PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1276}

Ostatni cesarz

The Last Emperor
7,3 24 401
ocen
7,3 10 1 24401
7,8 8
ocen krytyków
Ostatni cesarz
powrót do forum filmu Ostatni cesarz

Ludzie nie wiedzą co to dobre kino.Film nie musi powalać akcją żeby był wielki.

ocenił(a) film na 8
irish23_faurepavane

Za to Incepcja jak wysoko. Żenada .. muszą być wybuchy i akcja żeby było 'ciekawe' kino.

użytkownik usunięty
slasher518

To nie tak, ludzie nie znaja historii - nie wiedza w czym rzecz (MINIMALNIE, mowie o wiedzy ogolnej) i sie gubia - dlatego film jest dla nich niezrozumialy i jak przypuszczam nuzacy.
Na marginesie warto dodac ze ludzie dziela filmy na "fajne rozyrywkowe, dobre" - te ktore sie im "nie podobaja" i te ktore "lubić wypada"*


*Karol Czlowiek ktory zostal papiezem, Pasja, Katyń itp.

Przecież to jest znacznie lepsze kino od wielu, które sobie siedzą w tym głupkowatym top 100.

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

Ocena na Imdb jest 7.9

ocenił(a) film na 7

każdy lubi to, co chce. nie mozna oceniac innych po tym, jak ocenili obejrzany film, że 'nie znają historii', a poważne i mądre filmy historyczne, są dla nich 'niezrozumiale i nuzace', dlatego wybieraja wybuchowe filmy akcji i komedie... to niepoważne.

użytkownik usunięty
dynuna

Śmiertelnie poważne. Nie rzucam słów na wiatr.

użytkownik usunięty
slasher518

Nie kompromituj się

użytkownik usunięty
irish23_faurepavane

tez sie zdziwiłem, właśnie oglądnąłem, spodziewałem się oceny co najmniej 7,5 wzwyż

irish23_faurepavane

Przecież 7,1 to dobra ocena, sam dałeś niewiele wyższą.

ocenił(a) film na 8
choojniak

Kiedy to pisałem z tego co pamiętam była niższa niż teraz. A tak w ogóle to w końcu filmweb więc nie powinienem się dziwić.

ocenił(a) film na 8
choojniak

Zauważ, że w ogólnym rankingu istnieją tylko 3, wyliczane ze średnich, oceny. Ok. 7,5 - 8 to film bardzo dobry/wybitny, ok. 6,9 - 7,4 średniak, a wszystko poniżej kupa. Oczywiście opisuje to myśląc o przeciętnym userze, który rzadko ma doświadczenie i nie używa mózgu. To, że dla mnie czy dla Ciebie 5 to średniak, 9 rewelacja, a 7 dobry, czy bardzo wiele pomiędzy tymi ocenami nie oznacza, że ogólny ranking rządzi się takimi prawami. Podobne zjawisko można zauważyć na bardzo wielu portalach.

Dlatego uważam, że stwierdzenie "dlaczego tak nisko" jest tutaj uzasadnione i "ocena niewiele wyższa" też.

irish23_faurepavane

te gwiazdki i opinie widzow na temat danego filmu to mozna sobie za przeproszeniem dupe wytrzec.!!!

ocenił(a) film na 8
luca_fw

No ja to wiem. Czasami mam jednak złudne nadzieje, że gust się ludziom wyrabia.

ocenił(a) film na 10
irish23_faurepavane

Tu pierwszą trudnością jest przebrnięcie przez prawie 3 godziny filmu. Sama obejrzałam go raz, wiele lat temu i wierz mi, że długie lata czaiłam się aby zobaczyć go ponownie. Puszczano go zazwyczaj o jakichś nieludzkich porach, co przy dodatniu czasu trwania filmu (+reklamy w zależności od kanału) powodowało, że kończył się niemal nad ranem.
Nie mniej jednak warto. Film wzruszający i poruszający, wielowymiarowy - genialny!

ocenił(a) film na 10
irish23_faurepavane

Niestety. Świadczy to o tym, że w społeczeństwie jest stosunkowo mało ludzi wrażliwych, ale i patrzących głębiej i potrafiących myśleć, analizować. Ten film to kawał wielkiego kina. Moim (i nie tylko) zdaniem jeden z najlepszych filmów w historii. Dla niektórych był za długi i... nie było wybuchów po prostu :)

ocenił(a) film na 10
irish23_faurepavane

Zwykle mało zwracam uwagi na ranking, każdy ma swoje zdanie i chyba jednak większość ludzi ocenia tu filmy na podstawie tego, jak dobrze się bawili oglądając go, a nie pod względem jakości wykonania, zdjęć, aktorstwa i tak dalej. Nie ma w tym nic złego.

Ale tak niska ocena dla tego filmu źle świadczy o użytkownikach Filmwebu. Po prostu, obiektywnie rzecz biorąc, jest to film wybitny i tyle. Już się milion razy rozpisywano nad zdjęciami, kostiumami i muzyką, więc sobie daruję. Dodam tylko (a co mi tam), że film zawiera chyba najciekawiej nakręconą scenę erotyczną, jaką widziałem, mam namyśli harce cesarze z jego dwiema żonami - niby nic nie widać, ale całość rozpala wyobraźnię.

irish23_faurepavane

Nie zgodze się. Ja bardzo lubię filmy historyczne, ale nie lubię Bertolucciego. Ten film jest piękny wizualnie, świetny technicznie, ale brak mu tego czegoś, co porywa. Bardzo przyjemnie ogląda się chińskie zwyczaje na dworze cesarskim, historię upadku cesarstwa, ale tylko ogląda, a nie czuje..Poza tym film jest długi, czasami nurzący, pełen seksualnych nawiązań, symbolik (jak to u Bertolucciego), skupiający się nie na najważniejszych wydarzeniach historycznych, ale na przeżyciach ostatniego cesarza..No nie do końca moje kino..Także nie można wymagać aby każdemu ten film się podobał, nie każdy lubi Bertolucciego.

irish23_faurepavane

A Ty nie potrafisz pozytywnie ocenić tego film bez pojechania po filmach akcji. Pewnie nie masz innych argumentów.

ocenił(a) film na 10
irish23_faurepavane

Moim zdaniem bierze się to stąd, że spora część oceniających jest w wieku 12-20 a to niestety są dzieci youtuba bez wykształcenia i pojęcia o czymkolwiek. Film Bertolucciego docenią osoby w wieku 35+, stąd niska ocena. Kiedyś podjąłem dyskusję z pewną nastolatką na temat "przesłania, głębokich treści i ponadczasowych wartości" filmu AVENGERS i odtąd patrzę przez palce na te oceny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones