PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8411}
7,6 5 347
ocen
7,6 10 1 5347
Orzeł
powrót do forum filmu Orzeł

To prawda, że historia opowiedziana w filmie jest nieco zmieniona (choć lepszym słowem może być "podkolorowana") w porównaniu z mniej lub bardziej potwierdzonymi faktami, ale warto zwrócić uwagę na sam jej początek. Pierwszy raz spotkałem się z lektorem mówiącym o częściowej fikcyjności postaci i wydarzeń mających się ukazać, ale czy nie jest to fabuła o wiele bardziej zgodna z realnymi wydarzeniami roku 1939 niż wiele filmów ostatnich lat przypisujących sobie miano "opartych na faktach"? Gratuluję szczerości twórcom tego obrazu, dzięki którym - przynajmniej ja - zainteresowałem się tym tematem, a sam film stał się świetnie przedstawioną historią.

ocenił(a) film na 8
avr11

Racja, dlatego jest to film uczciwy, nie przyznający sobie miana rekonstrukcji. Zarazem jest to solidne kino historyczne.

avr11

Tylko że u mnie efekt był taki, ze po usłyszeniu tego wstępu lektorskiego, wyłączyłem film i siadłem do książek. Doszedłem do wniosku, że skoro jest bardzo luźno oparty na faktach, to szkoda czasu i lepiej szukać faktów w literaturze. "Orła" do dziś nie obejrzałem.

ocenił(a) film na 8
Sony_West

Mimo wszystko polecam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
damian_zukowski87

Skoro już się przedstawiłeś, powiedz coś więcej o sobie.

damian_zukowski87

Za ostro, ale logika podpowiadająca, że w ogóle nie ma sensu oglądać filmów bo są książki jest infantylna do bólu.

Treh

Sam jesteś infantylny.  Mnie interesują fakty historyczne, a nie luźna interpretacja zdarzeń, dlatego ten film nie wydał mi się atrakcyjny.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Sony_West

Film co prawda jest fabularyzowany, a więc zawiera pewne zmiany, mimo to również polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones