PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647272}

Opiekun

Schutzengel
6,7 5 235
ocen
6,7 10 1 5235
Opiekun
powrót do forum filmu Opiekun

Przykro mi, ale nie polecam,chyba, że ktoś lubi się nudzić. Uwielbiam Schweigera, ale nie filmy w jego reżyserii i z jego scenariuszami. A przynajmniej nie te następne. Bo pierwsze były nowatorskie, inne, przez co i ciekawe. Ale powielanie w kółko tego samego stylu pisania i reżyserowania i dawanie ról głównych własnym dzieciom, które niestety talentu nie mają za grosz (chciałam, naprawdę starałam się, dostrzec odrobinę pozytywu w Lunie/Ninie, ale niestety....). To samo miałam z Tatą do pary - tego się nie da oglądać. A niemieckie kino potrafi być przecież dobre. Film dla kogoś, kto uwielbia Schweigera i potrafi przymknąć oko na słaby scenariusz.

ocenił(a) film na 5
katjo13

Potwierdzam. Znalazlem gdzieś info ,że ten film odbiega od "typowej amerykańskiej sieczki" .Jak dla mnie cały film jest kalką wielu amerykanskich produkcji tylko gorzej zrealizowaną.Nie porywa, nie zaciekawia-słabiutko

katjo13

Też się wynudziłam, niestety.

ocenił(a) film na 3
katjo13

Pełna zgoda z tym, co napisane powyżej bo i moje odczucia po seansie bardzo podobne.
Tym większa konsternacja, gdyż lubię Schweigera.
pzdr,
jabu

ocenił(a) film na 4
katjo13

Oj, jakże się z Tobą zgadzam. Schweigera bardzo lubię, a jego pierwsze filmy naprawdę mnie oczarowały, a teraz im dalej tym gorzej... I o ile Emma (Tata do pary, Miłość z przedszkola) mnie nieco irytuje, lecz myślę, że coś może z niej jeszcze być, o tyle Luna (Nina w Opiekunie) to dramat w najczystszej postaci. Słaby scenariusz i jej postać, ale przez jej grę aktorską nie mogłam znieść niemalże każdej sceny z nią.
Plus za piękne zdjęcia - jak zwykle u Tila.

Pozdrawiam serdecznie!
D.

tygrysulka

Też pozdrawiam :). I czekam na film ze Schweigerem, ale bez dzieci :) Ciekawe, czy się doczekam :)

ocenił(a) film na 4
katjo13

Na taki to chyba szybko nie trafimy ;).
Niemniej podobno bardzo dobry jest jego najnowszy film, ale zanim pojawi się w polskiej wersji językowej to trzeba będzie nieco poczekać.

tygrysulka

Jaki? Bo jest kilka. Jeśli niemiecki, to mogę oglądać :)

ocenił(a) film na 4
katjo13

Honig im Kopf http://www.filmweb.pl/film/Honig+im+Kopf-2014-713568 - zbiera świetne recenzje, już nie mogę się doczekać, gdy będzie dostępny z polskimi napisami :).

tygrysulka

Tak myślałam :) Dzięki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones