzeja. Gdzie oni są w obsadzie ? Może jestem ślepa i gdzieś tam są...

Przeczytałam jeszcze 'Tam gdzie Anioły spdają' autorstwa Doroty Terakowskiej. Też niezłe.

ocenił(a) film na 4
Vena_Poetica

Witam. Ja tez najpierw przeczytałem książkę Terakowskiej i byłem przekonany ze film będzie jej adaptacją. Moze to i lepiej ze nie był, bo zbyt rzadko trafiają się filmy lepsze niż książki, aczkolwiek film oceniam na "ponizej oczekiwań"
Technicznie zrobiony jest swietnie- dobra obsada i zdjęcia, natomiast sam scenariusz jest zbyt miałki- i tak naprawde nie daje do myślenia. Raczej zmusza do zastanawiania się "o co biega": relacje miedzy postaciami są zbyt niedopowiedziane, te dziury w czasoprzestrzeni...
Zakończenie- hmm. chyba każdy może wybrać swoją wersję. optymistyczną- oboje przeżyli bo pojawia się słonce i słychać płacz dziecka, lub pesymistyczną- poniesli "karę" za krzywoprzysięstwo.

Ogólnie film na "4" z dwoma plusami- jeden plus to Małgosia Bela- mozna na nią patrzeć bez konca.
drugi plus- Aria z clubu Gorgona.

Vena_Poetica

Niestety scenariusze filmów nieraz znacznie odbiegają od treści książek. Nie mogłam się doczekać by zobaczyć ten film. Oczywiście wcześniej byłam po przeczytaniu książki pani Doroty Terakowskiej. No i zawiodłam się. Oczekiwałam chyba znów beznadziejnie, że film będzie prawie taki sam jak książka. Ale nie był zły...
Pozdrawiam fanów Doroty Terakowskiej :)
ps. Tam gdzie spadają anioły to świetna pozycja. Mogłaby powstać ekranizacja :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones