PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106298}

Opowieść o Zbawicielu

The Visual Bible: The Gospel of John
7,3 1 284
oceny
7,3 10 1 1284
Opowieść o Zbawicielu
powrót do forum filmu Opowieść o Zbawicielu

Oto moja lista najlepszych filmów o Jezusie:
1-Jesus of Nazareth 77r
2-Vangelo Secondo Matteo.,il 64r (Ewangelia wg.Św.Mateusza)
3-Ostatnie kuszenie Chrystusa 88r
4-Jesus of Montral 89r
5-Jesus Christ Superstar 73r
6-Pasja Chrystusa 2004r

użytkownik usunięty
returner

Dla mnie jak dotąd to najlepszy film o Jezusie i o wierze w BOGA. Jedynym, który może się równać pod względem wiarygodności opisu życia Jezusa jest EWANGELIA WG ŚW. MATEUSZA ale nie ten staroć z '77. Pokazany jest styl życia Jezusa, jako normalnego człowieka, który kocha Boga a nie jakiegoś oszołoma, który nie wie jak sobie radzić w życiu...

returner

Powiedziałbym,że Ostatnie Kuszenie Chrystusa ukazuje Jezusa w złym świetle.

symusi

w złym świetle? człowieku małej wiary któż z ludzi ma taką moc by ukazać Pana w złym świetle?

kojom

A choćby setki ludzi w historii, którzy wykorzystywali i wykorzystują religię, nie tylko chrześcijańską do własnych, choćby politycznych celów. Właśnie w tym ukazało się jeszcze piękniej poświęcenie Boga - wiedział, że przychodząc na świat jako człowiek stanie się łatwym celem niezrozumienia, złej interpretacji, interesowność ludzi.
Dziś mnóstwo osób ukazuje Jezusa w złym świetle choćby nie do końca wierząc w jego pełne człowieczeństwo i jednoczesne bóstwo. Ujmuje się jego ofierze mówiąc, że wcale tak bardzo się nie bał śmierci, czy też widząc w jego męcę jedynie cierpienie fizyczne, które stanowi mniejszą część następstw grzechów, które Jezus wziął na siebie... Brak zrozumienia Jezusa ukazuje go w złym świetle. A o to nietrudno.

isabell13c

tutaj zgadzam się z Tobą. Pamięajmy też, że Jezus iedzi teraz w chwale po prawicy Ojca

użytkownik usunięty
symusi

zgadzam się z symusi:)

użytkownik usunięty
symusi

Dlaczegóż to? :o

returner

Pomocy oglądałem film O Jezusie, najlepszy jak dla mnie ale niepamietam tytułu wiem natomiast ze to był w miare nowy film i kończył sie że Jezus idzie z dziećmi ale w teraźniejszych czasach normalnie ubrany, naprawde ten film byl super
zgory dziekuje za pomoc

mojlebpelenfilmow

hmm wystarczyło troche poszukac, dla ciekawych jest to
Jesus (1999) z Jeremym Sisto

returner

jeszcze bym dodał dwie wersje Król Królów z 1927 i 1961 oraz Opowieść wszech czasów z 1965 ale na tym oczywiście nie koniec

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones