PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231584}

Ostatni król Szkocji

The Last King of Scotland
7,5 86 257
ocen
7,5 10 1 86257
6,8 17
ocen krytyków
Ostatni król Szkocji
powrót do forum filmu Ostatni król Szkocji

Opinia

ocenił(a) film na 7

mnie osobiscie brakowalo w tym filmie krwi! Pozniej mowia ze rezim zabil 300 000 tys osob
a na filmie widc gora 10! wiecej smierci nadalo by filmowi wiecej realizmu i dramatyzmu!

ocenił(a) film na 8
dominikp_imp

mam zupelnie odwrotne zdanie. filmow, gdzie krew sie lała jest 158 tysięcy. tutaj mamy doczynienia z historią opowiedzianą z perspektywy lekarza Amina. skąd mógł o wszystkim wiedziec jesli go nie informowano i trzymano w tajemnicy dzialania przywodcy? w jego oczach Amin chcial pokazac się z jak najlepszej strony (przynajmniej przez jakis czas). za to wlasnie daje filmowi plus. ze mozna zyc obok czlowieka i nie zdawac sobie do konca sprawy z tego jakim jest potworem.

ocenił(a) film na 7
nika87

komentarz po wczorajszym tv4? :D

dominikp_imp

a nie widzisz jego bezwzględności w relacjach z najbliższymi współpracownikami?
nie przekonuje cie to co zrobił ze swoją żaona? albo jak rozprawia się z "niewiernymi" - własnym ideom???

Tu nie chodzi o pokazywanie trupów, uciętych głów i wyprutych flaków. Wyobraźnia. Wielu rzeczy mozna się domyślić znając trochę realia życia w państwie afrykańskim pod rządami samozwańczych dyktatorów, oraz po obserwacji pewnych zachowań tego człowieka.

ocenił(a) film na 7
waleczny_kurczak_III

oczywiscie, to twoja opinia, ja od wyobrazni mam ksiazki, a akurat w tym filmie brakowalo mi chociaz jednej sceny z jakis tortur czy egzekucji, moim zdaniem dodala by smaku i wiarygodnosci, pomimo ze jestem swiadom polityki prowadzonej w krajach 3 swiata. Pzdr

ocenił(a) film na 7
dominikp_imp

W pewnym sensie zgadzam się z przedmówcą. Czytałem trochę o Generale Aminie i uważam, że to co zostało ukazane w filmie to małe piwo przy prawdziwych dokonaniach tego gościa. Nie muszą na ekranie być od razu przelewane hektolitry krwi - by uzmysłowić widzowi co to był za typ. Być może niektórych spraw nie da się dokładnie zobrazować i pokazywać potem to w kinach. Reżyser po trosze kierował się dobrym smakiem, a nie prawdą polityczną. Mimo wszystko niezły film. 7/10

ocenił(a) film na 9
dominikp_imp

wymordowal pol miliona

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones