PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776434}

Ostatni w Aleppo

Last Men in Aleppo
7,1 2 285
ocen
7,1 10 1 2285
6,6 13
ocen krytyków
Ostatni w Aleppo
powrót do forum filmu Ostatni w Aleppo

W dokumencie przedstawiony jest obraz oblężonego miasta oraz codzienna praca Białych Hełmów. Zwykli ludzie ( studenci, ratownicy) ratują ludzi, wyciągając ich spod stosu gruzowiska zniszczonych bloków, syryjskich domostw niejednokrotnie ludzie z Białych Hełmów narażają przy tym życie, najczęściej wyciągają spod zawalonych domów zwłoki bywa, że znajdują tylko fragmenty ciał np. stopę.
Kamera jest niezwykle blisko wydarzeń co wpływa istotnie na odbiór obrazu, niejednokrotnie ta trzęsie, widz wie że jest to szczery obraz wojny domowej w Syrii. Co jakiś czas dochodzi do wybuchów, bombardowań. Ludzie co rusz wypatrują nadlatujących samolotów. Wiedzą, że czeka ich pewna śmierć mimo tego nie opuszczają miasta. Jeden z ochotników ( Białe Hełmy) zostaje zabity. Codziennie ci ludzie odkopują spod gruzów ciała. W mieście brakuje leków, warunki higieniczne są fatalne mimo tego, ludzie zostają i marzą. Pośród w połowie zniszczonego budynku na stolę ktoś postawił akwarium z rybkami.
codziennie ktoś wypowiada Nie Bóg ma nas w opiece. Bardzo dobry dokument można by rzec, że jest apelem o pomoc dla Syrii. Ludzie pragną obalenia reżimu Baszara el Assada, w filmie zresztą wstawiono urywki manifestacji Lud chce obalić reżim. Film jest drastyczny porusza i łapie za serce

ocenił(a) film na 1
mglubisz_2

Nie wiem jak można tak rozmijać się z prawdą:
"Zwykli ludzie ( studenci, ratownicy) ratują ludzi, wyciągając ich spod stosu gruzowiska zniszczonych bloków, syryjskich domostw niejednokrotnie ludzie z Białych Hełmów narażają przy tym życie..."
- nie są to "zwykli ludzie" tylko islamscy terroryści
- nie ratują ludzi ponieważ 99% materiału to zdjęcia inscenizowane z udziałem aktorów.
- nie narażają przy tym swojego życia (patrz wyżej).

przydało by się trochę dystansu przy pisaniu takich bzdur.

nawieczor

tak zdystansować to się można do Twojego
kręcono te sceny na żywo zresztą na końcu o tym napisano, ale pewnie ci to umknęło a to mi wytykasz jakieś rozminiecie sie z prawdą. W Syrii o ile mi wiadomo walczą przeciwnicy reżimu Baszara el Assada i jego zwolennicy tak dla przypomnienia, nie ma tam islamskich terrorystów chyba, że mylisz Syrię z Państwem Islamskim ISIS xd
ponad to zanim zabierzesz sie za jakiś film o nieznanej ci tematyce to najpierw sie zapoznaj z tematyką i poczytaj xd
czytanie , nie boli i ubogaca. Na końcu pojawia sie informacja , że jeden z członków Białych Hełmów zginął podczas akcji ratowniczej więc chyba jednak narażają. Poza tym wierze, że dziennikarze piszący o Białych Hełmach nie mylą i nie rozmijają się z prawdą jak to mi wytknąłeś xd. Poza tym mam znajomego w Syrii, więc dobrze wiem jak wygląda sytuacja w Syrii. Poza tym chyba zauważyli oceniający ten film krytycy i ten film chyba nie miałby tylu nagród
a poniżej link do artykułu
http://www.newsweek.pl/swiat/spoleczenstwo/nagroda-nobla-2017-czy-biale-helmy-do stana-pokojowa-nagrode-nobla-,artykuly,416994,1.html

mglubisz_2

rzeczywiście większość ludzi z Białych Hełmów to Syryjska Obrona Cywilna, ale są wśród nich także zwykli ludzie, lekarze i studenci xd

ocenił(a) film na 1
mglubisz_2

większość tzw "białych hełmów" to terroryści z al nusra czyli syryjskiej al kaidy (tej organizacji od bil ladena),
więc nie kłam
w ogóle twoje twierdzenie cyt:
"tak dla przypomnienia, nie ma tam islamskich terrorystów"
świadczy tylko o tym jakim żałosnym ignorantem jesteś

nawieczor

chyba ty, nie twierdzę że ich tam nie ma, bo rzeczywiście Państwo Islamskie zajęło część Syrii. Wydarzenia przedstawione w FILMIE DOKUMENTALNYM mają miejsce w części Syrii w której nie ma islamskich terrorystów ( więc o wymyślonej fabule nie ma mowy xd i odegraniu ról, jest zarejestrowany obraz ) Może lepiej chłopie poczytaj zanim zabierzesz sie za komentowanie i lepiej przytocz mi jakies argumenty, które nie będe mógł podważyć a nie odwołujesz się do argumentów ad personam

mglubisz_2

może podaj źródła swojej miast odwoływać sie i obrażać innych

użytkownik usunięty
mglubisz_2

Niestety, kolega nawieczor ma rację. Jesteś żałosnym ignorantem

sory ale nie będe odpowiadał trolowi internetowemu xd

użytkownik usunięty
mglubisz_2

No z tym że właśnie odpowiedziałeś.Zabawni są ci niedouczeni, którzy próbując przykryć własną niewiedzę ignorancją mijają się z logiką xD

zabawne to jest to, że ci drudzy ignoranci próbują własna niewiedzę i brak czytania ze zrozumieniem zakrywać pseudo inteligentnymi wypowiedziami o charakterze kąśliwym,ale skoro ktoś nie ma argumentów to używa kąśliwych uwag. Chłopie przeczytaj jeszcze raz mój komentarz a potem komentuj xd więcej nie odpowiadam na zaczepki troli

użytkownik usunięty
mglubisz_2

No tak, z tym że odpowiadasz. Jeśli oglądałeś Białe Hełmy i nazwałeś ten film dokumentalnym (i to jeszcze o ludziach robiących dobro) to nie różnisz się niczym od ludzi oglądających zdjęcia z wizytacji Kim Dzong Una w nowo otwartych fabrykach i wierzących w dobrobyt socjalizmu, czyli jesteś zwykłym debilem xD

Wszystkie te swoje bystre niczym woda w klozecie przemyślenia kwitujesz linkiem z newsweeka, medium będącego stroną w tym konflikcie, co oznacza że jesteś niedouczonym ignorantem.

PS I tak sukces że dali native speakerów do tego filmu. Do krótkich produkcji biorą pierwszych lepszych z ekipy filmowej, sypią ich trochę gruzem a potem po angielsku ci ludzie coś pieprzą że im włodek z baszarem właśnie szpital zburzyli xD

Trochę wstyd być w dobie na tyle prostego dostępu do informacji takim jełopem i to jeszcze zadufanym w sobie

to chyba ty jesteś jełopem xd nie Białe Hełmy tylko Ostatni w Aleppo xd ale ty oprócz swoich yodów nie udowodniłeś swojej argumentacji i kto tu jest ignorantem xd

mglubisz_2

poza tym jeśli chciałbyś wiedzieć to, ratownicy z Białych Hełmów dwukrotnie byli nominowani do Pokojowej Nagrody Nobla xd
to już chyba coś znaczy, a ty mi tu tylko wysuwasz jakieś wywody z kosmosu xd

użytkownik usunięty
mglubisz_2

No tak, jest to mniej więcej jakby porównywać 'Triumph des Willens' z 'Tag der Freiheit - Unsere Wehrmacht' Leni Riefenstahl. Co za różnica?

Coś ci ciężko idzie z nieodpowiadaniem na zaczepki, ale ja mam przynajmniej bekę z niedouczonego plebsu wygłaszającego zasłyszane w telewizji teksty i próbującego zrozumieć świat po kilku wykładach na University of Youtube xD

Co ja mam niby udowadniać? Stwierdziłem po prostu fakt - Białe Hełmy to finansowana przez jedną ze stron przykrywka dla działań zbrojnych i przykład jednej z najbardziej obrzydliwych akcji propagandowych XXI w, porównywalnego tylko właściwie do zagazowania Syryjczyków po wojnie o Aleppo i oskarżenie o to Assada.

użytkownik usunięty

Jeszcze dobra była ta "iracka pielęgniarka" która okazała się córką kuwejckiego dyplomaty i wygłosiła na konferencji łzawą opowiastkę o irackich żołnierzach wyrzucających dzieci z inkubatorów, ale to już Pustynna Burza.

Nie masz nawet bladego pojęcia o co chodzi, prawda? xD

chłopie ja też nie musze nic udowadniać sam sie ośmieszasz haha :D

użytkownik usunięty
mglubisz_2

on też dostał nagrodę nobla

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-president-barack-obama-bomb -map-drone-wars-strikes-20000-pakistan-middle-east-afghanistan-a7534851.html

... za zrzucenie 20000 bomb

Jaser Arafat też dostał xD

Ale beka xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones