PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=293878}

Oszukana

Changeling
7,8 189 749
ocen
7,8 10 1 189749
7,1 24
oceny krytyków
Oszukana
powrót do forum filmu Oszukana

lepiej rozbiera na części powikłane ludzkie sprawy; w ogóle - europejskie kino lepiej to czyni. Ja w ogóle miałem wrażenie, że wszystko to gdzieś już widziałem, a dramat przemocy systemu ukazany w taki sposób, jakby zło było tylko na bateryjkę, która gdy się wyładuje, to już wraca dobro, ten dramat tchnął sztucznością. Sceny ze szpitala natrętnie rymowały się z "Lotem nad kukułczym gniazdem". Nie, zdecydowanie, doświadczenia historyczne Europejczyków oraz zbyt płytka analiza kwestii "jednostka kontra system" , nawet świetna reżysersko, pozostawiają mnie w pewnym dystansie do prób europejskiego stylu na gruncie amerykańskim.

ocenił(a) film na 8
Wydmin

Nie sposób się Tobą nie zgodzić. Film bardzo dobry, ale stanie sie arcydziełem mu nie grozi. Faktycznie potężny ładunek emocjonalny jaki niesie rozniesione na drobne. Ratuje go nienaganna reżyseria (chociaż znam przynajmniej 4 lepsze filmy Eastwooda), bardzo dobra rola Angeliny (chociaz ta z przerwanej lekcji muzyki - zdecydowanie lepsza). Plusem nie do podwarzenia są bardzo dobre role na drugim planie: Jason Butler Harner, Jefferey Donovan. Film jest bardzo dobry, niekomercyjny. Miał problem z trafieniem na dużą skalę do kin. Oscary 2009 dopiero pomogły. Popatrzcie kiedy miał premiere światową. Moja ocena: 7,85

Wydmin

zgadza się, historia pełna dramatów a pokazana jakby odgrywały ją jakieś kukiełki silące się czasami na jakieś emocje, sztuczne, ograne zagrywki kina ala holiłud , jedyna scena która mnie odrobine wzruszyła to jak ten dzieciak w końcu przełamuje strach bo chce sie spotkac z rodzicami,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones