PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481607}

Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

The Chronicles of Narnia: The Silver Chair
20 237
chce zobaczyć
Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

Ja przyznam szczerzę nie jestem zwolennikiem ,ani kolejności wydawniczej ,ani chronologicznej ,
ani nawet kolejności w jakiej powstały ,jestem zwolennikiem takiego czytania :
1.Lew, czarownica i stara szafa (żeby wszystko sobie poukładać i zwrócić uwagę na latarnie w ,,Siostrzeńcu,,)
2.Siostrzeniec czarodzieja
3.Koń i jego chłopiec
4.Książę Kaspian
5.Podróż „Wędrowca do Świtu”
6.Srebrne Krzesło
7.Ostatnia bitwa
nie wyobrażam sobie czytać najpierw o wyprawie Wędrowca ,a potem o stworzeniu Narnii dlatego preferuje taką dość dziwną kolejność ,ale napewno skuteczną sam tak czytałem i nie
żałuje ,a na samiutkim początku najlepiej obejrzeć ,,Lwa ,czarownice...,, w ekranizacji z 2005r. :) i potem przeczytać wszystkie części ,a po przeczytaniu takiej którą zekranizowali obejrzeć film
moim zdaniem tak jest najlepiej:)

D1999

Siostrzeniec Czarodzieja powinien być czytany po srebrnym krześle, te ostatnie części są już w innym klimacie i jeśli czytasz w kolejności w jakiej zostały napisane to odczujesz taką stopniową zmianę atmosfery w książkach. Klimat robi się nieco cięższy i jakby bardziej ponury jeśli można tak to nazwać.

Aoraadnay

Ja czytałem chronologicznie , dobrnęłem do końca :)

Damian_73

Ja też czytałem chronologicznie i nie żałuję, moim zdaniem tak właśnie powinno się czytać wszystkie książki wydane w kilku częściach. Pomyśl jak byś Harrego Pottera czytał nie po kolei...tu może jest trochę inaczej, ale i tak odradzam czytanie nie po kolei.

van_der

No z Harrym Potterem to ja miałem tak , że zacząłem czytać od ostatniej części ... Wiem - głupota , po jakimś czasie gdy zapomniałem całą książkę , zabrałem się za czytanie od 1 części , Trzeba czytać książki ( trylogie ) po kolei ,
Jeśli chodzi o Narnię , są 3 typy kolejności czytania ( wikipedia.pl :) ) , chyba najbardziej używana to chronologiczna , którą popierał sam Lewis ...

Damian_73

Sorry głupoty piszę pomyliło mi się :D, nie czytałem chronologicznie tylko w kolejności wydania,ale chronologicznie byłoby pewnie lepiej.

użytkownik usunięty
van_der

Najlepiej czytać tak:
1. Lew, czrowica i stara szafa
2. Książe Kaspian
3. Podróż ,,Wędrowca do Świtu"
4. Srebrne Krzesło
5. Koń i jego chłopiec
6. Siostrzeniec Czarodzieja
7. Ostatnia Bitwa

D1999

Ja myślę, że "Koń i jego chłopiec" powinien być jednak po "Srebrnym krześle", ponieważ bohaterowie "Krzesła", Julia i Eustachy słuchają opowieści o koniu i chłopcu na dworze królewskim, w tekście pada wtedy zdanie od autora, że "nie ma czasu na opowiedzenie tej historii, ale zrobi to w innej książce" czy coś w ten deseń. Więc jeśli najpierw czytamy "Konia", a później "Krzesło", to te zdanie robi się niepotrzebne.

Natomiast co do "Siostrzeńca" to na pewno nie można go czytać ani na samym początku, ani na samym końcu. Wydaje mi się, że najlepiej czytać wg kolejności wydawania, no ale co kto lubi.

DarthDream

A jaka jest kolejność wydawania? XD Ja niedoinformowana jestem :P

_Nivia_

Kolejność wydania jest taka, jak tworzenia filmów, czyli:
1. Lew, czarownica i stara szafa
2. Książe Kaspian
3. Podróż ,,Wędrowca do Świtu"
4. Srebrne Krzesło
5. Koń i jego chłopiec
6. Siostrzeniec Czarodzieja
7. Ostatnia Bitwa
Kolejność chronologiczna:
1. Siostrzeniec Czarodzieja
2. Lew, czarownica i stara szafa
3. Koń i jego chłopiec
4. Książe Kaspian
5. Podróż ,,Wędrowca do Świtu"
6. Srebrne Krzesło
7. Ostatnia Bitwa
:) Co do kolejności pisania, poszukałam trochę w internecie i "uczeni" uważają, że kolejność napisania książek jest taka sama jak wydawania, z małą różnicą - Lewis najpierw napisał "Koń i jego chłopiec" a następnie "Srebrne krzesło" ; )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones