PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643176}

7,0 10 1 100724
5,8 13
ocen krytyków
Osobliwy dom Pani Peregrine
Historia Hollywood pełna jest opowieści o reżyserach-nieszczęśnikach, którzy dla realizacji wymarzonego... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Z pewnością wizyta w tej magicznej posiadłości dostarczy Wam wielu wrażeń i oderwie od codzienności na całe dwie godziny, pozostając miłym, lecz niestety ulotnym wspomnieniem. Burtona stać na więcej, zatem dla zwolenników familijnego fantasy z dreszczykiem emocji i o przygodowym charakterze, to pozycja obowiązkowa, jednakże niekoniecznie dla fanów rzeczonego powyżej twórcy, oczekujących po swoim ulubieńcu oryginalnych i śmiałych projektów. więcej
Mimo upływu lat odbiorcy tekstów kultury nadal nie potrafią dostrzec wyraźnie naznaczonej granicy między różnymi środkami opowiadania historii. Wynikać to może z nieznajomości odpowiednich pojęć czy wygórowanych oczekiwań, jednak co jeżeli sam twórca próbuje wykorzystać tę omylność by zwrócić uwagę na swoje kolejne poczynania? więcej
I oto powraca nasz ukochany Burton, po raz kolejny nietknięty wpływom o powtarzalności. Jego uczucie odmienności i osamotnienia ponownie wracają na duży ekran, tym razem w kolorowym, lecz wciąż barokowym wydaniu. Jak zawsze pełnym nawiązań do klasyki kina grozy, lecz... przeniesionym w naszą współczesność.  więcej
"Osobliwy Dom Pani Peregrine" wpisuje się w twórczość Tima Burtona. Wydaje się delikatnym wstępem dla najmłodszych, którzy może po paru latach, z zaciekawienia sięgną po jego starsze tytuły. Nie jest to kino ambitne, ale przyjemne dla oka. więcej
Koniec końców, "Osobliwy dom Pani Peregrine" ogląda się przyjemnie. Reżyser, w swoim stylu, potrafił zaskakująco skutecznie wprowadzić do stosunkowo wtórnej fabuły spory ładunek niepokoju i rzucić nieco cienia na ten kolorowy świat. Chociaż bohaterom przydałoby się poświęcić trochę więcej scenariuszowej uwagi, to przyciągają oni nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również (a może przede wszystkim) bezinteresowną dobrocią, życzliwością i okazywaną troską. więcej