PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=337690}
7,4 13 954
oceny
7,4 10 1 13954
6,4 8
ocen krytyków
Ostrożnie, pożądanie
powrót do forum filmu Ostrożnie, pożądanie

Zakończenie

ocenił(a) film na 10

Wiele osób tutaj twierdzi, że jest słabe, iż odczuwają niedosyt itp. Według mnie zakończenie
jest naprawdę mocne:
http://youtu.be/ZJ2Owf7oZ54?t=1m52s
Blokada ulicy, dziewczyna ze spokojem wyjmuje tę kapsułkę z trucizną myśląc o swoim
nieubłaganie dobiegającym końca życiu. Mamy retrospekcję, powrót do tego teatru gdzie
wszystko się zaczęło od niewinnej propagandy tworzonej przez dzieci/studentów. Jest zbliżenie
na jej twarz o identycznym wyrazie, na której rysuje się podobny spokój. Twórcy wyraźnie
postarali się, aby tutaj wyglądała znacznie młodziej i niewinniej. Młodszy wygląd mógł mieć na
celu pokazanie jak te ostatnie kilka lat ją przygniotło. "Bardziej niewinny" jak jako dziewczynka
jeszcze została wciągnięta/"zwiedzona" przez kolegów w intrygę (być może kochała się w tym
liderze i tylko dlatego się zgodziła?) oraz jak potem zostanie upokorzona. Koledzy, którzy
później całkowicie poświęcą ją dla sprawy. Oczywiście siebie także, ale to ona dźwigała
największy ciężar. Już na początku za jej plecami zdecydowali, że będzie kochanką aparatczyka
i ustalili nawet, który z nich będzie najlepszym nauczycielem seksu, żeby przypadkiem brak
doświadczenia u rzekomej mężatki nie wyszedł na jaw.
Zwróćcie uwagę, nawet jest coś w ich postawie i tonie głosu, gdy stoją tam na górze w tej loży
wpatrując się w nią wszyscy pilnie jak drapieżnik w zwierzynę, która posiada cechy, których sami nie mają,
a które będą mogli zgrabnie wykorzystać.

Dlatego mimo, że całość trwa 20 sekund może według mnie śmiało konkurować o miano
najlepszej sceny chociażby z innym mocnym akcentem, który chyba wielu uważa za najlepszy w
filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=Om1cojMkk1U

ocenił(a) film na 10
600795621

Swietnie napisane i generalnie sie zgadzam. Ale mysle ze nie do konca masz racje z tym ze to koledzy byli odpowiedzialni. Ona od poczatku chciala walczyc za swoj kraj, to wynikalo z jej wlasnej decyzji. To prawda ze ja poswiecili i wykorzystali. Ale to ona sama zaproponowala ze bedzie kochanka Lee, chociaz byla urazona ze o tym wczesniej rozmawiali za jej plecami. Mimo to od poczatku znala stawke i zgodzila sie ja podjac.

ocenił(a) film na 10
600795621

Według mnie również, zakończenie wspaniałe. Po scenie u jubilera pozorne uspokojenie, świetnym zabiegiem było skontrastowanie tego co działo się wokół - codzienna bieganina, zagadujący taksówkarz - z tym, co musiało się dziać w jej głowie, świadomością, że oto wszystko dobiega końca.
Piękny i smutny jest też fatalizm, który odnajdujemy w filmie - przeżywamy historię razem z bohaterką, obserwujemy jej wysiłki wykonania zadania, nadzieje na szczęśliwe zakończenie - jak wtedy gdy prosiła o wysłanie listu do ojca, a tak naprawdę, jakby się zastanowić, decydując się na wzięcie udziału w czymś takim jest z góry skazana zły koniec - bez względu na powodzenie samej misji.
Tak samo bez szans była relacja głównej bohaterki z "kolega przystojnym" - coś, co w innych warunkach mogło być wspaniałym uczuciem, bo wydawało się, że pasują do siebie idealnie, przegrywa w zderzeniu ze "sprawą", którą liczyła się bardziej niż wszystko.
Jej misja chyba tez była z góry skazana na porażkę, bo żeby ją wykonać musiała nie tylko grać, ale także prawdziwie go pokochać, żeby uwierzył, z drugiej strony właśnie to spowodowało klęskę... Kończę już, bo mogłabym tak długo ;)

ocenił(a) film na 8
600795621

Zakończenie wydaje się zupełnie jasne dla tych, którzy czytali opowiadanie Eileen Chang. Film wspaniale konkretyzuje to, że Jiazhi jest aktorką, że za mocno wchodzi w rolę, staje się nią. Niektórym widzom, ale także czytelnikom trudno zrozumieć, że mu powiedziała, ale gdy przeczyta się książkę i zobaczy film, to wszystko jest zupełnie jasne. Autorka sama była dziewczyną, z którą jej przyszły mąż zdradzał swą żonę. Był on także zdrajcą- kolaborował z Japończykami. To całe opowiadanie jest aktem ekspiacji, bardzo pięknie napisanym, z grą słów zawartą w tytule: Se (uwaga!), jie (1. pożądanie, 2. pierścionek).

600795621

Poza tym, co napisane dla mnie najsmutniejszym wnioskiem jest to, że gdzieś tam daleko garstka szaleńców prowokuje wojny, ludobójstwo a w zwykłym życiu są takie strasznie smutne dramaty, decyzje i tak się to ciągnie latami. Od wojny/konfliktu do kolejnej na różnych szerokościach geograficznych. Film wybitny, to można było łatwo pogrzebać żywcem, cały ten dramatyzm i autentyczność. Muzyka jedna z najlepszych w historii kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones