PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40710}

Opowieść o dwóch miastach

A Tale of Two Cities
7,5 77
ocen
7,5 10 1 77
Opowieść o dwóch miastach
powrót do forum filmu Opowieść o dwóch miastach

Ja również oglądałam ten film dawno temu (w latach 80-tych) w telewizji i do dziś nie mogę go zapomnieć. Wywarł na mnie ogromne wrażenie. Porusza temat okrutnej rewolucji francuskiej, ale najważniejszy jest wątek miłości. Miłości doskonałej, bo dla uszczęśliwienia ukochanej osoby, prowadzącej do złożenia ofiary z życia. Książka Dickensa też mi się podobała. Bardzo chciałabym ten film zobaczyć jeszcze raz, ale niestety nie ma go w internecie.

ocenił(a) film na 9
czacza76

Witaj! Czy nadal szukasz filmu "Opowieść o dwóch miastach"? Mam ten film na dvd - przegrałam go na płytę z kasety wideo, z telewizji. pozdrawiam.

IrenaSz

Witam serdecznie! Tak, szukam dalej!

ocenił(a) film na 9
czacza76

To napisz do mnie na adres irenaszczepaniak@op.pl - ok?

użytkownik usunięty
IrenaSz

jest szansa przegrania sobie tego filmu od Pani?

czacza76

film nadano 24 grudnia 1984 roku w programie I o godzinie 20:00. Co ciekawe, opisano go jako film produkcji angielskiej. Jestem na etapie oglądania filmów i teatrów, które leciały w święta w latach 80-ych, tego akurat nie pamiętam, ale ściągnę go sobie i obejrzę czy dotrze do mnie jakiś przebłysk wspomnień. Bardziej zapadł mi w pamięć film, który leciał dzień później, "Papierowy księżyc", zrobił na mnie naprawdę olbrzymie wrażenie. Jeśli chcesz, prześlę Ci skan programu TV ze Świąt '84 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones