PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494846}

Oskar i pani Róża

Oscar et la Dame Rose
7,3 16 911
ocen
7,3 10 1 16911
Oskar i pani Róża
powrót do forum filmu Oskar i pani Róża

Wszyscy zawiedzeni powinni poszerzyć swoje horyzonty! Co z tego, że Pani Róża roznosiła
pizzę? Była kobietą o wielkim sercu i to się liczy. To samo można odnieść do naszego
realnego życia. Co z tego, że ktoś jest nauczycielem, piekarzem, wędkarzem, sprzedawcą
czy też ubiera się na różowo albo na jakiś inny kolor? Więcej tolerancji! Weźcie pod uwagę
również fakt, że filmy francuskojęzyczne na ogół charakteryzują się pewną groteskowością.
To je czyni, moim zdaniem, wyjątkowymi!

użytkownik usunięty
Alisee

trochę w tym racji , ale zauważyć idzie że pani róża brzydziła się tymi ludźmi ale mimo tego dzięki oskarowi zrozumiała coś ważnego , podobnie u niego. film , przedstawienie i książka według mnie były genialne. łezkę też da radę uronić , lecz czego brakowało w filmie , dlatego dam 8/10

ocenił(a) film na 5

Jak dla mnie ekranizacja nieudana, zepsuli tak piękną książkę ;/ Jak ktoś chce obejrzeć film, a potem przeczytać to nie polecam w tej kolejności. Książkę kocham, dosłownie! W ekranizacji zmienili kilka faktów ale to bez znaczenia, gorzej ze sposobem prezentacji... dużo gorzej. Nie kupuje tego.

użytkownik usunięty
robert15ryba

Ludzie robią inne ekranizacje niż się wydawało ponieważ jak ktoś czytał książke to nie ma po co oglądać filmu , bo w końcu będzie to samo , dlatego zmieniają fakty. Podobnie jest z Anime i Dramami , Drama zawsze będzie się różniła od Anime , i wiadomo to pierwsze pozostanie lepsze.

ocenił(a) film na 8
robert15ryba

Ja też uważam, że książka lepsza, zresztą jak zwykle. Natomiast nie mogę zgodzić się z tym, że jest to zepsuta ekranizacja. Oskar i Pani Róża super, reszta dzieciaków też. Klimat książki moim zdaniem oddany :)

ocenił(a) film na 8

Ludźmi się nie brzydziła, tylko bała się chorób i nie lubiła szpitali, a ponadto nie znosiła dobroczynności, co zostało dwukrotnie podkreślone w rozmowie z lekarzem oraz na końcu z jej dziećmi. Poza tym świetna z niej kobietka:) I mądra! Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Alisee

A wszyscy, którzy są tak strasznie zdruzgotani zawiedzeniem innych, powinni poszerzyć gumę w gaciach. Może przestaną być wtedy tak spięci.

Alisee

Trochę jak bajka.....Arcydzieło, bez przesady.....Olej Lorenzo lepszy :-)

ocenił(a) film na 1
Alisee

Widac, ze nie czytalas ksiazki. Ten film to kompletna padaka, a nie arcydzielo...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones