PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481607}

Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

The Chronicles of Narnia: The Silver Chair
20 239
chce zobaczyć
Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

18 czerwca fan Narnii na Twitterze scenarzysty filmu powiedział żeby informować ich na na bieżąco .

Scenarzysta David Magee odpisał 25 czerwca że - Posuwają się do przodu zgodnie z planem ale zabiera to dużo czasu , dlatego jeszcze trochę potrwa zanim zostaną ogłoszone kolejne informacje na temat filmu .

Czyli wciąż tak naprawdę, nic nie wiemy konkretnego /:

buterfly

Swoją drogą powiem, Ci, że mnie też oni zaczynają wkurzać. Nie wiem, co dla nich znaczy parę miesięcy, ale, denerwuje mnie to, że tak z nami pogrywają. Filmiki też przestali robić (chociaż z drugiej strony, skupią się na robocie). Jak na razie harmonogram Marka Gordona na 2018 rok jest pusty.
Dawali nam sygnały w styczniu 2016 roku, a to i tak nie z ich inicjatywy, tylko osoby, która prowadziła wywiad. Gdyby ów człowiek, nie zapytał się o Narnię, nie wiedzielibyśmy nawet tego, co wiemy teraz.
Mają jeszcze 2 i pół roku, z czego zdjęcia mają ponoć się zacząć na początku 2017 roku. Ale, cholera:
- Nie ma reżysera,
- Nie ma dystrybutora
- Nie ma daty wydania
- Nie ma obsady,
Zastanawia mnie, ile jeszcze będziemy czekać, aż twórcy, ze swej łaski, podzielą się z nami informacjami.

adidos09

No dokładnie bardzo wątpię żeby te zdjęcia, rozpoczęły się na początku przyszłego roku .

Wiem tylko tyle że nadal pracują, ale tak naprawdę nad czym to już nie .

Czy chodzi o ostatnie poprawi w scenariuszu , czy o ustalenie studia które film finansuje , czy już może chodzi o ustalenie budżetu produkcji ?

Z informacjami też jak mówisz na bakier po za strzępami informacji od scenarzysty nikt z produkcji się nie wypowiada , miały być właśnie częściej dodawane filmiki ale jak widać nie zamierzają dotrzymywać słowa .

buterfly

może zdjęcia rozpoczną się w połowie 2017? Nie wiem, chciałbym by wreszcie coś powiedzieli, żebym wreszcie wiedział na czym stoją. Nerwy z obawy i ciekawości, zżerają mnie od stycznia, a oni się bawią w kotka i myszkę :/

adidos09

No dokładnie ''strzelają'' datami które i tak na razie nie są potwierdzane , mówią że nadal pracują ale szczegółów ciągle brak :/

użytkownik usunięty
adidos09

Ja się zaczynam obawiać czy "Srebrne Krzesło" nie podzieli losów "Legendy Conana"; kupa szumu i na koniec sama kupa albo kiszka jak kto woli.

Weź mnie nie strasz :/

użytkownik usunięty
adidos09

W tym przypadku wyjątkowo chciałbym się mylić ale zauważ, że jak na tak zbliżający się czas zapowiedzianej, oględnie, premiery nie dotarły żadne informację na temat filmu. Trochu zaczyna mnie to niepokoić, a z kilku fajnie zapowiadających się projektów już zrezygnowano, więc nic mnie już nie zdziwi. A szkoda, bo Narnia nie doczekała się ekranizacji w całości. Podobnie szkoda, że wyprodukowany poprzednio przez Brytyjczyków miniserial nie doczekał się zamknięcia, bo jak na taką nisko budżetówką był całkiem przyzwoity. W każdym razie Disney (chociaż ogólnie za wytwórnią nie przepadam; trauma z dzieciństwa) z Narnią, jak dotąd, zrobił to, czego nie udało się np. Jacksonowi z W. P.; dokonał autentycznej ekranizacji, w taki sposób, który może podobać się zarówno przeciętnemu widzowi, jak i fanowi serii Lewisa. Fajnie, zatem byłoby obejrzeć Narnię do końca.

Też marzę, o tym by nakręcili Narnię do końca. Ale jestem dobrej myśli, film ma reżysera, a ostatnio scenarzysta filmu potwierdził że prace nad filmem postępują świetnie. Jedyne co mnie smuci to to, że chcą by "Srebrne Krzesło" było restartem cyklu, a reżyser przyznał, że pragnie się trochę odciąć od poprzednich filmów. Boję się tego, ale zobaczymy jak wyjdzie.

użytkownik usunięty
adidos09

Z jednej strony dobra wiadomość, a z drugiej obawiam się tego restartu, bo przecież seria Lewisa tworzy całość. Z trzeciej po fiasku, przynajmniej wg mnie "dzieł" Jacksona nic mnie już chyba bardziej nie zmartwi. Pożyjemy zobaczymy. Pozdrawiam

adidos09

Co do odcięcia się - To ja czytałem newsa o tym że reżyser chcę stworzyć ''nową trylogię'', nawiązując jednak w pewien sposób do poprzednich części .

buterfly

I ja też się wkurzam. Ile jeszcze można. No, błagam. Jak tak dalej pójdzie to czwarty film obejrzę w wieku 80 lat!

marinabella

Ostatnia informacja jest tka że pre-produkcja Srebrnego Krzesła, rozpocznie się na początku przyszłego roku .

buterfly

mnie zastanawia dlaczego poprzednie części wychodziły co 2-3 lata a na tą czekamy już chyba z 7 lat i nie zapowiada sie,żeby w ogóle powstała ..nie wspominając już o kolejnych 3 częściach .. czemu nagle wszystko sie zatrzymało ?

pati1109

Wyjaśnione jest to w ciekawostkach .

W grudniu 2010 roku właściciele praw do spuścizny C.S. Lewisa nałożyli siedmioletnie moratorium na produkcję kolejnych filmów z serii "Opowieści z Narnii". To okres, podczas którego dowolna firma mogłaby wyprodukować nową część sagi, ale ze względów prawnych nie może tego zrobić wcześniej niż w grudniu 2017 roku.

buterfly

Ale po co to nałożyli ? i czemu 7 letnie ?

pati1109

Tego nie wiem :)

Natomiast co do tej części

Według ostatnich informacji - Na początku tego roku, miała zacząć się pre-produkcja tego filmu .

A wiadomo że na tym etapie wybierany jest reżyser , więc powinniśmy niedługo dowiedzieć się więcej konkretów :) .

buterfly

Już wybrali -Joe Johnston.
Jestem dobrej myśli - on stał za .Jumanji. i .Jurassic Park. vol. III. Stworzył też udany (jak dla mnie) remake klasycznego horroru "Wilkołak''. Doświadczenie i portfolio ma naprawdę bardzo dobre. Ba! To może być podróż do krainy dzieciństwa.

buterfly

czyli to moratorium oznacza, że przez te 7 lat dowolne firmy mogą sobie wyprodukować ten film, ale dopiero w grudniu 2017 wydać, wypuścić do kin? bo nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam.
parę lat temu moja mama kupiła jakąś gazetę, w której był film opowieści z narnii: lew czarownica i stara szafa, ale z inną obsadą, kompletnie inna osoba go wykonała (przynajmniej tak mi się wydaje) i czy to nie naruszałoby tego moratorium?

little__wizard

Co do innej wersji Opowieści z Narnii: Lew czarownica i stara szafa .

To zapewne chodzi ci o te wersję : http://www.filmweb.pl/serial/Lew%2C+czarownica+i+stara+szafa-1988-36700

Powstała ona w 1988 rok , wiec absolutnie nie narusza moratorium .

Co do studia filmowego które wyprodukuje Srebrne Krzesło , decyzja zapewne w tej prawie należała do spadkobiercy Lewisa - Douglasa Greshama (pasierb Lewisa ).

Wiec to nie jest tak że film może stworzyć dowolne studio , zapewne musiałoby uzyskać zgodę Douglasa .

buterfly

ok, dzięki
znalazłam tę płytę i pisze na niej 2005 rok, ale to chyba chodzi o powstanie wersji DVD albo polskiej :)

little__wizard

2005 rok powstała dobrze nam znana wersja :)

Link : http://www.filmweb.pl/Opowiesci.Z.Narnii.Lew.Czarownica.I.Stara.Szafa

buterfly

Z Krzesłem nic nie wiadomo, za to Siostrzeniec Czarodzieja ma już na fw ocenę 9 xd I rok na 2016, to akurat dziwne bo wydaje mi się, że wcześniej był inny, dużo późniejszy.

Julia_20

Zawszę znajdą się tacy na tym portalu .

To nic że film nie powstał , ważne że go ocenili :)

użytkownik usunięty
buterfly

Masz całkowitą rację mój kumpel już polubił tu strażników galaktyki 2 avengers 3 thora ragnarok i power rangers film

użytkownik usunięty
buterfly

Też mnie to wkuża bo uwielbiam Zuzanne , a aktorka , która grała ją w Kaspianie i starej szafie ma napisane że grała w filmie srebrne krzesło któty wyjdzie w 2017r.

Nie wiadomo nawet kiedy premiera , wiec tym bardziej o obsadzie nic nie wiemy :) .

buterfly

Nadal nikt nic nie wie o tym filmie? A co z Siostrzeńcem Czarodzieja?

marcelina179

Nadal cisza o Srebrnym Krześle .

Douglas Gresham powiedział że chciałby powstały kolejne części Narnii , w tym właśnie Srebrne krzesło - jego lubiona cześć .

buterfly

Siedem lat czekania a myślałem że projekt upadł, a teraz się okazuje że tyle to trwało przez widzimisię spadkobierców

tomo1945

to już nic nie czaję. w końcu powstanie ten film czy nie?

little__wizard

Niby ma powstać. Moratorium już się kończy. Mam nadzieję, że szybko pojawi się jakieś info bo właśnie ponownie oglądam "Wędrowca" i mam niedosyt.
Jestem jednak ciekawa kto zagra Eustachego. Will Poulter jest już trochę za stary.

revira

Wybrano już reżysera - Co do Eustachego to ze wstępnych wiadomości twórcy chcą raczej młodszego aktorka, właśnie z powodu tego że jednak Will jest już za stary .

buterfly

Szkoda. Uważam, że powinien być element kontynuacji, a już na pewno w obsadzie.

Lucas207

Ja rozumiem taką decyzję widać że chcą jak najbardziej, być wierni książce również dotyczy to wieku bohaterów .

buterfly

Niestety - czas leci, a dzieciarnia rośnie. Nawet już w trzeciej części nie mówili o Łucji dziewczynka, tylko już kobieta: https://www.youtube.com/watch?v=6d8xbXttuOE


buterfly

Irytuje jak cholera. Ile czasu jeszcze?!? To oczekiwanie to jakaś masakra. Rozumiem wszystko, ale jak tak dalej pójdzie, to obejrzę kolejną część w wieku pięćdziesięciu lat! Książki przeczytałam, i ciągle wspominam trzy wspaniałe dzieła na dvd. Chyba muszę nauczyć się cierpliwości. Póki co szukam Narnii w innych filmach.

marinabella

Pojawił się pierwsze pogłoski o obsadzie - Więc może niedługo ją poznany ;)

marinabella

Jakoś teraz miały ruszyć pierwsze zdjęcia

buterfly

Już kilka miesiecy temu Netflix wykupił prawo do nakręcenia całej serii od nowa. Czyli przyjdzie jeszcze poczekać.

Shiloh

Akurat o tym słyszałem zastanawiam się tylko czy David Magee, zostaje na stanowisku scenarzysty .

Shiloh

Netflix? To znaczy, że planowana wersja legła w gruzach?

buterfly

Tak wogóle to są już rozpoczęte zdjęcia? Bo nie jestem w temacie.

Fanfantasy

Prawa do marki ma teraz Netflix - Wiec zobaczymy co postanowią :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones