PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30830}
7,8 24 101
ocen
7,8 10 1 24101
8,5 39
ocen krytyków
Osiem i pół
powrót do forum filmu Osiem i pół

Widziałem to dawno temu. Niezły ale nie arcydzieło. I pomyśleć, że "Nóż w wodzie" Polańskiego przegrał z tym nudnym "8 i 1/2" w walce o Oscara. Magia nazwisk i tyle. Dziś film włoski to zatęchła atmosfera starego Rzymu, a film polski jest jak najbardziej współczesny.

ocenił(a) film na 10
voytechb

I słusznie przegrał, film Felliniego jest pod absolutnie każdym względem lepszy, od gry aktorskiej zaczynając, przez zdjęcia, aż po psychikę bohaterów i wartości jakie niesie ze sobą.

ocenił(a) film na 7
Dick_van_der_whore

Co kto lubi. Mnie scenariusz dużo bardziej podoba się w filmie Polańskiego, gdzie akcja toczy się w szybszym tempie. Tu natomiast mamy dylematy męsko-damskie, które podane w tej formie są dla mnie dużo cięższe do strawienia, więc nie zgadzam się z tą "lepszością" pod każdym względem.

ocenił(a) film na 10
manDdia

W 8 i 1/2 widziałeś tylko dylematy damsko-męskie? Obejrzyj jeszcze raz, bo nie zrozumiałeś.

ocenił(a) film na 9
Dick_van_der_whore

Ręce opadaja jak czyta sie, i toakurat na tym portal, wpisy takich ignorantów jak voytechb.(nick też fascynujący, wow!) Nie wiadomo czy teraz śmiać się czy płakać nad dyletanctwem piszącego...I ten autorytarny ton znawcy, no wow! żałość ściska d....e! :-(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones