PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568581}

Oz: Wielki i Potężny

Oz: The Great and Powerful
6,1 61 422
oceny
6,1 10 1 61422
5,3 14
ocen krytyków
Oz: Wielki i Potężny
powrót do forum filmu Oz: Wielki i Potężny
lolmiki

Tak.

ocenił(a) film na 8
lolmiki

niejako drugą częścią jest Czarnoksiężnik z krainy Oz więc będzie bezsensem kręcenie czegoś pod publiczke tylko

ocenił(a) film na 8
kotor

Po pierwsze,zgadzam się na to, że można Czarnoksiężnika uznać za drugą część Oza.
Po drugie, kręcenie pod publiczkę ma sens - idzie na tym zarobić, a to chyba najważniejszy czynnik przy takich produkcjach.
Po trzecie, ma to więcej sensu niż się wydaje. Mam nadzieję, że zbyt nie zmienią oryginalnej fabuły, ale.. Zakończenie Oza daje kilka możliwości wyłuskania czegoś nowego z tej bajki. Choćby dzięki (może niewielkiemu,ale jednak) kombinowaniu z osobowościami czarownic. Jakoś do tej pory nie widziałem wątku romansu czarnoksiężnika z wróżką. Może się wyjaśni dlaczego? Może wyjaśni się dlaczego panna pojawiała się w oryginale, kiedy jej się zachciało i szczególnie pomocna to nie była. No i..dlaczego Oz miałby chcieć opuszczać własną krainę? To znaczy, niefajnie się ukrywać, ale jakoś mnie to wyjaśnienie nie zadowala, a o ile pamiętam skorzystał ostatecznie z balonu. Jest sporo możliwości. Sądzę,że moga też kombinować z ubijaniem Teodory.ze względu na małpy zakładam,że Evanora to ta, co miała do czynienia z Dorotką. Mogłoby się okazać,że miała jakieś rozdwojenie jaźni... Natomiast ciekawym wątkiem może być to,że Evanora podczas przemowy przed bitwą sprawiała wrażenie mniej orutnej i złej niż Teodora. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie,że się jej trochę bała. Reasumując, po prequelu Czarnoksiężnika z Krainy Oz jest opcja na nową odsłonę tej bajki i może ostatecznie styknąć możliwości na sensowny sequel.

ocenił(a) film na 8
tisek

oby jednak do tego nie doszło

użytkownik usunięty
lolmiki

Będzie Disney już go szykuje ale sequel

ocenił(a) film na 8

Nie wiem czy druga część to dobry pomysł.Jeśli ktoś napisze dobry scenariusz może powstać.Znakomitym pomysłem byłoby nakręcenie nowej wersji "Czarnoksiężnika z krainy Oz".Ta 1939 jest dobra ale przydałby się "facelifting".Oczywiście przy wykorzystaniu tych samych aktorów.Można by nakręcić i 2 część "Oz wielki i potężny" i nową wersję Czarnoksiężnika ale chyba zajęłoby za dużo czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones