PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8379}
6,3 619
ocen
6,3 10 1 619
Operacja Himmler
powrót do forum filmu Operacja Himmler

Czy rzeczywiście było tak jak w tym filmie to nie mogę się wypowiadać bo gdyby nie seans "Operacji Himmler", nigdy bym się nie dowiedział że coś takiego w ogóle miało miejsce. Więc trzeba stwierdzić, że OH ma jakiś walor edukacyjny, i co ważne nie nudzi. Zakończenie natomiast pozostawia wiele do życzenia (jakby film się nagle urwał), a w pewnej chwili zaczynają pojawiać się pewne niejasności kto jest kim. Jako całość film nijaki do obejrzenia na raz, i to raczej ze względu na charakter informacyjny niż kulturowy.

ocenił(a) film na 8
Semper_fidelis

Nie odbieraj, proszę, moich słów, jako ataku, bo nie to jest moim celem.
Nie słyszałeś o prowokacji w Gliwicach na lekcjach historii? Co do niejasności kto jest kim... ja niczego takiego nie zauważyłem. Natomiast zakończenie było takie, jakiego spodziewałem się od początku. I tutaj będzie SPOILER, UWAGA! Wiadomo przecież, że nie będzie pokazana wojna, bowiem caly film skupiał się na pokazaniu niemieckich prowokacji, mających na celu uzyskanie pretekstu do ataku na Polskę. Sama finałowa akcja napadu na radiostację w Gliwicach, miała przecież miejsce wieczorem ostatniego dnia przed wybuchem wojny (zaledwie kilka godzin przed niemiecką agresją). Pokazano więc wieczorne zakończenie akcj "radiostacja" a następnie bombardowanie Wielunia, które odbyło się kilka godzin później, w nocy i było pierwszym aktem wojny. W trakcie oglądania nawet przemknęło mi przez myśl, że będzie podobnie, jak w ostatnim odcinku "Bednarskiego", który to serial zakończył się wraz z początkiem ataku na Westerplatte.

pejot_21

Tak samo jak w serialu Gdańsk 39. Też ciekawie pokazuje tylko ostatnie tygodnie i dni przed wybuchem wojny i podobne prowokacje niemieckie.

użytkownik usunięty
pejot_21

Dziwi mnie skąd taka słaba punktacja; przecież ten film to doskonały przykład tego, że rodzimi producenci kiedyś też potrafili coś w X muzie. Co do tekstu Przedmówczyni, mnie również dziwi nazywanie prowokacji gliwickiej mało znanym fragmentem historii drugiej wojny światowej; że była ona nadzwyczaj prymitywna i wręcz bezczelna to inna sprawa ale Niemcom chodziło o jakikolwiek pretekst do ataku na Polskę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones