PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484714}
5,4 12 345
ocen
5,4 10 1 12345
Operacja Dunaj
powrót do forum filmu Operacja Dunaj

Niedawno wróciłem z pokazu przedpremierowego w Nowej Rudzie. Pokaz odbył się w MOKu (Miejski Ośrodek Kultury). Do tej pory jestem pod wrażeniem imprezy. Pokazało się wielu dobrych aktorów na pokazie, nie zabrakło Macieja Stuhra, Tomasza Kota oraz reżysera Jacka Głomba. Oczywiście aktorzy czescy także licznie się stawili w składzie: Eva Holubova, Jiri Menzel oraz wielu innych, których nazwisk nie spamiętałem. Film jest naprawdę godny polecenia i spokojnie mogę stwierdzić, że jest naprawdę dobry. Każdy kto będzie mógł się wybrać na seans, niech zrobi to od razu bez zastanowienia. Warto wydać parę złotych na oglądnięcie takiego filmu. Naprawdę rewelacja. Gra aktorska, muzyka oraz dialogi są po prostu świetne. Naprawdę jestem zadowolony, że ten wieczór poświęciłem właśnie takiemu dziełu jakim jest "Operacja Dunaj". A reżyserowi jeszcze raz gratuluję. Panie Jacku, kawał świetnej roboty! Na pewno przyczyni się to do polepszenia naszych stosunków z południowymi sąsiadami. Chciałbym również nadmienić, dlaczego pokaz przedpremierowy odbył się w mało znanym miasteczku jakim jest Nowa Ruda, a nie np. we Wrocławiu. Chodzi o to, że Nowa Ruda, jako miasto leży niedaleko granicy czeskiej, oraz od wielu lat jest inicjatorem kulturowym w wymianie polsko-czeskiej. Dlatego właśnie tutaj, a nie gdzie indziej odbyła się przedpremiera. Ludzie z tego miasta i okolic, jak również z Czech (Bromumov) doskonale pamiętają tamte czasy, kiedy to czołgi polskie przejeżdżały przez okoliczne miasta i wsie aby "pomóc odbić z rąk niemieckich naszych braci czechosłowaków".

ocenił(a) film na 7
piotr_1990

Zdecydowanie się zgadzam:) Jestem mieszkanką Nowej Rudy i bardzo się cieszę, że taka impreza odbyła się właśnie u nas. Oby częściej!

piotr_1990

O jakim odbijaniu z niemieckich rąk piszesz?

arkonia

to był ironiczny cytat z propagandy sowieckiej X.x

piotr_1990

twój post całkowicie odrzuca mnie od obejrzenia tego filmu, absolutnie nie podałeś żadnych szczegółów, które zachęciłyby mnie do wydania "tych paru złotych"

czytając go dalej zobaczyłem ciąg ogólników od "Gra aktorska, muzyka oraz dialogi są po prostu świetne" przez "dziełu jakim jest >>Operacja Dunaj<<" kończąc na "Panie Jacku, kawał świetnej roboty!", może ty po prostu jesteś z rodziny reżysera i przyszedłeś tu reklamować produkt swojego "wujka" ?

Luqash

Jaka szkoda, wiesz co? To nie oglądaj tego filmu, kinematografia polska raczej nic na tym nie straci... a jeśli chcesz szczegółów to poszukaj sobie jakieś recenzji w internecie.

Jeśli ktoś chwali film nie koniecznie musi być z rodziny reżysera, może temu komuś po prostu się ten film podobał ?

Jak już koniecznie bronisz się przed wydaniem paru złotych to po prostu ściągnij sobie ten film z internetu i nie rób nikomu wyrzutów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones