Półmrok

(2006)

Half Light

Odnosząca sukcesy pisarka po śmierci synka przeprowadza się do małej wioski, aby odzyskać wenę. Wkrótce kobieta doświadcza przerażających zdarzeń.

zdjęcia

(22)
pokaż:
 
Demi Moore Demi Moorejako:Rachel Carlson
Hans Matheson Hans Mathesonjako:Angus
Henry Ian Cusick Henry Ian Cusickjako:Brian Forester
James Cosmo James Cosmojako:Finley
Kate Isitt Kate Isittjako:Sharon
Joanna Hole Joanna Holejako:Mary Murray
$related.related Beans El-Balawijako:Thomas Carson
$related.related Polly Framejako:Szkolna bibliotekarka
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Hans Matheson
rola: Angus
7,7 34 głosy
Demi Moore
rola: Rachel Carlson
7,4 55 głosów
James Cosmo
rola: Finley
7,1 22 głosy
Henry Ian Cusick
rola: Brian Forester
6,6 17 głosów
Kate Isitt
rola: Sharon
6,5 15 głosów
Joanna Hole
rola: Mary Murray
6,1 12 głosów

Rachel Carlson (Demi Moore) była wziętą pisarką thrillerów, ale jej życie i kariera legły w gruzach, gdy ukochany pięcioletni synek utonął w rzece koło domu. Niemal rok później, najlepsza przyjaciółka rodziny, pragnąc pomóc Rachel w powrocie do pisania, znajduje dla niej dom letniskowy w niewielkiej wiosce rybackiej, na odległym wybrzeżu. Ale to odludne miejsce zamiast przynieść jej ukojenie i zapomnienie, stanie się wkrótce sceną niewytłumaczalnych, przerażających wydarzeń, które nie tylko przywiodą pisarkę na skraj szaleństwa, ale i zagrożą jej życiu.

 • Kiedy w zeszłą sobotę znudzony skakałem pilotem po programach telewizyjnych, nie liczyłem, że obejrzę jakiś film trzymający w napięciu. Z ciekawości zatrzymałem się na jednym kanale, przyciągnęła mnie buzia Demi Moore. I się zaczęło... Początkowe ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 86%
 • Trudno jest mi zrozumieć zawodowe poczynania Demi Moore. Aktorka ta bowiem albo specjalnie wybiera kiepskie scenariusze, albo najzwyczajniej w świecie ma pecha co do wyboru odpowiedniego skryptu. Inaczej nie można chyba wytłumaczyć przyjęcia przez ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 13%

pozostałe informacje o filmie
Półmrok

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
studio:
 • Half Light
 • Lakeshore Entertainment
 • Rising Star
(więcej...)
inne tytuły:
Half Light - Gefangen zwischen Licht und Schatten
 • (tytuł video) Niemcy

(więcej...)
 • Rozmawiając po raz pierwszy z "pomyloną" kobietą, Rachel trzyma ramiączko swojej torby lewą ręką. W odbiciu w oknie za tamtą kobietą jej ręka jest jednak skierowana na dół.
 • Na zbliżeniu Rachel idącej po moście łyżwowym do syna, widać jak jej włosy opadają do tyłu, jakby miała wiatr w twarz. Kiedy ujęcie przechodzi na jej prawą stronę, jej włosy wiszą spokojnie na dół.
 • Kiedy Rachel zmaga się z łańcuchem kotwicznym, kłódka zmienia swoją pozycję w różnych ujęciach. W jednym ujęciu dynda kilka cali pod jej stopami (co jednocześnie pozwoliłoby na rozluźnienie łańcucha i ucieczkę). W kolejnym ujęciu jest przy jej kostkach, gdzie kłódka została przymocowana na początku.
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o