PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=541}
6,2 27 793
oceny
6,2 10 1 27793
4,6 9
ocen krytyków
Operacja Samum
powrót do forum filmu Operacja Samum
użytkownik usunięty
CzystHarry

Zgadzam się, ten film wypada średnio. Władysław Pasikowski zrobił go nie na podstawie własnego scenariusza. Kiedyś uważałem, że robił najlepiej jak sam napisze scenariusz - do filmu ,,Reich'' i może nadal tak jest, ale ,,Pokłosie'' i ,,Jack Strong'' mają słabe scenariusze. ,,Operacja Samum'' powinna mieć lepszy scenariusz, lepszą muzykę, ale G. Bregović zrobił momentami bardzo dobrą, wręcz idealną muzykę, ale moim zdaniem Tomasz Stańko robi to lepiej, także Michał Lorenc. - a tak wyszło podobnie jak z muzyką Marcina Pospieszalskiego, czyli bardzo dobrze (o Boże, żeby teraz układali dobrą muzykę filmową).

użytkownik usunięty

Powiem jeszcze trochę o rolach - Tadeusz Huk idealny w swojej roli, zagrał według mnie najlepiej w filmie i nie oszukuję, podobnie Krzysztof Globisz zagrał świetnie (do dzisiaj ich role pamiętam), Marek Kondrat, Radosław Pazura i Anna Korcz zagrali także idealnie. Genialny duet Linda i Lubaszenko, ale muszę się tutaj zatrzymać. Ich role były genialne, ale Linda patrzący na kapiące krople z sufitu??? Przepraszam to było kiepskie. Jego nucenie z Lubaszenko ,,Stawki większej niż życie'' było bardzo dobre. Przeklinali trochę sztucznie, ale było jak najbardziej ok (oj żeby grali jeszcze Huk, Lubaszenko, Linda, bo Kondrata już nie ma wśród aktorów, ale coś tam gra jeszcze).

użytkownik usunięty

,,Operacja Samum'' miała świetne dialogi. Piękne było dla mnie jak Marek Kondrat schodził ze schodów w MSW i krzyknął na żołnierza w stroju służbowym, aby dał mu natychmiast i szybko papierosa. To świetna scena. Może komuś także się spodobała. To było fantastyczne ujęcie. Szkoda tylko, że tego wątku z żołnierzem było mało w filmie i Marek Kondrat krótko pokazał takie świetne i z klasą sceny w ,,Operacji Samum''. Jak dla mnie Marek Kondrat mało się zestarzał jako człowiek i aktor - widziałem wczoraj w nocy film ,,Wszyscy jesteśmy Chrystusami'' po raz drugi (film mało zabawny - bo nastawiłem się po ,,Dniu świra''), ale w filmie Marek Kondrat zagrał świetnie dla mnie. ,,Operacja Samum'' super pod względem rozmów Marka Kondrata z Krzysztofem Globiszem, Tadeuszem Hukiem i sceny z Edwardem Lubaszenko rewelacyjne dla mnie. Świetne kino.

ocenił(a) film na 6

Masz rację, dialogi są dobre, wartkie, ale można było z tej historii zrobić rzeczywiście lepszy, bardziej wciągający film. Obawiam się, czy Pasikowski czasem nie spoczął na laurach i nie jedzie na sławie

CzystHarry

Średni chociaż sam zamysł był dobry. Pasikowski tym razem się nie popisał

CzystHarry

To fakt, nie było źle, ale rewelki nie ma

ocenił(a) film na 6
Battonikk

Niestety nie ma