PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494846}

Oskar i pani Róża

Oscar et la Dame Rose
7,3 16 907
ocen
7,3 10 1 16907
Oskar i pani Róża
powrót do forum filmu Oskar i pani Róża

Jak patrzę na te Wasze komentarze na temat tego filmu to aż nie dowierzam..
Moim zdaniem film był świetny, a to, że nieco różni się od książki.. no to chyba można było się
tego spodziewać, co nie?
Przecież chyba nie liczyliście na to, że będzie on autentycznie oddawał treść części pisanej..

Jak oglądałam ten film i zobaczyłam pierwsze spotkanie Oskara z panią Różą to nie mogłam
uwierzyć, że to może być ona. Faktycznie była trochę taką zołzą i na początku nawet jej nie
zależało na tych spotkaniach z chłopcem. Szkoda jej było na to czasu. Ale z czasem to się
zmienia.
Choć postać nieco się różni od tej ukazanej w książce, to i tak uważam to za zaletę.
Dzięki temu oddaje realia rzeczywistości: że świat i ludzie nie są idealni i mega dobrzy - gotowi
zawsze wszędzie i każdemu nieść innym pomoc.

W filmie ukazano nie tylko wewnętrzną przemianę Oskara, ale także Róży - uważam to za dużą
zaletę. Oprócz tego fajnie przedstawia poszczególne wartości - zwłaszcza tych o wierze, o Bogu.

Moim zdaniem film jest świetny, ma ,,to coś'' co warto zobaczyć, choć myślę, że lepiej wcześniej
zapoznać się z fabułą książki.

ocenił(a) film na 8
Rose_Ann_Hill

Zgadzam się. Napisałabym dokładnie to samo, nie wiem skąd te negatywne komentarze. Czy nie lepiej odłożyć na bok te porównania filmu z książką i zastanowić się nad treścią?

ocenił(a) film na 10
Rose_Ann_Hill

Zgadzam się również, tym bardziej, że jest to film robiony przez autora książki. Genialnie oddał nastrój, a postać Róży nabrała charakteru. Film bardzo mi się podobał i jest idealnym uzupełnieniem powieści zawartej w listach Oscara.

Rose_Ann_Hill

Chyba znam odpowiedź (dlaczego na forum króluje narzekanie, a każdy pretekst jest dobry. Choćby tak oczywisty, jak fakt że filmy nie dorównują książką, tak jak zdjęcia fotografowanym widokom).

Powodem jest tzw. POLSKI SYNDROM (narzekanie, malkontenctwo, w tym umniejszanie wartości np. filmów)
Co znakomicie zostało opisanie w felietonie:
https://www.youtube.com/watch?v=8-VNqZ-8dCk

ocenił(a) film na 10
Rose_Ann_Hill

muszę wtrącić swoje 4 grosze.
(...) "Oprócz tego fajnie przedstawia poszczególne wartości - zwłaszcza tych o wierze, o Bogu.
Powiem tak, cała akcja z Bogiem była tak napisana by nawet niewierzący poczuł ulgę po np. napisaniu listu.
Równie dobrze mógł być to pamiętnik zamiast listów.
Dobrze gdy każdy może na swój sposób, pod siebie interpretować film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones