PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434429}

Opór

Defiance
6,5 34 255
ocen
6,5 10 1 34255
Opór
powrót do forum filmu Opór

Matko jaki patos..... Oj umieją zakrzywiać historię .... zaraz pokonają 3 rzeszę. Pomijam że Żydzi mało kiedy walczyli - chyba powstanie w getcie to ich max mozliwosci.

ocenił(a) film na 1
magik30

ufffff, prawie zdobyli Berlin.... :-) takiej propagandy nawet Goebbels by sie nie powstydził..

ocenił(a) film na 7
magik30

haha, sam sobie odpowiadasz. Zapomniałeś się przelogować na inne konto... teraz zaczynam rozumieć skąd taka niska ogólna ocena filmu.

ocenił(a) film na 1
monisi_sisi

Odpowiem tutaj zbiorczo na twoje posty. Nie posiadam dwóch kont. Jeśli dobrze pamiętam to oglądałem ten film na raty bo zbyt mocno męczył. Nie powaliła mnie ani muzyka ani zdjęcia ani nawet James Bond. Film dostał 1 a i tak uważam że to za wiele ponieważ próbuje udawać historyczną opowieść a jest zwykłą kłamliwą szmirą. Wybitnie wypacza prawdę historyczną. Prawdopodobnie nakręconą na zamówienie jakiś środowisk. Wielu filmom obniżyłem przez kłamstwa ocenę. Akurat Opór jest wyjątkową szmirą. Bardziej mnie zbulwersowała np IDA ale dostała ciut więcej czyli 2 za zdjęcia :) Co do Oporu to ocena jest smutnie wysoka. Niestety filmy ocenia w większości gimbaza, która nie rozumie co ogląda.

ocenił(a) film na 7
magik30

Akurat przykładem owej "gimbazy", o której raczyłeś wspomnieć jesteś znakomitym, zgadzam się. A teraz mały link:

http://www.fronda.pl/a/bracia-bielscy-rzeznicy-czy-bohaterowie,619.html

Nawet prawicowa Fronda pisze, że "Członkowie oddziału Tuwii Bielskiego, o którym opowiada film "Opór", rabowali ludność cywilną, aby przeżyć. To jednak nie oni zabili Polaków w Nalibokach" oraz choćby "Mieszkańcy Nalibok rozpoznawali wśród napastników miejscowych, znanych im wcześniej Żydów, którzy uciekli do lasów przed zagładą i zaciągali się do partyzantki sowieckiej. Dlatego też powstało przekonanie o powiązaniu zbrodni z grupą Bielskiego. Jednakże akurat ona nie mogła być sprawcą ani też współsprawcą tej tragedii, gdyż w tym czasie działała w zupełnie innym rejonie, położonym na północny zachód od Nalibok. Dopiero w drugiej połowie czerwca 1943 roku przeniosła się w okolice miasteczka." czy w końcu "Czy Tuwiego Bielskiego i jego podwładnych można uznawać za bohaterów? Nie byli kryształowo czyści. Na pewno nie byli też tchórzami, a w sytuacji, kiedy mieli pod opieką setki kobiet, dzieci i starszych osób trudno byłoby od nich wymagać czynnego udziału w walkach z okupantem. Faktem też jest, że uratowali setki kobiet i dzieci, i to był czyn niewątpliwie bohaterski. Nie mamy jednak prawa do jednoznacznej moralnej oceny tamtej złożonej sytuacji."

Podsumowując, nie wszystko jest tak czarno-białe jakbyś sobie tego życzył. Także odrobinę więcej obiektywizmu i mniej siania szkodliwej propagandy, która na pewno nikomu nie pomoże.

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones