PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106298}

Opowieść o Zbawicielu

The Visual Bible: The Gospel of John
7,3 1 286
ocen
7,3 10 1 1286
Opowieść o Zbawicielu
powrót do forum filmu Opowieść o Zbawicielu

... film o Jezusie, zrobiony po sukcesie "Pasji" i w dodatku z wdziecznym hasłem reklamowym "jedyna PRAWDZIWA opowieść o Chrystusie"... ciekawe skąd ten pomysł?.. ach, tak, zapomniałam, przecież przez "Pasje"...

Nasta

Ten film został zrobiony w 2003 czytaj uwaznie...

graf_zero

Racja, mój błąd :) A tak dobrze było mi go krytykować ;)

Nasta

..ale hasło reklamowe mogło być wymyślone już po premierze Pasji...

Slowik

Tak z hasłem to b. możliwe tylko że wiecie ja w Pasji tak na dobrą sprawę to znalazłem tylko jedną scenę, która nie jest zgodna z Tradycja chrześcijańską czy Pismem Świętym... Jeśli Wy znaleźliście jeszcze jakieś to podajcie....

użytkownik usunięty
graf_zero

Ogółem poza tym, że kogut nie zapiał było kilka niezgodności z Pismem, ale tego koguta tylko pamiętam jak kiedyś sobie jeszcze raz obejrzę Pasję to powiem.

ocenił(a) film na 9
Nasta

@Nasta:
Zanim się zabierze głos w jakiejś sprawie warto wg mnie się z nią zapoznać. Z Twojej wypowiedzi wnoszę, iż nie widziałaś (widziałeś?) tego filmu. Bo gdybyś go obejrzała/obejrzał, to byś wiedziała/wiedział, iż w istocie jest on wiernym przeniesieniem na ekran Ewangelii wg św. Jana: narrator opowiada nam o oglądanych przez nas na ekranie wydarzeniach za pomocą tekstu biblijnego, zaś aktorzy w stosownych momentach również "mówią Biblią". Stąd też slogan reklamowy zachwalający ten obraz jako PRAWDZIWĄ opowieść o Chrystusie nie jest w niczym przesadzony - nie mamy tutaj bowiem do czynienia z mniej lub bardziej luźną adaptacją biblijnych (i okołobiblijnych) opowiadań o Jezusie (jak chociażby w "Pasji"), a ze skrupulatnym "zwizualizowaniem" jednej z Ewangelii.
Nawiasem mówiąc nie mam zielonego pojęcia, skąd te próby zestawiania i porównywania "Opowieści o Zbawicielu" z "Pasją": wg mnie każdy z tych filmów jest zupełnie inny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones