PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=450904}

Opowieść wigilijna

A Christmas Carol
7,1 60 258
ocen
7,1 10 1 60258
6,2 10
ocen krytyków
Opowieść wigilijna
powrót do forum filmu Opowieść wigilijna

Cudowna animacja

ocenił(a) film na 9

Pierwszy raz widziałem w 2009 roku, byliśmy na tym filmie w gimnazjum i od tamtego czasu widziałem ponownie wiele razy. Wspaniała bajka nie tylko dla dzieci ale i (przede wszystkim) dla dorosłych okraszona świetną muzyką. Bardzo wzrusza i zmusza do refleksji oraz co najważniejsze bazuje bardzo wiernie na oryginalnej książce Charlesa Dickensa o tym samym tytule. Ponadto śmieszą mnie komentarze, że "dziecku bym tego nie pokazał", że za ostry itd. Właśnie to jest świetne w tej bajce, że jest niesamowicie mrocznie przedstawiona i prawdziwa, nie ma słodkiego klimatu a z cukru chyba nikt nie jest żeby miał zaraz schodzić na zawał.

Mogę z czystym sumieniem rzec, że to najlepszy tej tematyki film jaki widziałem a oglądany w święta Bożego Narodzenia tworzy niepowtarzalny klimat :>

ocenił(a) film na 9
dejviiid

Popieram .

ocenił(a) film na 7
dejviiid

mnie się bardzo podobało. rzeczywiście całkiem dobra animacja.
Chociaż trochę motyw ze śmiercią przeciągnięty. ta ucieczka przed karawanem była wg mnie za długa.

ocenił(a) film na 6
settokaiba

Według mnie też. Zdecydowanie za długo to trwało i było zbyt mocno naciągane. Za dużo "horroru", zbyt chaotyczne. Ale parę momentów mnie jednak wzruszyło i z trudem mogłem powstrzymać łzy.

underground73

Też tak uważam, że za długo te sceny przeciągały się i za bardzo straszne, ale może miały na celu dobić widza, że jak nie będzie dobry, to marnie skończy ;)

ocenił(a) film na 8
dejviiid

Dokładnie to, co czuję, dziękuję za tak ładne streszczenie moich myśli. :>

ocenił(a) film na 9
dejviiid

W skrócie... Ta bajka odnosi się nie tylko do Świąt Bożego Narodzenia ale do całokształtu działalności swojego życia.... Gdyż każdy jest kowalem swojego losu... Przyznam się i możecie nazwać mnie ciota ale przez ³/4 filmu płakałem bo zmusiła mnie do refleksji że serio jestem złym człowiekiem który nie potrafi docenić tego co ma... Że jestem samolubnym wyniosłyn egoistą... Szkoda że pod wpływem pół litra wódki i po 5ciu piwach ale sam fakt... Zmarnowałem swoją dorosłą młodość w samolubnych uniesieniach niż poświęcić coś dla drugiej osoby i stworzyć coś wspaniałego czym jest rodzina.. Teraz samotnie oglądałem tą bajkę i to zrozumiałem dzięki tej wspaniałej postimpresjonistyczno psychodelicznej animacji osadzonej w epoce przemysłowej... Arcydzieło kina.... <3

ocenił(a) film na 8
smakoszDXM

Rozumiem, nie przejmuj się. Jeszcze będzie pięknie

ocenił(a) film na 8
smakoszDXM

Ta historia pokazuje, że nigdy nie jest za późno na zmiany (póki piłka w grze wszystko jest możliwe). Tylko ludzie w naszym otoczeniu są warci czasu i uwagi. Bez nich życie nie ma sensu, i to pokazuje Dickens. I ta wspaniała, wierna powieści, ekranizacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones